Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem felháborító? Ti...

Csak nekem felháborító? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A szomszéd 7 éves gyereke délután csak úgy bejött az én 2 és fél éves gyerekemhez, ment mindennek neki, belemászott a babahintába, elvette a labdáját, és a házunkba is ment volna be, hogy ő szétnéz. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy beszélgettem vele, és kiderült, hogy éjszaka lázas volt, hogy vizes ruházni kellett,gyógyszert szed, meg nem jár iskolába. Az anyjának nem tűnik fel, ha 2-3 óra hosszat nincs otthon, most meg állandóan jönne hozzánk, akárhonnan jövünk, lesi a kaput, és minden szó nélkül jön utánunk. Már nekem kellemetlen, mert mindenhová bemegy, mindent megfogdos, és el is venne, hogyan utasítsam végre ki a házból? Nem is a gyerek miatt jön át, mert vele nem akar játszani. Miért nekem kellene pesztonkálni más gyerekét? Ti mit tennétek?
2012. szept. 11. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kitessékeltem volna a gyereket hogy menjen haza az anyukájához.

Ráadásul kérdezés nélkül csak úgy bement!

Na nekem ez már felháborító! 7 éves iskolás gyereknek nem így kellene viselkednie.

2012. szept. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, de csak lesett, mint aki nem ért magyarul, meg továbbra is ment mindennek neki! Tisztára olyan volt, mint aki süket!
2012. szept. 11. 08:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam is kiverné a biztosítékot, nem csak nálad! Ki kell tessékelni a kertetekből..


Nálunk is volt hasonló, csak a bárányhimlős szomszéd gyerekkel. Mondtam neki, hogy most menjen haza, mert nem szeretném, hogy a kicsik elkapják (2hónapos, 2éves). Picit tereltem is az ajtó felé. Fertőtlenítettem mindent, és felhívtam az anyukáját telefonon. Majd normális hangon megkértem, hogy figyeljen jobban a gyerekére és stb. Nem igazán értette a dolgot. Így nem csodálkozom, hogy a gyerek sem érti a lényeget. Szerencsére nem kapták el a gyerekeim.

2012. szept. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Legközelebb legyél erélyesebb, ha kell nyisd ki előtte az ajtót.

Ha másképp nem megy, akkor szólj az anyukájának hogy nem-e hiányzik neki a gyereke.

Azért ez felháborító! Mi utcánkban is van egy hasonló kisfiú csak ő közel 10 éves és ugyanezt csinálja.

2012. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyanilyen helyzetben vagyok,csak a 10 éves öcsémről van szó.Mondjuk ő foglalkozik a 2 éves kisfiunkkal,de tegnap pl szörnyű rumlit hagyott maga után.Nekem rosszabb,mert bunkó sem akarok lenni,mert az öcsém,de rá sem hagyhatom.Nálunk pl még trendi,hogy a hűtőbe is benéz.
2012. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Zárjátok be a kaput, ha csenget, akkor mondd meg neki, hogy nem értek most rá, mert dolgotok van és betegen különben se jöjjön át, mert megfertőzi a te kisgyereked. Ha utánatok megy, szerintem nyugodtan csukd rá a kaput, majd visszafordul és haza megy. Anyukáját nem zavarja, hogy egyedül császkál az utcán (persze nem tudom merre laktok, falu vagy város, mennyire veszélyes egyedül mászkálni egy 7 évesnek)?
2012. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Zárjátok a kaput, ne tudjon már hívatlanul bejönni. Illetve szólnék az anyjának, hogy figyeljen jobban a gyerekére, mert egyrészt csak úgy bement hozzátok rombolni, meg az sem mellékes, hogy betegen, így elképzelhető, hogy a te 2,5 éves gyereked is elkapta. Én is kiakadtam volna, az biztos. Egyszer nálunk is volt olyan, hogy elhoztak hozzánk egy gyereket, aki rém rossz volt, ugrált a kanapén, állandóan törölte a taknyát a kezével, szipogott, aztán meg mindent összefogdosott. El akarta vinni a lányom játékait, hogy az kell neki. A szülei persze nem szóltak rá. Amikor legközelebb jönni akartak (webáruházunk van és próbálni jöttek ruhát), akkor a férjem megmondta nekik, hogy nincs már személyes átvétel próbával. Mindegy, hogy vevőt veszítünk, még egyszer nem akartuk ezt.
2012. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy kicsit durva! Az ilyet én sem szeretem. Én még a családtagoktól is nehezen viselem ezt. Nálunk vannak szabályok, cipőt ajtóban levesz papucsba lép, kanapén nem ugrálunk, tvnél földön nem eszünk, nem nyitogatjuk a szekrényajtókat, nem kotorászunk sehol sem, nem fogdozunk, tapogatunk össze dolgokat. Minden, amivel játszani lehet ki van téve illetve olyan helyen van, ahol hozzá lehet férni és szabad is vele játszani. Én sem engedem a gyerekeimnek, hogy máshol ezt csinálják, még a rokonoknál sem. Mindig is utáltam, amikor a frissen mosott babaruhákat megfogdozta az anyósom pl. tésztamaradványos kézzel, hogy nedves- e még. És van olyan is, hogy a férjem egyik bátyja azért nem jön be hozzánk, mert idézem: "akkor le kell vennem a cipőmet". Hát ha ez akkora megerőltetés, ne jöjjön.


A kérdésedre válaszolva: engem is felháborítana, legközelebb tessékeld ki, zárd be a kaput és szólj az anyjának. Ha nem értenek a szép szóból, magánlaksértésért jelenteni lehet őket, sőt elméletileg a 7 éves gyerek szülői felügyelet nélkül nem is lehetne kint. Mi van, ha pl. az udvarotokon történik vele valami. Azért ki lenne a felelős? Az anyjának nem hiányzott?

2012. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Hű ez durva! Azért egy 7 éves gyereknek nem így kellene viselkednie! Az anyjának biztosan nem hiányzik a gyereke! Bár a tv-ben is volt, hogy 200 km-rel arrébb vették észre, hogy nincs megy a gyerekük a köcsiban, szóval vannak még idióták a földön!


Ja és hozzánk is alig jönnek a rokonok, ismerősök, mert le kell venni a cipőt a házban. Ha ekkora megerőltetés ne is jöjjenek, legalább nem kell kikísérni!

2012. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ava87 ***** válasza:
100%

Ha a szülei nem is tanították meg neki, hogy nem mászkálunk be mindenkihez hívás nélkül, legalább azt meg kell értenie, hogy ő a gyerek, te pedig a felnőtt. Kedvesen, de nagyon határozottan mondd meg neki, hogy kisfiú, nem jöhetsz át hozzánk, mert dolgunk van, menj szépen haza. Ha nem megy, fogd meg a kezét, mondd neki, hogy most hazakísérlek anyukádhoz. Vidd haza, add át az anyjának, mondd meg, hogy nálatok bóklászott a gyereke, legyen kedves megbeszélni vele, hogy akkor jöjjön, ha hívjátok, mert nem tudsz rá is figyelni a sajátod mellett.

Nem kell belőle nagy ügyet csinálni, csak le kell fektetni a határokat. A lényeg, hogy kedvesen, de nagyon határozottan add a tudtukra, hogy ez így nincs rendben, te ezt nem akarod.

2012. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!