Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeketeknél használt...

3 éves gyermeketeknél használtok még porszívós orrszívót? Vagy már ki tudja rendesen fújni az orrát?

Figyelt kérdés

3 éves fiam megint beteg, sűrű "cucc" jön az orrából.

Próbálom vele az orrfújást, de nem tud olyan nagyot és erősen fújni, hogy mélyebbről is kijöjjön így előveszem a porszívóst. Persze utálja, de nem szeretném, hogy arcüreggyulladás vagy fülgyulladás legyen a vége.


2012. okt. 12. 14:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
Lányom már régóta kifújja az orrát. szerencsére, mert az orrszívót már nem hagyná. Ha máshogy nem megy nálatok, akkor marad az.
2012. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
83%
Az alig 3 éves lányom már kb fél éve fújja normálisan az orrát. kijön minden ami kitud, nem kell más módszer mellé. Szerencsére,mert nem tudom hogy oldanám meg, ha porszívózni kellene.
2012. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi a gáz,akkor fújja,ha nagyon taknyos akkor szívjuk
2012. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%
ha nagyon taknyos,akkor oviba sem visszük Őt sem és a porszívót sem
2012. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire taknyos gyerek ne menjen oviba, én is üzenem az egyik válaszolónak.


Néha én is előveszem a porszívósat, mert muszáj, hiába múlt el 3 éves.


Ha beteg, nem jár oviba.

2012. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
18%
arra gondoltam igazából, hogy egy 3 éves gyerek fújja már ki önállóan az orrát!!!
2012. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez a váladék sűrűségétől függ. 4 éves, ügyesen fújja az orrát egy egyszerűbb vizes orrfolyásnál, vagy ha kicsit sűrűbb. De használjuk alkalmanként még, pl. ha lázas, erőtlenebb, egyszerűbb és biztosabb így kiszívni, minthogy bent maradjon, és problémát okozzon.

Az óvodába mi sem visszük betegen a gyereket, így ez sem merül fel problémaként.

2012. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2,5 éves a kisfiam, és egyenlőre semmi hajlandóságot nem mutat az orrfújásra. Lehet, hogy ez változik 3 éves koráig, de nem hiszem, hogy ez alapkövetelmény volna, kedves "egy három éves gyerek fújja már ki önállóan az orrát."
2012. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
4 éves. Ki tudja fújni de ha taknyosabb (sok és sűrű) jön az orrszívó. 1 éves kora óta leszívja magának, persze ott vagyok mellette. Amúgy 0-6 évesig ajánlott az orrszívó. Àrtani nem árt és tuti alapos.
2012. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
83%
1,5 éves korától fújja az orrát. 2,5 éves korától nem vettük elő az orrszívót. Szerencsére erősen kitudja fújni. Ha nagyon náthás, akkor előtte orrsprayzünk, az fellazítja így kijön minden.
2012. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!