Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A sumetrolim most akkor...

A sumetrolim most akkor antibiotikum vagy sem?

Figyelt kérdés

direkt rákérdeztem ma a dokitól,hogy antibiotikum e vagy sem(mert 2hét sem telt el hogy szedett antibiotiumot a fiam(2,5éves),állandóan azt ir fel neki,...),és azt mondta hogy ez nem az,hanem gyulladás csökkentő.De itt olvasom most,hogy azt irják ez antibiotikum.A tájékoztatóba nincs beleirva.

Csak hogy adjak neki mellé probiotikumot vagy sem.Meg hogyan kell tárolni?Mert erre is csak annyit ir,hogy különösebb tárolást nem igényel,de az hogy most szobahőmérsékleten vagy hűtőbe,azt nem irja.....


2012. nov. 5. 19:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha az antibiotikum szedésekor jött ki, azt mostantól mindig jelezned kell a dokiknak, vezessék rá a kartonjára. (Az semmit nem jelent, hogy korábban nem volt ugyanettől allergiás, ahogy írtam, én sem rögtön lettem a Summetrolimra, csak évek múltán).


Egyébként hogy biztassalak is: nekünk ennyi idős korban mindennapos volt a légúti probléma, egyikből ki, másikba be, aztán úgy 4 éves kora körül kinőtte a lányom...

2012. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

köszi,hát nem bánnám már ha csökkenne a betegség..ráadásul nemsokára bölcsibe megy,hát tuti többet lesz itthon mint ott...

az ügyelet után mentünk a házidokihoz is,mondtam mi volt,ő azt mondta hogy tuti nem az antibiotikmra allergiás....úgyhogy szerintem a kartonjára se irt semmit,de nem tudom.De nekem eszembe lesz az tuti.Ha sikerül átvinni egy másik orvoshoz,fogom mondani neki irja be.

2012. nov. 5. 22:09
 13/14 anonim válasza:
Az orvosok bele vannak szerelmesedve az antibiotikumba... Ha én minden alkalommal kiváltottam volna őket ahányszor a háziorvosok fel akarták írni már biztosan autoimmun beteg lennék és/vagy 32 féle allergiám lenne.
2016. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Épp ma voltam dokinál, aki írt is fel Summetrolimot, hörghurutra. 2x2 szemet kell szednem, és mocorognak a beleim. Lehet lesz hasmenés, lehet nem. Lehet a tegnapi káposztás étel okozza a problémát, de a biztonság miatt inkább szedem mellé a Normafloret. Anélkül nem merem bevállalni, bár nem volt gondom eddig antibiotikumokkal. Tavaly kellett volna a fogamra szedni, de amit felírt, olvastam róla, hogy okoz hasmenést (többször, mint a summetrolimnál). Aktil Duo a neve, már emlékszem, nem is váltottam ki a patikából.
2018. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!