Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cigi és alkohol! Ha a fiamnak...

Cigi és alkohol! Ha a fiamnak adok egy korty alokoholt és egy szívást a cigiből egész kicsi korában, akkor azzal elérhetem vele azt, hogy mindkettőt egy életre megutálja?

Figyelt kérdés
Én és a párom egyikkel sem élünk szerencsére. Amikor kicsi voltam anyu dohányzott, és addig nyaggattam amíg engedte, hogy beleszívjak a cigibe. Voltam kb. 3 éves. Szerintem ebből a szempontból, az akkor jó hatással volt rám. Dettó a sör. Apám ivott egy pohár sört, kértem belőle és rosszul lettem. Én még szilveszterkor sem iszom egy korty pezsgőt sem, undorodom tőle, ill. minden alkoholtól. Sikerelne ez a fiamnál?
2009. júl. 30. 08:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A jó példa a legjobb módszer. Meg a megfelelő kapcsolat szülő és gyerek között. A te módszereddel árthatsz is neki.

Amúgy az még oké, hogy ne cigizzen, de azért én azt nem tartom szerencsés dolognak, hogy valakinek egy életre elvenni a kedvét az alkoholtól. Oké, hogy te nem iszol egyáltalán, szíved joga, de azért alkoholt fogyasztani lehet mértékkel is (ellentétben a cigivel, a mire valaki vagy rászokik vagy nem). Én pl. nagyon szeretem a sört - és nem szoktam magam részegre inni, ja és a pezsgőt is nagyon szeretem, meg az ilyen "női italokat", és ha belegondolok, hogy gyerekkoromban valaki megundorított volna ezektől, hát nem örülnék neki. Igaz, hogy akkor nem is tudnám, hogy ezek jók. De ez olyan, mintha arra gondolnék, hogy a mostani kedvenc kajámtól már előre elvették volna a kedvem.

2009. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Elég szomorú lenne, ha a gyerekem azért neheztelne rám, mert megutáltattam vele az alkoholt. Inkább örüljön neki. Természetesen mértékkel minden oké, de mindenkinél mást jelent ez. Nálam a mértékkel annyit tesz, hogy szilveszterkor 2 pohár pezsgő, egyébként pedig vörösbort 2 havonta egyszer egy pohárral. Ha ennyit fog inni a fiam, ám legyen, váljék egészségére!!!
2009. júl. 30. 11:11
 13/16 anonim ***** válasza:
Esténként egy pohár vörösbort még az orvosok is ajánlanak, attól még nem lesz baj. Unokatesómmal úgy csinálták, hogy amikor kamasz lett, nem tiltottak neki semmit, csak otthon kellett kipróbálnia. Jobb, ha otthon fetreng részegen, aztán rájön, hogy ez nem is jó, mintha az utcán szedik össze. Nála bevált.
2009. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is azok táborához tartozom,hogy elkerülhetetlen,és a saját hibáikból fog tanulni!fiamnak 4 évesen adtam sört,kiváncsiság hajtotta,mit iszok.megkostolta,kirázta a hiodeg.persze mikor kérdezte,mit iszok,azt válaszoltam,szöke kólát.ma 7 éves,a mai napig mondja,hogy becsaptam,(igaza van),és megitattam sörrel.mái napig a habja se vonzza őt.mi a párommal dohányzunk,de a fiunk undorodik a szagától,és mindig leszid minket.Sőt!utcán külön kéri,ne cigizzek vele.én is ilyen voltam,á én sose fogok cigizni,kvzni,inni.kávézok,cigizek,viszont nem iszok,csak szökőévben 1-szer
2009. júl. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy ismerős 9 éves kisfia kezébe nyomott egy cigt, meggyújtotta: szívd csak! A srác összehányta magát. Nem is cigizik azóta sem!
2009. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jó ötlet. Az én lányom nyakalná a sört amióta megkóstolta. Apának meg a papának lassan sutyiba kell inniuk ha söröznének.
2009. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!