Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért bűn a mai világban a...

Miért bűn a mai világban a szigorú nevelés?

Figyelt kérdés

Ha valakinek őszintén beszélek a nevelési elveinkről, akkor rögtön mi vagyunk a kegyetlen szülők...

Két gyerekünk van, lányok, egy és három évesek. Habár férjem elfoglalt kutató, mégis rengeteg időt tölt együtt felszabadultan, négyesben a család, pl: minden este apa, anya együtt mesélünk a nagynak, közben dajkáljuk a kicsit, sokat sétálunk, játszunk, kirndulunk.

Szigorúak az elveink. A 3 évesnek már tudatában kell lennie, hogy a szülő, bár sokat játszik vele, mégsem haver, hanem a szülőt tisztelni kell.

Nemrégiben beköszöntött nálunk is a dac korszak, nem is akárhogy. Kisasszony dirigálni próbált, megverte a tesóját, sőt, volt hogy olyat mondott: menjünk innen, mert ez az ő háza! Na ekkor - miután a szépszó és a sarok bünti nem használt, és azok a tanácsok sem vígasztaltak: hogy nem kell vele foglalkozni, majd kinövi - előkerült a vessző. Kislányunk a sokadik figyelmeztetés után, kapott egyet a popójára. (Mielőtt valaki feljelentene gyermek bántalmazásért, megjegyzem, nem nagyot kapott.) Kicsit később elmondtam neki, hogy őt továbbra is nagyon szeretem, csak a rosszaságot nem és most a rosszaságot büntettem meg. Azóta a hisztiket rövidre zárjuk. Csak megmutatom a vesszőt, elszámolok háromig és mintha elvágták volna a tombolást. Utána mindig megbeszéljük a dolgot és már magától bocsánatot szokott kérni.

A másik ilyen dolog, amivel szülő társaimnál ütöm a biztosítékot, az, hogy ha nem pakolja el este a játékait, néhány figyelmeztetés után kidobom a kukába, azt ami nincs a helyén. Mondanom sem kell, eddig csak 2 játék járt így, azóta itt is elég a figyelmeztetés és a kislányom szépen pakol maga után.

Fontos elv nálunk az is, hogy az ételt megbecsüljük és nem pazarlunk. Volt hogy a megszokott ételt szétköpdöste poénból, fogtam magam és elpakoltam mindent, az az étkezés számára kimaradt.

Folytathatnám sokáig, de szerintem így is sokaktól megkapom majd, hogy milyen brutál anya vagyok, aki vesszővel fenyegetőzik stb...

Pedig célom az, hogy ne elkényeztetett, senkit és semmit nem tisztelő kamaszt neveljek "majom szeretettel", aki majd jól elrontja az életét. Ott a példa előttem, mert engem úgy neveltek. Egyke voltam és kései gyerek. Mindent megkaptam, mindent elnéztek. 25 éves koromig azt sem tudtam, mit kezdjek az életemmel. Akkor aztán egytemre mentem és dolgozni kezdtem, persze közben már ismertem a férjemet és az ő példája motivált.

A férjemet szigorúan nevelték, nagyjából úgy ahogy most mi a lányokat. Becsületes, szorgalmas és jószándékú, őszinte ember lett belőle.

De most az a divat, hogy ha szigorúak vagyunk, netán még néha-néha, nevelő szándékkal megfeddjük szegény gyermeket, megnyomorítjuk a kis lelkét és agresszív állatot nevelünk belőle.

(Azt még meg kell jegyeznem, hogy azt, ha valaki indulatból, üti-veri a gyerekét mélységesen elítélem és elfogadhatatlannak tartom.)



2012. okt. 19. 11:43
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a veréssel az a bajom, hogy ilyenkor a gyerek nem tanulja meg hogy MIÉRT nem jó amit csinál, csak fél hogy ha megteszi akkor megverik a szülei. Engem is vertek, én is elmenekültem otthonról.

Úgy gondolom, aki veri a gyerekét az a könnyebb utat választja.


Az étel szétdobálásával ugyanígy vagyok, mint te. Bár igaz, hogy a lányom nagyon jó evő, ezzel sosem volt bajunk.


Az esti játékelpakolás sem olyan gázos.

