Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott unatkozni egy kisgyere...

Szokott unatkozni egy kisgyerek, ha az anyja nem elég leleményes a játékban, de ott ül mellette, vele a játékai között bent a szobában?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a kérdést. Ha ott ülsz vele, csikized, játszol vele, megmutogatod a játékait, akkor hogy unatkozna? Mennyi idős a babó? Kifejted bővebben a kérdésed?
2009. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha játszik,hogy unatkozna?
2009. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Általában ugy megy ez nálunk, hogy leülök vele játszani, hozza hozzám a játékai, én mesélek neki könyvből, valamikor örülten pattogok körülötte amit élvez, néha metornáztatom. Ez 1 óráig tart, de tovább nem bírom és csak ülök mellette. Ilyenkor ő sem aktív. Nyafog és elkezd unatkozni. ha unatkozik akkor azonmód aludni akar. Bár jólehet valamikor valóban fáradt, de nem hiszem hogy egy óra aktív tevékenység után kidöl.

Érdekes minap megfigyeltem a játszótéren is csak egy órát játszik utána menni akar, unja a játékot.

Normális ez egy 15 hónapos gyereknél? Vagy csak én hiszem azt, hogy állandóan aktívnak kéne lennie?

2009. aug. 11. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, hogy 1 óra után megunja a játékot. Ilyen hosszú ideig szerintem még az ovis korú gyerekek se tudnak egyfajta tevékenységet csinálni. Ha megunja, akkor valami más fajta elfoglaltságot kell kitalálni neki. Pl. ha megunja a szobában a játékot, akkor ki lehet menni egy órára a játszótérre, utána gondolom valami napirendi pont következik (evés, alvás), aztán újra lehet játszani, sétálni stb.


Szokott egyedül is játszani a játékaival? Vagy mindig játszol vele? Az én lányom sokat játszik egyedül kicsi kora óta, persze tudom, ez gyerektípustól is függ, de valamelyest szoktatástól is. Én kezdetektől hagytam egyedül játszani, így nem fáradok ki annyira tőle és tudok némi házimunkát is csinálni.

2009. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyedül nem játszik aha nincs mellette valaki. Mindig kapaszkodik valakibe hogy a közelébe legyen. Egyedül játszani csak akkor szokott, mikor mi felnőttek nagy dumálásba kezdünk. Akkor eelvan magába, de mindig velünk egy szobába. Nem szoktam vele játszani állandóan, de ő folyton be akar vonni a játékba. Egyke gyerek.
2009. aug. 12. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:
én is az vok de kicsi koromba mindig feltaláltam magam a a játékaimmal 5-6 éves koromtól
2009. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!