Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért bűn a mai világban a...

Miért bűn a mai világban a szigorú nevelés?

Figyelt kérdés

Ha valakinek őszintén beszélek a nevelési elveinkről, akkor rögtön mi vagyunk a kegyetlen szülők...

Két gyerekünk van, lányok, egy és három évesek. Habár férjem elfoglalt kutató, mégis rengeteg időt tölt együtt felszabadultan, négyesben a család, pl: minden este apa, anya együtt mesélünk a nagynak, közben dajkáljuk a kicsit, sokat sétálunk, játszunk, kirndulunk.

Szigorúak az elveink. A 3 évesnek már tudatában kell lennie, hogy a szülő, bár sokat játszik vele, mégsem haver, hanem a szülőt tisztelni kell.

Nemrégiben beköszöntött nálunk is a dac korszak, nem is akárhogy. Kisasszony dirigálni próbált, megverte a tesóját, sőt, volt hogy olyat mondott: menjünk innen, mert ez az ő háza! Na ekkor - miután a szépszó és a sarok bünti nem használt, és azok a tanácsok sem vígasztaltak: hogy nem kell vele foglalkozni, majd kinövi - előkerült a vessző. Kislányunk a sokadik figyelmeztetés után, kapott egyet a popójára. (Mielőtt valaki feljelentene gyermek bántalmazásért, megjegyzem, nem nagyot kapott.) Kicsit később elmondtam neki, hogy őt továbbra is nagyon szeretem, csak a rosszaságot nem és most a rosszaságot büntettem meg. Azóta a hisztiket rövidre zárjuk. Csak megmutatom a vesszőt, elszámolok háromig és mintha elvágták volna a tombolást. Utána mindig megbeszéljük a dolgot és már magától bocsánatot szokott kérni.

A másik ilyen dolog, amivel szülő társaimnál ütöm a biztosítékot, az, hogy ha nem pakolja el este a játékait, néhány figyelmeztetés után kidobom a kukába, azt ami nincs a helyén. Mondanom sem kell, eddig csak 2 játék járt így, azóta itt is elég a figyelmeztetés és a kislányom szépen pakol maga után.

Fontos elv nálunk az is, hogy az ételt megbecsüljük és nem pazarlunk. Volt hogy a megszokott ételt szétköpdöste poénból, fogtam magam és elpakoltam mindent, az az étkezés számára kimaradt.

Folytathatnám sokáig, de szerintem így is sokaktól megkapom majd, hogy milyen brutál anya vagyok, aki vesszővel fenyegetőzik stb...

Pedig célom az, hogy ne elkényeztetett, senkit és semmit nem tisztelő kamaszt neveljek "majom szeretettel", aki majd jól elrontja az életét. Ott a példa előttem, mert engem úgy neveltek. Egyke voltam és kései gyerek. Mindent megkaptam, mindent elnéztek. 25 éves koromig azt sem tudtam, mit kezdjek az életemmel. Akkor aztán egytemre mentem és dolgozni kezdtem, persze közben már ismertem a férjemet és az ő példája motivált.

A férjemet szigorúan nevelték, nagyjából úgy ahogy most mi a lányokat. Becsületes, szorgalmas és jószándékú, őszinte ember lett belőle.

De most az a divat, hogy ha szigorúak vagyunk, netán még néha-néha, nevelő szándékkal megfeddjük szegény gyermeket, megnyomorítjuk a kis lelkét és agresszív állatot nevelünk belőle.

(Azt még meg kell jegyeznem, hogy azt, ha valaki indulatból, üti-veri a gyerekét mélységesen elítélem és elfogadhatatlannak tartom.)



2012. okt. 19. 11:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%

Végletek. Te is végletes nevelést kaptál, és a férjed is. Te megundorodtál attól, ahogy téged neveltek, úgyhogy inkább a férjed módszerét választottad. Miért? Mert ő jó ember lett?


Árnyalatokat keress, a feketét és fehéret felejtsd el. Kompromisszum, türelem és szeretet, és ha ez megvan, nem érzed majd szükségét annak, hogy egy anonim oldalon kérj véleményt a családi életetekről.

