Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeketeknél használt...

3 éves gyermeketeknél használtok még porszívós orrszívót? Vagy már ki tudja rendesen fújni az orrát?

Figyelt kérdés

3 éves fiam megint beteg, sűrű "cucc" jön az orrából.

Próbálom vele az orrfújást, de nem tud olyan nagyot és erősen fújni, hogy mélyebbről is kijöjjön így előveszem a porszívóst. Persze utálja, de nem szeretném, hogy arcüreggyulladás vagy fülgyulladás legyen a vége.


2012. okt. 12. 14:47
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes, ahogy elnézem, sokunknak az jött le, hogy igenis beszóltál azoknak az anyukáknak, akiknek a gyereke nem biztos, hogy 3 évesen hatékonyan tudja fújni az orrát.

"Egy 3 évest igenis tanítsa meg az anyja, hogy hogyan kell rendesen kifújni az orrát!!!!". Például ez a kommented is ezt mutatja. Mondhatod, hogy a véleményed írtad, igen, valóban, csak nem mindegy a stílus. Ahogy elnézem nem csak nekem jött le így, másnak is.

Nem magamra veszem a dolgokat, mert az én lányom sem használ már orrszívót régóta, ettől eltekintve TUDOM, hogy ez gyerekfüggő dolog, nem biztos, hogy 3 évesen hatékonyan tudja fújni az orrát. Ergo nem írok ilyet, mint te, mert bele tudok gondolni.

2012. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is teljesn így jött le, ahogy az előző is írta: konkrétan beszóltál, kedves szupianyu!

Képzeld, 3 éves a kisfiam, épp nemrég volt beteg. És nem az a fajta folyós trutyis volt az orra, amit nem győzöl törölgetni, hanem az a fajta, amit hallasz, hogy ott van bent, mert szörcsög a gyerek, de sehogy nem jön ki. Sőt, kapaszkodj meg, még a porszi-orrszi is csak úgy szívta ki szerencsétlennek, hogy előtte be kellett fújnunk Sterimarral az orrába. Ezt ha akarta volna se tudja normálisan kifújni. Ilyenkor mi a francot csináljak? Hagyjam, hogy rámenjen a fülére, az arcára vagy a homlokára? Nem bakker, hanem segítettem neki, bizony előkaptam a porszi-orrszit.

Nekem is előfordult már párszor, hogy teli tüdőből fújtam mint állat, vörösödött a fejem, de csak nem akart rendesen kijönni, és ilyenkor pl. gőzölnöm kell, hogy végre megszabaduljak tőle. Könyörgöm, ne várjuk már el egy 3 évestől, hogy porszi-orrszi nélkül megszabaduljon az ilyen takonytól!

Igen, amikor folyós, vizes orrfolyása van, elég lehet, hogy trombitálás-kezdeményt előad a zsepibe. De úgy látszik ti még nem találkoztatok másmilyen betegséggel, csak ezzel.

2012. okt. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és "2 hét alatt megtanítod".... - ennyi idő alatt simán arcüreggyulladása lesz a gyereknek, ha nincs rendesen kiszedve neki a trutyi a nóziból. Erről ennyit.
2012. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
2012. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Ezeket mindenki tudja, úgy gondolom....
2012. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem úgy tűnik...
2012. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki légyszíves bővebben....
2012. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
72%

Miért törölték a hozzászólásomat? Semmi olyat nem írtam, ami miatt törölni kellett volna.

Akkor is az a véleményem, hogy ez egy képesség, egy készség, épp olyan, mint bármely más dolog a gyermek fejlődése folyamán: MÁS IDŐBEN ÉRIK MEG RÁ MINDEN GYEREK. Nincs két egyforma, hogy mindent ugyanabban az időben csináljanak. És hiába okoskodsz, hiába próbálsz győzködni az igazadról, hiába gondolod azt, hogy te vagy a szuperwoman, hogy meg tudtad tanítani a gyerekeidet RENDESEN orrot fújni, az enyém még nem tudja olyan erővel, ami hatékony lenne egy ilyen makacs trutyi ellen - ismétlem, vizes orrfolyásnál nekünk sincs gondunk. 3 éves, nincs még lemaradva semmiről. Majd ha eljön az ideje, lesz benne elég erő, hogy magától is kifújja a trutyit, biztos nem kell még az iskolában is a porszi-orrszit használnom nála. Ettől én még ugyanannyira jó anyja vagyok, mint te, aki fantasztikus módon meg tudta tanítani nekik RENDESEN, TISZTA ERŐBŐL kifújniuk.

2012. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!