Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba szoktatási probléma másnál?

Oviba szoktatási probléma másnál?

Figyelt kérdés
Ma voltunk először oviba a kisfiammal kb1.5 órát.Az első fél órát az ölembe ülve töltötte azután elkezdett játszani szépen magának. amikor kimentek az udvarra megint szépen játszott magának mint itthon szokott nehezen barátkozik de amúgy szereti a gyerekeket. De ha valaki odament hozzá óvónéni gyerek akkor sírva oda rohant hozzám meg ha az óvónéni rászolt hogy azt nem úgy meg nem szabad akkor is elkezdett sírni és egyböl engem keresett. (mondjuk nem értem miért nyomulnak az óvónénik ennyire meg hogy ebben az oviban semmit nem lehet a gyerekeknek játszani meg csendesen kell lenniük...) A nagyobbik gyerekem ovijába szeretett lenni a kicsi volt amikor egy fél napra ott is hagytam ha dolgom volt és nem a tesóval játszott hanem másokkal meg egyedül. itt meg nem értem mi a baj. Az óvónéni azt akarja hogy holnap hagyjam ott egyedül valameddig hogy ugy hátha könnyebben megy najd. Nem tudom... Megmondjam nekik hogy hagyják békén magának míg megszokja a helyet vagy hagyjam rájuk?? El vagyok keseredve pedig várta már az ovit.

2012. szept. 26. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Hagyd ott. Ha nem lát, akkor hamarabb megszokja az óvoda rendjét. Nem egyértelmű, amit írsz . Egyszer azt írod, hogy szépen játszott bent és az udvaron is. Máskor pedig, hogy az oviban nem lehet játszani, csak csendben ülni.

Az óvónők nem foglalkozhatnak csak egyetlen gyerekkel.

Ha nagyon hozzád van szokva, nehezen barátkozik, akkor ne csodálkozz, hogy még nem tud beilleszkedni a többiek közé. Már most sem kellett volna fél órát az öledben tartanod. El kellett volna küldeni a többiekhez.

2012. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a hónap elején kezdtük egy olyan oviban, ahol nincs is beszoktatás, csak ott kell hagyni a gyerekeket. Én nagyon féltem tőle, de nem kellett volna. Az első héten három órát volt ott a kisfiam, volt kicsi sírás, de mindig jókedvűen játszott az udvaron, mikor érte mentem. Gyakorlatilag szinte mindenki beszokott két hét alatt. Persze, sírások még előfordulnak, de novemberig ez természetes az óvónők szerint. Szerintem, próbáld meg ott hagyni egy kicsit (persze, előtte beszéld meg vele, hogy hogy lesz), és kérd meg az óvónőket, hogy telefonáljanak, ha valami nagy gáz van. Tudom, hogy nagyon nehéz ez Neked is, de én - friss ovis anyukája - erre biztatlak.
2012. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb, ha egyedül megy be az ovis terembe a kicsid.

Mi szeptember 3-án kezdtük az ovit és én is azt láttam, hogy ha az anyuka határozottan és kedvesen otthagyta az óvónénikre a gyermeket, akkor könnyebben ment a beszokás, mint, amikor az anyukák nagyon ölelgették még a gyermeket és érzékeny búcsút vettek. A beszoktatás nagyon nehéz mind az anyának, mind a gyereknek. Az enyém nagyon jól viselte az első heteket, de otthon éjjel bepisilt mindig, mert ugyan viselkedni tudott, de közben nagyon szorongott.

Bízd nyugodtan az óvónénikre a gyermekedet, nem akarnak rosszat.

2012. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudják mit kell csinálni hiszen ez a dolguk. Csak sajnálom a kisfiamat hogy ott hagyjam! És ha végig sírni fog míg nem leszek vele?? Nem tudják megnyugtatni vagy nem is tudom... Á nem vagyok ennyire aggódós anyuka csak a fene nem gondolta hogy ennyire keserves lesz a beszoktatás mert ő nem ilyen sírós gyerek kihez menjen ha valami baj van és meg kellene vigasztalni ha senkit nem ismer... A naggyal nem volt ilyen gond és nem tudom most ezt hogyan kezeljem... Tiszta hülyének érzem most magam... Itt van szoktatás a héten még 1.5órákat leszünk azt nem tudom hogy jó ötlet e hogy én is ott legyek ezek után. Azért köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 26. 18:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom én is, milyen nehéz ez! Minden anyukának szívfacsaró a beszoktatás, én is bőgtem eleget miatta! Sajnos nagyon korán elkezdi edzeni az élet a gyerekeket.


Hagyd az óvónénikre a gyermeket egyelőre 1-1 órára. Szépen lassan hozzá fog szokni az új közeghez és még szeretni is fogja. Kitartást!

2012. szept. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!