Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire szegitek meg a...

Mennyire szegitek meg a párotok tiltásait a gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

Például a rossz viselkedés miatt apa nem engedi, hogy játszótérre menjen a gyerek ovi után. Egyébként 4 éves, én vinném.

Mennyire értetek egyet a gyereknevelésben és ellen szoktatok-e szegülni?

Mit szól hozzá a párotok?


2012. szept. 13. 08:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

ellen szoktam szegülni igen (bár még csak két éves lányom)

többnyire én vagyok a gyerekkel nem ö tudom mikor miért mit tesz a gyerek

ö meg az adott pillanat eseményeit reagálja le általában rosszul

2012. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Nektek a férjeddel egy csapatot kell alkotnotok!

A gyerek meg fogja érezni, ki az engedékenyebb és ahhoz fog húzni, ez senkinek se lesz jó!

Ha megszeged a férjed által felállított szabályokat, a férjed tekintélyét ásod alá.

2012. szept. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


általában én vagyok itthon a gyerekekkel, ezt kihangsúlyozom. Nálunk az van, ha apa már nem bír a nagyobbal, akkor jön a bünti, h "nem viszlek le" (most írtam vmit, de nálunk más a "zsarolás" tárgya)

Akkor én hagyom hadd főljön mindkettő a levében, mert a gyerek hisztizik, az apja meg "nevel". Aztán eltelik 1-2 óra és mondom, h leviszem a gyereket. Apa általában beletörődik. Tudod a férfiak nagy része sokat dolgozik, alig van otthon, ha meg mégis, akkor azt hiszi ezzel most "példát statuál". Te meg ismered a gyerekedet, a gyereked igényeit, tudod ha nem megy le 1 órácskára akkor este 11ig futkározik a lakásban, például.

2012. szept. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mi mindketten ugyan annyit dolgozunk, minden másnap apa megy az oviba érte, és tegnap olyan orditást vágott le hogy játszótérre akar menni, hogy alig tudta beültetni az autóba. Bünti az volt, hogy azért sem mehet le vacsi után.

(mert még kiszoktunk kicsit menni mig nincs sötét)

Persze ilyenkor jövök én, és ellenszegülök.

Pedig csak annyi a probléma, hogy apa nem tud ugy beszélni vele mint én, de hát ha beleszólok, akkor apa akad ki.

Mikor megszületett a gyermekünk megbeszéltük, hogy minden döntést együtt hozunk meg.

2012. szept. 13. 08:34
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Teljes mértékben egyet értünk mindenben,másképp szerintem nem is lehet.Ha nem vagytok következetesek,akkor a gyerek hamar megtanulja,hogy amit apa megtilt,azt anya úgyis megengedi bármit csinál.
2012. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Ja, két fontos dolog! Olyat sosem csinálok, hogy apa tekintélyét "lefokozom" pl. ha azt mondja nem mehet le a játszira, nem csinálok olyant, h kézenfogom agyereket látványosan és leviszem, h "dehogyisnem!". (ezért is írtam az 1-2 órás szünetet)

Illetve ha nagyon csúnya dolgot tesz, és mondjuk volt már lent aznap, akkor tudom, h megvan ami "kellett" neki az én nyugalmamhoz is,- akkor én is büntit "szavazok".

szóval ügyesen kell lavírozni, h a gyerek se érezze azt, h apa mondhat bármit, meg apa "nevelését" is figyelembe kell venni. Nehéz.

2012. szept. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
ja, így ellene nem fújok semmit, így butaság, ahogy leírtad. A gyerek össze fog keveredni, h most kire hallgasson? Apa lesz a "gonosz" mert nem enged meg semmit , anya meg az akit mindig az ujja köré tud csavarni, egy szó, aztán már ugrik is. Anyósom is folyton ezt csinálta, hogy kakaskodott a férje ellenében, ez nem a jó módszer.
2012. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Általában nem csinálok ilyet, csak ha nagyon nem bírom ki. Sokszor nem értünk egyet - mint az egyik válaszoló írta, nálunk is mindig Apa akar példát statuálni... de én hagyom, ilyenkor ez az ő idejük, harcolják le egymással. A gyerekem már így is nagyon tudja, kinél mit lehet :)

A játszótérre nem vivés egyébként sosem jó kártya - ezt már kitanultuk mindketten -, mert az ember saját magával szúr ki :))

2012. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igazatok van, most kicsit ellenszegülünk egymásnak.

Mert apa például mindent megvesz, amire én alapbol rávágom, hogy nem. Mondjuk bemegyónk az ABC-be kenyérét és előre kijelentem, hogy semmi hiszti ne legyen, most nem veszünk rágót, nylókát stb. Persze ha apa is bejön, akkor rapli van, és ő megveszi neki.

Hajaj, velünk is ilyen nehéz volt mikor mi voltunk gyerekek???

Az a baj, hogy konfliktust szül a szülők között. Mert mind a ketten makacsak vagyunk és nem engedünk a 21-ből.

2012. szept. 13. 08:49
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem teszed jól, hogy a férjed által felállított büntetést semmibe veszed. A tekintélyét ásod alá. Akkor abban a pillanatban a férjed volt ott a gyerekkel, nem mindenki egyformán nevel, ő ezt látta jónak. Egy nap nem játszóterezéstől nem lesz semmi baja a gyereknek. Máskor ne szegülj ellen a férjed nevelési módszerének, persze ő sem a tiédnek. Négyszemközt kell a kétféle nevelési módszert közös nevezőre hozni, nem ellentétesen nevelni. Az én férjem régebben nagyon engedékeny volt, Ő is sokszor megengedett a gyereknek olyat, amit én tiltottam. Vitáztunk is rendesen ilyenek miatt. Mára már megértette, hogy ez így nem jó, mert persze nekem nem volt tekintélyem a lányunk előtt, ha én nem engedtem valamit, azonnal ment az apjához, aki megengedte. Mára ez elmúlt (remélem) és csodák csodája nyugodt az otthoni légkör és ezt érezve a lányom is sokkal szófogadóbb, mint régen. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!