Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dönthet a szülő még abban,...

Dönthet a szülő még abban, hogy a gyerek 6 vagy inkább 7 évesen menjen iskolába?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap mondta a húgom, hogy megkérdezte ezt az oviban. Azt mondták neki, hogy nem. 6 évesen iskolaköteles, irány a suli. Ő is szerette volna, ha még egy évet marad az óvodában a kisfia.
2012. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is ezt a rémhírt hallottam, de az én kislányom annyira nem érett még. Pont most olvasom egy másik anyuka panaszát itt, hogy a gyerekéről közben derült ki, hogy nem érett. Mi van, ha én már előre tudom, hogy tuti nem az? Akkor is iskolába erőltetik?
2012. szept. 19. 15:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
elvileg 6 évesen tanköteles lesz új nevelési tv szerint, hha adott év aug 31-ig betölti a 6. életévét. gyakorlatilag ha azt akarod, h ne menjen még oviba, akkor az ovinak nevelési tanácsadóba kell a gyereket küldenie. ha dec. 31-ig tölti a 6-ot és azt akarod, h menjen, akkor kormányhivatali döntés kell, h engedjék. tegnap mondták pont az ovis szülőin.
2012. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök aljas dolog.Mondjuk az én legkisebb(még pocakban lévő) gyerekem annyiból szerencsés lesz,hogy szeptember végén fog születni,így ő majd 7 évesen megy majd suliba.Ha jól tudom azoknak a kicsiknek kötelező 3 éves korban az oviba,illetve 6 éves korban az iskolába menni,akik aug. 31.-ig betöltik a fentebb leírt életkort.A már meglévő két fiam májusi,így náluk egyértelmű a dolog(ám az vigasztal,hogy nem ők lesznek a legfiatalabbak).
2012. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most februárban lesz 6. Jól értem, hogy akkor a nevelési tanácsadóhoz kell fordulnunk?
2012. szept. 19. 15:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, de ebben segít az ovi is, kérdezz rá az óvónőnél, h mi a menete.
2012. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem (ovis gyerekeim vannak hála égnek mindkettő októberi tehát évvesztesek lesznek) hogy ha az óvónő szerint SEM iskolaérett meg a szülő szerint sem, akkor mi a helyzet?? Akkor nem kell mennie? Vagy a nevtan akkor is megvizsgálja? A gond az hogy a nevtanos vizsgálat 1 óra azalatt sok minden nem derül ki a gyerekről, az én fiammal is jártunk már ott ő 5 éves más ügyből kifolyólag és tökéletesen okénak találták azalatt az 1 órás vizsgálat alatt holott egyáltalán nem oké sok téren (nem ragoznám de nem csak az én véleményem hanem az óvónőké is).
2012. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
az új tv szerint ez van. viszont szerintem vinni kell papírt az ovitól, meg szülői kérvényt nekik, mert hát 1 óra alatt mit szűrnek le? szerintem amúgy a kormányhivatali engedély ennél is idiótább dolog. ha azt akarom, h az októberi gyerekem sulit kezdjen szeptemberben, akkor ők adnak engedélyt. de mi alapján? édesanyám is kormányhivatali dolgozó, de max védőnői meg óvónői papírok alapján tudnak dönteni, mert a gyereket biztos nem fogják tudni úgy megvizsgálni, h ezt el tudják pontosan dönteni. bár a nevelési tanácsadó ellen is vannak személyes fenntartásaim, bár sosem volt dolgom velük...
2012. szept. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy év felmentést adhat az óvodavezető, a második évet már csak a nevelési tanácsadó. Nálunk az óvodában kifüggesztették az új szabályt...
2012. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor remélem el tudom ezt intézni ovis berkeken belül. Nem szeretném még a nevtant is belekeverni.

2012. szept. 20. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!