2012. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%
Engem is úgy neveltek, ahogy téged, mégse mentem át a végletekbe. Hiába neveltek elkényeztetettnek, a legnagyobb "lázadásom" a visszabeszélés volt, mindig is a nagyon jó gyerek/tanuló kategóriát képviselte, szóval kérlek ne általánosíts. Ettől függetlenül én sem szeretném elkényeztetni a gyermekeim, de nem is megyek vissza 100 évet a vesszőig... Van aranyközépút, igyekszem azt követni! És láss csodát, ezzel még a dackorszak is könnyebben elviselhető. Nem csodálkozom rajta, hogy a gyereked a picit veri, így vezeti le a feszültséget. Kellenek a szabályok, de ahol félni kell a szülőktől (és a "dádá botocskával" csak ezt éred el), ott sosem lesz minden rendben... Legyél kicsit rugalmasabb, mert később ez nagyon vissza fog ütni!
2012. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
16%

Figyi szerintem úgy neveld a gyerekeidet, ahogy szerinted a legjobb. Itt kapsz hideget-meleget- te leszel a vesszővel verő anya.... Itt mindenki kiforgatja a szavaidat.

Én is szigoruan nevelem a 3kisfiam, 4,5, 2,5, 0,5évesek, és bizony nálunk is vannak szabályok.

Ennek ellenére nagyon nagy a szeretet is, sokat játszunk-vagyunk együtt, nagyon ragaszkodunk egymáshoz, de a határokat mi is felállítottuk a fiuknak. Szerintem ez a szülő feladata, és igenis így tudunk normális értékrenddel rendelkező felnőtteket nevelni a gyerekekből.

a módszerek persze változatosak- de mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy a legjobbnak tarjta.



Van egy tippem, hogy te pl nem fogod 10év mulva ide kiírni, hogy: Szerintetek mit kezdjek a kezelhetetlen 13éves lányommal?

2012. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
95%
Egy pici háromévest vesszővel fenyegetni? Jujj! Szerintem ezt nem szabadna, üss rá a popójára kézzel, ha kell, de ne már vesszővel. Persze, hogy megcsinálja, amit mondasz, ha előveszed botot, hiszen fél Tőled! A többi annyira nem gáz, bár azért az étkezést nem hagynám ki. Meg kellene találni a középutat az elkényeztetés és a lelki terror között.
2012. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
18%

A szigorú nevelés = gyerekverés, lelki terror???

Szerintem nem erről ír a kérdező....

De itt mindenki valami fegyőrnek kiáltja ki....

2012. okt. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
88%
Ha "szerencsétek" van a gyerek elmeséli az oviban a "dá-dá botocskát",és még a gyámügyet is Rátok szabadítják.Talán nem is ártana...számomra Ti nem szigorúan neveltek,hanem gyereket bántalmaztok.Tök mindegy,hogy mekkorát ütsz rá.Vesszővel gyereket nevelni?Borzasztó.
2012. okt. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyke, késői, mindent megkapó gyerek voltam, akit majomszeretettel neveltek. Őszinte, szorgalmas, és becsületes ember lett belőlem, a szüleim pedig a világ legjobb szülei voltak, szerintem.


A vesszőzéssel egy dolgot fogsz elérni, az agressziót. Ő is így fogja elintézni a problémáit. Ha valami nem úgy történik pl. az oviban, mint ahogy Ő szeretné, odacsap. Hiszen azt látja otthon.

2012. okt. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Gyámügy??????????? Jöhetnek nyugodtan! Abszolút tiszta a lelkiismeretem.

És figyeljetek. Mindenki véleményét tisztelni kell, azét is, akiével nem tudunk azonosulni! Tehát, nem pontozok le senkit, mert nem egyezik a véleményünk, pedig elég durva megjegyzéseket is kaptam. Így megkérlek benneteket, hogy ti se pontozzátok le azt, aki éppenséggel nem tart kegyetlen vadállatnak!


