Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen véleményetek lenne...

Milyen véleményetek lenne arról a dadáról (ovis) Aki azt mondaná gyermekednek otthon felesleges verset tanítani mert az óvónő már tanít nekik verset?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, de nem értenék vele egyet.


Tanulni, tanítani sosem felesleges, így a véleménye számomra értéktelen.

2012. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes. Mond el a gyereknek, hogy nem egészen így van. Ha van kedve, tanultok otthon is verseket, és kész. Nálunk is ilyen buggyant óvónők voltak annó, anyu még most is emlegeti. Tanították velünk a verseket, és egy hosszú versemben egy helyen mindig megakadtam. Kérte anyu, hogy írják le a verset, otthon had gyakoroljunk, mert ő nem ismeri. Az óvónő válasza mi volt?: "Majd súgunk!"

Mond el a kicsinek, hogy ebben nem értesz egyet a dadussal, el fog gondolkodni rajta, és ha szereti a verseket, tanulni fog veled otthon is.

2012. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos,hogy kedves,aranyos legyen a dada de a véleménye-főleg,hogy nem a szakmájába vágó kérdésről adta-nem sokat nyom a latba!
2012. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ment a zöld kéz mindenkinek!Csak annyira meglepődtem mert épp arról beszélgettünk milyen ügyesen megtanult kislányom két verset is itthon!
2012. okt. 2. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
magáról a dadusról nem sok véleményem lenne, amíg az oviban jól eszi a dolgát, más kérdés hogy én tanítanám itthon is ha lenne rá időm, kedvem és a gyerek is nyitott lenne rá.
2012. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem felesleges otthon semmit sem tanítani, azzal csak több lesz a gyerek. Nekem az óvónők mondták, hogy nem kell nyüstölni a gyerekeket otthon tanítással, elég, ha játszanak, de szerintem nem árt kicsit többet foglalkozni velük, nem muszáj arra várni, hátha majd megtanulják az oviban. Ráadásul nekik is egy sikerélmény, hogy mikor az óvónő mondja a verset, mondókát vagy dalt, már ismerik :)
2012. okt. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát végül is ő dajka, nem óvónő. Bár nálunk a dadus többet ér az egész óvodánál, beleértve az összes diplomájukat. De egy átlag dadus nem feltétlenül ért túlzottan a pedagógiához.
2012. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek felesleges dolgokat csinálni itthon,és a dadának meg annyi köze van hozzá,mint ahhoz,hogy milyen színű a körömlakkod- ha van :-)


Azt,hogy én mit tanítok itthon,vagy mit nem,azt rajtam kívül senki nem döntheti el! Ha én megtanítom azt a dalocskát is,amit a suliban tanultam,akkor a gyerek lesz annyival gazdagabb ettől- nekem meg még inkább dagad a mellem a büszkeségtől!


Miért is ne foglalkozzon az Anyuka a saját gyerekével??


Üdv: 3 lányos,22hkm

2012. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Először is gratulálok a lányodnak a verstanuláshoz. Konyítok valamit a pedagógiához, igaz nekem általános iskolások tanításához van diplomám. Másodszor: engem hidegen hagyna, ha ilyet mond a dadus, mert az én dolgom eldönteni, mit tanítok itthon a gyerekemnek. Nem fölösleges tanítani a gyereket otthon. Kicsit rákészültök az iskolára, mert akkor is kell majd otthon is tanulni, gyakorolni vele.
2012. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos és őszinte válaszokat!Mindenkinek további boldog gyereknevelést kívánok!További szép napot!
2012. okt. 3. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!