Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már olyan, hogy nem...

Volt már olyan, hogy nem tudtál valahová elmenni, mert a gyereked egyszerűen nem akart menni és képtelen voltál felöltöztetni?

Figyelt kérdés
Nálunk ma ez a szitu és tök inkompetensnek érzem magam :( 22 hós kislány, babás barátnőhöz mentünk volna, de kiabál hogy nem akar jönni, itthon akar játszani. És tényleg, már 40 perce egyedül játszik, de ahogy kezdeném öltöztetni, dobja magát a földre visítani. Ja és eddig tök szelíd kezelhető csaj volt.
2012. szept. 24. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem minden gyerekes van így, akkor is, ha "szelíd" a gyerek.
2012. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

kezdődik a dackorszak. ettől függetlenül lehet h tényleg nem akar a barátnőhöz menni,de ha más-fontos-programnál is ez van,akkor ne engedj neki! te vagy a főnök. ha öltözni kell,felöltözteted és ha visít,akkor is mentek és kész. az elején kell elkapni a dolgot!


hajrá!! :)


3 gyerekes

2012. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

És mit szól ehhez a barátnőd, hogy lemondod?

Én mindig eljutok oda ahova akarok, főleg egy 22 hós akarata nem lehet akadály. Ha ordít, hát ordít.

Bár tény, hogy ez nem olyan fontos program, mint mondjuk egy orvos. De lehet, hogy készült rátok a barátnőd, lehet, hogy miattatok külön takarított, sütött, stb -- gondolj bele, azért ez neki rosszul is eshet...

2012. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére meg nem, mert ha a csavargasrol van szó, akkor ő az első aki elkészül.
2012. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A barátnőmet már felhívtam, szerencsére nem sütött és takarított, úgy volt hogy csak felnézünk aztán közös séta... És nyilván orvoshoz pl. valahogy elvittem volna bár mondjuk nem tudom hogy, mert azóta is, ha rákérdezek, hogy megyünk? már sikít.

Próbáltam kérdezni, hogy miért nem akar jönni, de annyira még nem beszél, csak azt mondta, hogy nem akar, és itthon játszik. Mondjuk úgyis azért mentünk volna, hogy a babák jól érezzék magukat (a másik kicsi pár hós bébi), szóval ha ennyire nem szeretne, akkor talán kár erőltetni...

2012. szept. 24. 15:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát van ez így, nem kell neki szeretnie minden programot..
2012. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Ha a lányom nem akar jönni, mindig ráveszem valahogy (bár vele ilyen nem igazán fordult még elő, mert szeret sétálni, kint lenni az udvaron). Mondd neki, hogy elmentek a játszótérre, hintázhat, csúzdázhat stb., sétáltok, a barátnőnél is játszhat (pl.elviszitek a kedvenc játékát) ilyesmi! Valamivel biztosan rá tudod venni! Azért nekem sem esne jól, ha meg van beszélve és lemondják, persze nem létfontosságú elmenni!

2012. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy Dr.Spock-os tanács: ne kérdezd a véleményét,mert arra mondhat nemet, hanem mond el neki hogy mentek,és most öltözünk,állító mondatban. Nővérem földhözvágós gyerekénél elég jól bejött,persze nem csont nélkül,de jobb lett.
2012. szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
pontosan! nem választási lehetőséget adni,hanem kijelenteni. én is elszúrtam,vagyis nem okoskodim itt! fiamnál: menjünk vagy ne? felkesz? lefekszel?akarsz aludni? főtt vagy sült krumpli? stb.. 2 évesen olyan zsarnokká vált miattam h azt hittem bedilizek. nagyon nehezen oldódott meg,többieknél már kezdetektől így volt/van. lányom jól eszik,magától alszik stb első perctől. a kicsivel is így csinálom. hidd el neki is jobb lesz ha látja h határozott vagy,mert ugyan eleinte klassz neki h megszerzi a kontrollt,de kezdeni ne tud vele igazán és akkor borul a bili.bizonytalan lesz,dacos,erőszakos. vedd elejét ennek már most!
2012. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kicsit eltértünk a tárgytól, de ez tényleg így van, ilyen kis gyereknek nem szabad választási lehetőséget adni. Pl kajánál halálos. Ha megmutatom, hogy ebből a háromból lehet választani, akkor tuti a végén egyeket se eszi meg, miközben ha valamelyiket szó nélkül elé teszem, akkor oké.


Amúgy a fiam szokta néha ezt eljátszani (ő már 4 éves), hogy nem akar menni játszótérre, inkább otthon marad játszani. Rossz időben, hétvégén már 1-2x engedtünk neki, amikor is ő otthon maradt apával, mi csajok meg elmentünk. A lányom (2 éves) ma meg azt közölte, hogy nem akar menni "énekelni" (ringatóra), hanem sétálni. Úgyhogy így is lett.

2012. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!