2012. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el azokat a szülőket, akik nevelési szándékkal néha-néha rácsapnak a gyerek fenekére vagy kezére, de szerintem a vessző az már túlzás. Nekem is van egy lányom, de én soha-de soha nem bántanám semmilyen tárggyal. Fenyegetni én is szoktam, hogy rácsapok a popsijára, de ennél tovább nem megyek. Ez a te dolgod, de szerintem a vesszővel ártasz neki, mert rettegni fog tőled és semmit de semmit nem fog megbeszélni veled. Én már csak tudom, mert 33 éves vagyok és engem is megvertek szíjjal úgy hogy véres, hurkás volt a hátam. A játék pakolásánál én is szoktam mondani, hogy ha nem áll neki azonnal kidobom, de én szoktam neki segíteni, mivel még kicsi 3 éves. Bár volt rá példa, hogy úgy tettem, mintha kidobnám, mert nem akart segíteni és egy időre elraktam azt a játékot. Szerintem nem rossz az elgondolásod, de kérlek ne vesszőzd a gyereket és ne azzal fenyegesd, mert tényleg ártasz magadnak is és a gyereknek is.
2012. okt. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
45%
Mi nagyon szigorúan neveltük a gyerekeket de a vesszô túlzás. Minden egyébben egyetértek. Alányom most 18 nála még a kamaszkorszak is kimaradt és nagyon szeret minket.A fiam 13 éves most feszegeti a határokat,az apja csak ránéz,már húzza is össze magát,pedig soha nem ütötte meg. Helyesen csinálod. De ha valamit viszont jol csinál ne felejtsd el megjutalmazni, mert ugye ez nagyon fontos.
2012. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%
VESSZŐ?!Bakker,nem szeretnék Nálatok gyerek lenni.Én elég liberális szülő vagyok,ennek ellenére nálunk is vannak szabályok.Este a játékot el kell pakolni,az étellel nem játszhat(ennek ellenére étkezés nem marad ki számukra,még ha rá kell is szólni),stb. stb.Nekünk 2 fontos dolog van:nem hazudhatnak,és ha bármi történik forduljanak hozzánk(akármilyen hülyeséget csináltak is),mert csak akkor tudunk segíteni.Számomra a Ti módszeretek nem igazán elfogadható-Nálunk a legnagyobb már 20 éves,egyetemista,nagyon jó fej "gyerek",holott fiatalon lettünk szülők(20 évesek voltunk)és mint már írtam a nevelési elveink liberálisak.Nemsokára 40 évesek leszünk,a középső 4 éves,a legkisebb pár hetes,ám a nevelési elveink mit sem változtak.Azért sem,mert a nagy fiunk jó referencia számunkra,hogy ezt a vonalat kövessük.A 4 éves is már nagyon jól alkalmazza-mivel egyszerű,és nem sok-a szabályokat.Vidám,csibész(a szó jó értelmében),kiegyensúlyozott kisember.Remélem a legkisebbet ilyenné tudjuk nevelni!Különben az én anyám is hasonló volt,mint Ti,soha nem mondtam el neki a legféltettebb titkaimat,mert nem éreztem magam közel hozzá.Ez a mai napig így van,holott még ma is egy fiatal nő(64 éves)nem is begyepesedett,ám valahogy mi soha nem kerültünk közel egymáshoz.Már akkor megfogadtam,hogy én nem fogom így csinálni!
2012. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon tévedésben vagy! A vesszővel való ütlegelés nem szigorú nevelés, hanem kegyetlen és megalázó büntetés. A kettő között óriási különbség van! El tudod te képzelni, hogy fáj az? Apám rengeteget kapott vesszővel, nadrágszíjjal. Ő tudna egyet s mást mesélni róla. És itt ne gyere azzal, hogy csak egy kicsit kapott!!!!!

A kidobom a kukába a játékot, az nálunk is megszokott dolog, de még egyszer sem kellett kukába dobnom, csak mondtam neki, de mindig nekiállt pakolni.

A te "nevelési elveid" és az elkényeztetés között azért még van pár lépcsőfok. Nem kellene túlzásba esni.

2012. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
89%
nem szeretnék a gyereked lenni. vesszővel verés komolyan mondom normális vagy? hogy bánthatod a gyermeked? addig csinalod ezt mig majd a ygermek bizalmatlanná válik és semmit nem fog neked majd emondani te meg majd sirsz hogy erröl se tudtam eröl sem és erröl sem . mert nem mondta el. ha tini lezs mit csinalsz? jön a börszij?
2012. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Ki beszél ütlegelésről?????????

Ha egy kicsit rácsaptam, 1x ruhás popóra vesszővel az ütlegelés?????????????????????????????????????


A legtöbb válaszolónak, akik képesek voltak a leírt szöveget helyesen értelmezni, köszönöm a hozzászólásokat.

Kitartok a vas szigor mellett, a vesszőn viszont elgondolkodok.

Amúgy valaki kapcsolatba hozta az ovit. Hát meg fogtok lepődni, de nemrégiben volt család látogatás nálunk és az ovónő megkérdezte hogyan fegyelmezünk. Mi mondtuk, hogy volt, hogy megfeddtük a gyereket, az ovónő csak nézett ránk, mintha kb. közveszélyesek lennénk.

Szerintetek, ha kékre-zöldre verném a gyereket, kérdezném a véleményeteket, vagy mondanám az óvónőnek???????

Erről szó sincs!!!!!!!!

Viszont nézzétek meg a mai fiatalságot! Érdemes! És attól, hogy nem kap ki valaki, igenis lehet problémás, depressziós kamasz. Én az voltam és engem sosem bántottak... Sajna nagyon sok rossz példa van előttem, arról, mi lett az elkényeztetett gyerekekből.

Az nem igaz, hogy nem szeretem a gyerekem és abban is biztos vagyok, hogy ő is szeret. A legtöbbször kiegyensúlyozott és nyugodt.

2012. okt. 19. 13:47
 18/35 A kérdező kommentje:
Ha pedig rájön a bolond óra, akkor várjam meg, míg elmúlik? Esetleg míg összetör ezt azt, vagy fellöki a tesóját?
2012. okt. 19. 13:50
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt mindenki értette, hogy egyszer tetted meg. Én legalábbis igen. Itt a hangsúly a vesszőn van. Én csak azért írtam példának az apámat, mert őt az apja ütötte vesszővel és nadrágszíjjal. Ha már egyszer kap, az is kegyetlen és megalázó. Akkor üss rá a fenekére, de kézzel és ne vesszővel.
2012. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%
Nem veszed észre, hogy te teszed olyanná a gyerekedet, amilyen? Szerinted miért lökdösi a tesóját? Mert rajta vezeti le a dühét, amit irántad érez, és ez a lökdösődés meg is fog maradni jó eséllyel nála a későbbiekben is. Akár nagy korában is. Visszaad majd mindent neked, amit tőled kap.
2012. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!