Borzolnám még egy kicsit a kedélyeket, mekkora pocsék anya is vagyok. Most ráérek, mert elaltattam mind a két gyereket, miután 4-5 éppen kedvenc mesét elmondtam neki,mondókáztunk kicsit angolul - mert itthon 2 nyelven neveljük, aztán játszottuk a mackós játékot - ami nagyon jó: fogom a kedvenc alvós mackóját, beszélek helyette ill. nevében és kérdezgetem milyen volt az oviban, kivel játszott stb. Na most biztos azt mondjátok majd, hogy ilyen kegyetlen állat szülőnek, mint én, úgy sem nyílik meg a gyerek és azért kell ez a játék is. :P


Szeretnék még valamiről írni, azt hiszem utolsó szó jogán, mert látom itt nagyon sok a szuper anyuka, kezdem magam kínosan érezni, mert őszinte vagyok és őszintén mondom, hogy nem vagyok ugyan tökéletes, de annyira állat sem, hogy megnyomorítsam a gyerekemet, akiről mellesleg tolmácsolhatnám a környezete és az óvónők egybehangzó véleményét, miszerint kicsit makacs, néha hisztis, de legtöbbször derűs és kiegyensúlyozott.


Szóval, nézzük meg milyen az élet. Ha nagyot hibázunk, az élet bizony megbüntet, mégpedig keményen. Ha rosszat teszünk azért büntetés jár. Ezt a gyermekeim meg fogják tanulni a szülői házban. Tudjátok jobb most, mintha majd 16 év múlva börtönbe találja magát mondjuk kábítószer birtoklásáért.

Azért büntetem meg, mert szeretem és szeretném ha majd a nagybetűsben visszatartaná egy belső késztetés attól, hogy tisztességtelen legyen, hogy hazudjon, vagy csaljon stb.

Továbbá mennyi vallásban szerepel az Isten-ember kapcsolatban az, hogy Isten megbünteti a bűnt. Ha ismeritek a nagyobb világvallásokat biztos tudtok példát mondani.


Szerintetek, ha egy szeretet kapcsolatban az egyik fél nem tartja be a normákat az nem sérül?

Úgy értem, ha pl. minden féle szitkokat szórnátok a férjetekre, amikor kedvetek szottyanna semmibe vennétek a szavát, nem sérülne a kapcsolatotok?


Erős indokkal és többszörös figyelmeztetés után csaptam a lányomra. Nekem kétszer jobban fájt és az is biztos, hogy nem ez lesz életem hőstette, de tudom, hogy alaposan rászolgált a kisasszony.


A gyámügyről még annyit, hogy sógornőm intézetben dolgozik. Ő biztosan tudna mesélni, milyen durva dolgok miatt kerülnek oda gyerekek. Nem mesélhet, mert a titoktartás kötelezi, de ezeken a gyerekek szemmel látható és maradandó sérülések nyomait hordozzák. Ezektő a szülőktől elvették a gyerekeket. Jó tudni, hogy néhány kedves válaszoló, engem is hasonló kategóriába sorol...


Most nyugodtan kövezzetek meg!

2012. okt. 19. 22:52
 29/35 A kérdező kommentje:

Ezt még nem bírom szó nélkül hagyni: "ha nem tetszik valami a gyereknek az oviben, majd odacsap, mert otthon is ezt látja" Szerinted egész nap verekszünk!!!!!!!

De jó, hogy ti ilyen tökéletes szülők vagytok. Ti biztosan egész nap csak mosolyogtok an gyerekre, édesen gügyörézetek és babusgatjátok majd akkor is, miközben mondjuk játékból egyesével tépdesi ki a legdrágább könyvetek lapjait. Ja, hogy a ti gyereketek nem fog ilyet csinálni, merthogy az is tökéletes, mint ti.

Kicsit nézzetek magatokba...

Ugye a fenti pont akkora túlzás volt, mint amennyire túlozva ítélkeztek felettem.

2012. okt. 19. 23:19
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted egész nap verekszünk!!!!!!"


Nem, nem ezt írtam.De a kisgyerekek, olyanok mint a szivacs. Elég egyszer hallaniuk egy csúnya szót, egy mozdulatot, és Ők máris úgy használják, mintha évek óta ismernék.


Én nem voltam cinikus, se gúnyos, Veled ellentétben, pusztán a véleményemet írtam le, amit Te kértél az által, hogy feltetted a kérdést!

2012. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!