Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeketeknél használt...

3 éves gyermeketeknél használtok még porszívós orrszívót? Vagy már ki tudja rendesen fújni az orrát?

Figyelt kérdés

3 éves fiam megint beteg, sűrű "cucc" jön az orrából.

Próbálom vele az orrfújást, de nem tud olyan nagyot és erősen fújni, hogy mélyebbről is kijöjjön így előveszem a porszívóst. Persze utálja, de nem szeretném, hogy arcüreggyulladás vagy fülgyulladás legyen a vége.


2012. okt. 12. 14:47
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is úgy vagyok vele, mint néhányatok, hogyha nem tudja eléggé kifújni, vagy nagyon sűrű,akkor porszívó (előtte tengervizes spray-vel befújom)


Ezenkívül én sem vittem közösségbe, mert hiába nincs láza, de hurutosan köhög és azért dől a cucc az orrából.

2012. okt. 12. 20:29
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnál kb. 3,5-4 éves korában jött el az a fordulópont, hogy már erősebben tudta fújni az orrát, mint ahogy az orrszívóval szívtuk. Úgyhogy onnantól fújja. De amikor orrszívóztunk, akkor odaadtuk neki, hogy szívja ki ő, ez sokat segített, nem volt olyan lefoglak, kötelező jellege, hanem ahogy ő érezte. Így nem volt probléma az orrszívásból sem. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

nem emlékszem,hogy a három éves státuszvizsgálaton követelmény lett volna az orrfújás.

kérdésedre válaszolva nem tudja fújni a három éves fiam,ezért orrszívózom neki.

és nem visszük oviba a porszívót,meg a gyereket sem,ha beteg.itthon vagyunk,és szívom neki.így nem megy rá a fülére,mint már kétszer,amikor nem tudtam szívni

majd megtanulja.ebben sem egyformán fejlődnek a gyerekek

2012. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

3 éves kisfiam ugyan nemrég megtanulta az orrfújást, de nem tudja eléggé kifújni még. Most volt épp beteg, ha nem használtuk volna a porszi-orszit, biztosan ráment volna a fülére, de borítékolhattam volna egy arc- vagy homloküreg-gyuszit is neki, az tuti. Én sem hiszem, hogy követelmény lenne 3 évesen totális erővel kifújnia az orrát, pedig nemrég voltunk státuszon, a védőnő részéről ez a kérdés pl. fel sem merült.

És egyetértek az egyik válaszadóval: hagyni kell, hogy megcsinálja ő magának, így nincs hiszti, nem kell lefogni - persze előzetes megbeszélés után, próbáld rádumálni őt. Kisfiam is szépen odaballag a porszívóhoz, bekapcsolja, és megcsinálja magának. Utána annyi, hogy én mosom ki belőle a cuccot.

2012. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%
bizonyára az oviban kifújják neki az óvónők:)))))
2012. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Egy hároméves még nem tudja rendesen kifújni az orrát, még ha úgy tűnik is...

Szóval mi használjuk és még fogjuk is sokáig. Inkább, mint a lerakódás...

2012. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%
Egy 3 évest igenis tanítsa meg az anyja, hogy hogyan kell rendesen kifújni az orrát!!!!
2012. okt. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
84%

Utolsónak: itt nem a tanításon van a hangsúly, te igen intelligens! Meg lehet tanítani egy három éves gyereket, hogy hogyan fújja ki az orrát, igen. Gyertyaláng, tollpihe elfújás, stb. De ha nagyon meg van fázva, nem tudja ELÉG ERŐSEN kifújni, hogy minden trutyi ki is jöjjön. Amikor én voltam gyerek, vagy tízszer fel kellett szúrni mindkét fülemet, mert akkor még nem volt porszi-orszi, és bizony állandóan a fülemre húzódott a nátha, mindig fülgyulladás lett belőle. Kézi orrszívó volt, és a zsebkendő. De hiába tanított meg az anyám, és hiába akartam én elég erősen fújni, nem bírtam.

De szerintem neked vagy nincs is gyereked, vagy ha van is, van olyan szerencséd, hogy még nem volt beteg. De akkor azt kívánom, hogy ne is legyen, mert ha ennyire elvakultan porszi-orrszi-ellenes vagy, akkor csak bajt hozhatsz a saját gyereked fejére.

2012. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
17-es butaságokat beszélsz. Nem korfüggő, hogy mikortól tudja egy gyerek RENDESEN kifújni az orrát. Lehet, hogy már 3 évesen fújja, mert az anyja megtanította neki, azonban lehet, hogy ez még nem elég..... Azt az ember megérzi, mikor jön el az a pont, hogy hatékonyabb az orrfújás mint az orrszívás. Nálunk ez kb. 3,5-4 éves korában jött el. Addig is fújogatta az orrát, de nem tudta erősen. Kvázi a fele bennemaradt. Az normális ember ilyenkor nem kockáztat meg egy fülgyulladást, arcüreggyulladást, hanem ha nem megy a fújás, akkor kiszívják az orrszívóval. Aztán van egy pont, hogy ez megfordul és már erősen ki tudja fújni az orrát, onnantól felesleges erőltetni az orrszívót, fújja csak erősen. DE NEM AZ ANYJA HIBÁJA, ez egy folyamat!
2012. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok orrszívó ellenes, sőt használjuk is gyakran, de 3 éves korban MÁR NEM!!!

4 gyerekem van, átestek már ilyen-olyan betegségeken, elhihetitek, nem kell nekem beszámolni a porszívós orrszívóról, ismerem sajnos elég jól.

Én bizony megtanítottam a gyerekeimet orrot fújni (Nagy levegőt vesz, száj becsuk és nagyot fúj az orrán keresztül) és még nem lett fülgyulladásuk, sőt az óvónők is dicsérték őket kiscsoportban, hogy a többi gyerekkel ellentétben ők ki tudják fújni az orrukat önállóan.

2012. okt. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!