Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez nem felháborító? Ti mit...

Ez nem felháborító? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Lányom ma a 6. napja jár oviba. Azt vettem észre, hogy nem kísérik őket WC-re, a kicsiket sem, nem törlik a feneküket, a másik csoportba járó kislány anyukája is mondta, hogy náluk is hasonló a helyzet, még pár napja ovis a gyerek, de már 1x kakásan vitte haza.

És ez a jó óvoda, jó ovónénikkel!

A másik dolog, hogy most kezdő kicsiket (vegyes csoportok vannak) nem igazán pátyolgatják, mikor reggel ordítva átadjuk őket, leültetik, és szegények sírnak tovább.

Nem az lenne a lényeg, hogy kialakuljon a bizalom az ovónénik felé, hogy vígasztalják, terelgessék őket, míg megnyugszanak? Annyira közömbösen kezelik a sírós kicsiket, hogy nem igaz! És ez nem csak az én észrevételem. Nektek mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban?


2012. szept. 26. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

azért az óvónéniségbe is bele lehet utálni

tudom nem szép de van ilyen:(

2012. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mind a két dologban segítőkészek az óvónők. De ha nem így lenne,én konkrétan rákérdeznék,h miért nem segítenek nekik kitörölni,vagy legalább az első fél évben rávezetni őket,ha ez ilyen gyors elvárás abban az oviban.!

A sírás már egy kicsit másabb.Nálunk is volt aki már a sírás kedvéért sírt,őt egy idő után hagyták,hagy nyugodjon meg önerőből. A kicsit pityergőseknek azonban becsülettel próbálták elterelni a figyelmét,és bevonni őket a történésekbe.

Csak zárójelben,és nem rosszindulatból: csak azzal szabad foglalkozni,ami a te gyermeked problémája.Amit más panaszol,az lehet igaz,féligaz,és még ha dühítő is,ne te tedd szóvá.Nálunk is volt kakis fenekű gyerek felháborodott anyukával,néhány hét múlva szülőin kiderült,h a gyerek szó nélkül megy ki a mosdóba,és így is jön vissza ... naponta keresték,mire rájöttek.Erre viszont tényleg nincs kapacitása egy 25 fős csoportot foglalkoztató óvónéninek.Valahol a gyereket is együttműködésre kell nevelni.

Az írásod alapján nem a te kislányodról van szó.Bocsánat ha félre értettem.A sajátom okán én simán rákérdeznék,nem felháborodva,csak érdeklődve.Aztán meglátnám,h hogy állnak hozzám ... ;)

2012. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom most nagyon sok helyen felmerül ez a popsitörlés téma.


Nálunk kb.3 hónap után volt egy szülői tavaly a kiscsoportban, és ott szóltak néhány szülőnek, hogy tanítgassák a gyerekeket popsit törölni, mert a dadus néni sem tud a gyerekekhez rohangálni, és az óvó néni se, hagyhatja abba 5 percenként a foglalkozásokat emiatt.


Nálunk ez 4-5 gyerekre vonatkozott a 25 kiscsoportosból, vagyis 20 gyerek meg tudta oldani. Köztük az enyémek is.

Szóval nem lehetetlen, csak sok szülőben fel sem merül otthon, hogy ne Ő intézze el a gyereknek, ezért nem tanítja meg rá, mert még kicsi, nem ér el a keze stb. Nekem sem botsáskáim vannak, mégis elért a kezük. Kissé kitekeredve, de gond nélkül.



Igazad van a pátyolgatásban, de minden reggelt nem kezdhetnek 5-10-15 kiscsoportos órákig tartó vigasztalásával. Vannak ott nagyobbak is, akikkel foglalkozni kell, szülők, akikkel beszélni kell, ügyintézés is lehet, reggeliztetés stb.

Gondolom megpróbálják bevonni a kicsiket is, de nem akarják erőltetni. Ha megnyugszik, bekapcsolódik, de nem vigasztalhatják őket egész nap.


Tudom, hogy neked mint anyukának nagyon rossz otthagyni a síró gyereket, és úgy látni, hogy nem foglalkoznak velük, de oviban már nem annyira pátyolgatnak.

Kérdezz rá, hogy meddig sír a kicsi reggelente Lehet, hogy csak addig amíg ott vagy, aztán hamar megnyugszik.

