Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb mennyi időt foglalkozol...

Kb mennyi időt foglalkozol másfél éves gyermekeddel csak ( játszás vagy "tanulás") és mit csináltok pontosan ilyenkor?

Figyelt kérdés
Annyira félek, hogy én keveset foglalkozom vele és nem jól.
2009. aug. 11. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az idő számít, hanem az, hogy tartalmasan, értékesen töltsétek el együtt! Mi szerettünk sétálni, játszótérre járni, labdázni, vastag színes ceruzákkal rajzolni, hintázni, kavicsokat, botokat gyűjteni, biciklizni, medencézni. Hagyd, hogy egyedül is játsszon, ne túl sok játékkal, inkább cserélgesd időnként, hogy "új" legyen számára az élmény.
2009. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat mesekönyvezünk, mutogatom neki a képeket, mondjuk a kislányomat érdekli, de nem minden gyerek egyforma. Már kb 8 hónapos korától kezdtem, minden állatot ismer és utánoz. Nagyon szépen beszél, viszont csak egy hete tud járni.

Én úgy gondolom, hogy együtt játszani nehéz, mert 2 mp és megunja, csak aszisztálok az ő játékához, meg megteremtem neki a dolgokat. Pl imád matricákat ragasztgatni ide oda és veszek neki és adok olyan tárgyat amire lehet. Ja és rajzolunk, Ő f

irkál, nekem meg utásításokat ad, hogy mit rajzoljak neki. Most, hogy jó idő van, napi 2x viszem le a játszótérre. A mesét is szereti nézni, de azt meg én nem szeretem, így nem engedem sokat. Ő képes lenne végig nézni egy jégkorszakot.

2009. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát megmondom őszintén, hogy úgy, hogy csak vele, nagyon keveset. Egész nap annyi a teendő a ház körül, hogy inkább mindenbe, amit csinálok, bevonom őt is. Például együtt főzünk, mosunk, teregetünk, kertészkedünk. Én végzem a dolgom, ő meg jön és csinálja a saját dolgát :-), közben figyel engem és én magyarázok neki mindenfélét. Megmutatom neki, hogyan kell mosni, főzni, virágot elültetni, locsolni, stb. És szerencsére ő ezt élvezi a legjobban, és a kedvenc játéka az utánozás. Nagy szerencsém van, hogy ő ezt élvezi, mert nem bírnék úgy a fenekemen megülni, hogy közben nem csinálok meg legalább néhány alapvető dolgot. És így az egész nap eltelik, mert minden nap megvannak ugyanazok a feladatok egészen délután 5 körülig. Akkor jön egy kis pihi, amikor apával együtt is tudunk már menni valamerre.
2009. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!