2012. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Senki nem vár órákig tartó vígasztalást, sőt nincs is szükség rá, de reggel bőgve ne úgy engedjük már be őket a csoportba, szerintem óvónéninek találékonyan, figyelmet terelve lehetne, (NEM EGYESÉVEL) a síró gyerekekkel foglalkozni, mutatni nekik valamit, pár jó szót szólni hozzá. Ez akkora elvárás? Azért óvónő, nem katonatiszt! Nem leültetni egy székre mondjuk az egyetlen bőgő gyereket, miközben óvónéni semmi különöset nem csinál és a dadus is a teremben van... Azt gondolom annak a pár beszokó, sírós gyereknek járna reggel egy kis figyelem, nyugtatás.

A fenéktörlésről annyit, hogy az én lányom ugyan eddig csak pisilt az oviban, első naptól egyedül, nem kísérte senki, magának törölt, már amennyire tud, kakálni szerintem sosem fog ott, de több forrásból tudom, hogy azt is maguknak kell intézni. Lehet, hogy a Te 3 évesed tud higiénikusan popsit törölni, de hidd el, hogy sok ennyi idős gyerek még nem, és azért higiéniai szempontból igenis fontos, hogy ez hogy zajlik, illetve az utána történő kézmosás megtörténik-e, hogyan stb. Persze tanítgatom, és tanítgassák ebben is az önállósságra, de felügyelet nélkül wc-znek. Ez akkor csak gyermekmegőrzés, nemóvoda.

2012. szept. 26. 12:34
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és olyan 8 kicsi 3 éves van a csoportban, a többi nagyobb gyerek, nem 25-30 kiscsoportos gyerekről van szó. Azért annak a pár gyereknek lehetne segíteni a wc-zésben, azért van a dadus is ott.
2012. szept. 26. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem kerültünk ilyen helyzetbe, de én is tartok tőle, hogy az óvónéni nem fog utána rohangálni a vécére, hogy na, pisi volt vagy kaki? Mert azt látom, hogy egyedül jönnek-mennek a gyermekek a vécébe, és max., ha túl sokáig nem mennek vissza a terembe, akkor az óvónéni kijön értük és segít, ha szükséges.

Nálunk ölelgetik, szeretgetik a gyerekeket, legalábbis amikor ott vagyok, ezt látom. Tény, hogy 25 gyerekkel van sokszor tök egyedül az óvónő, és az nagyon nehéz lehet, akár technikailag is, de én azt gondolom, hogy ha nálatok tényleg ilyen ridegek, akkor érdemes lenne más oviban gondolkozni. Próbáld meg jobban megfigyelni az óvónéniket, beszélgetni velük, kérdezgetni a gyerekről, a szokásokról. Nálunk pld. nagyon sokat mesélnek a gyerekről, amikor érte megyek, minden nap, ami azt jelenti, hogy figyelnek rá.

A másik dolog, ami eszembe jutott, hogy minden óvónéni érdeke, hogy a gyerek minél hamarabb önálló legyen, akár öltözésben, akár kakilásban, ezért sokszor szándékosan nem segítenek. Természetesen gáz, ha hagyják kakis fenékkel hazamenni, nagyon gáz. A fiamnál eddig csak az öltözködésnél volt gond, hogy a cipője kacsán volt felvéve. Kiderült, hogy ő magam vette fel így, de senki nem vette észre. Ez, úgy gondolom, előfordulhat és nem tragédia, bár természetesen nem örültem neki én sem.

2012. szept. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Uhh de aktuális. Nekem van egy 3 éves kistesóm, elég kései gyermek a családban. Most középső csoportos és Édesanyám mesélte a minap, hogy amikor bent volt reggel az oviban azt látta, hogy egy kisfiú ott ült a wc-n, sírt és senki nem volt aki ezt észrevette volna. Ment a hasa és össze is kakálta a nadrágját ... Édesanyám segített Neki kitörölni a fenekét, majd jelezte az óvónőknek, hogy a gyerek már ki tudja mióta ült ott és sírt és, hogy megy a hasa meg, hogy kitörölte a fenekét. Hát szép!
2012. szept. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem pont a kérdésre válaszolok. Akkor ez mitől jó óvoda??? Az én fiam holnap kezd, pont ma beszéltem a fenéktörlésről az óvónénivel, mondta, hogy nem gond, ha ez még nem megy. Mondjuk én eleve az óvónéni személyétől tettem függővé az ovi választást, szóval lehet akármilyen nívós ovi, ha az óvonénik fásultak.
2012. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nálunk én rákérdeztem a wc-zésre, és azt mondták, még nem elvárás a kicsiktől a teljes önállóság, mégsem segítenek.

A kommunikációról is annyit, hogy mikor megyek érte, ha nem kérdeznék rá 1-2 dologra, az óvónők nem mondanak maguktól semmit, még a kérdéseimre is futtában úgy válaszolnak, hogy harapófogóval kell kihúzni belőlük, hogy evett-e, sírt-e...

2012. szept. 27. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!