Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom nagyon rossz...

3 éves kislányom nagyon rossz lett pár hete. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
minden csapkod, kiborítja az ételt, a vizet, ha rászólunk ordítva berohan a szobába és folytatja. Ha játszunk 1-2 perc és visít, nem tetszik neki... az apját rugdossa, hiába mondjuk neki, hogy az fáj apának. Egész nap csak ugrabugrál, forog, és síkít... már nagyon fárasztó ezt hallgatni, a doki szerint csak dackorszak. De ennyire? ja, és nem mond csak szavakat.
2012. nov. 9. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha "ennyire" és nem mond, csak szavakat, akkor érdemes utánajárni, lehet pszichés probléma is a háttérben. Első körben ilyen korú gyerkőcnél a korai fejlesztőt javasolnám, mert ilyen kicsi gyerekek esetében nekik van a legnagyobb tapasztalatuk. Esetleg gyermekpszichiáter, de azt gondolom, ahhoz még túl kicsi, hogy egyértelműen meg lehessen állapítani, mi a gond.
2012. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egy kérdés: jár közösségbe? Ha igen, ott mi a helyzet?
2012. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog (elnézést, de csak részletekben jutnak eszembe a dolgok). Szóval mindenképpen próbálj változtatni azon a hozzáállásodon, hogy a kislányod ROSSZ. Nem ő rossz, hanem a viselkedése! Ez nagyon fontos, mert ha neki is mondod, hogy rossz, akkor el fogja hinni idővel magáról és valóban úgy is fog viselkedni. Mindig az adott viselkedést minősítsd, ha már minősíted.

Amúgy ha sima dackorszak, akkor a legjobb, ha nem veszel tudomást a hisztikről: mintha nem is létezne.

A többi miatt viszont én nagyon erősen javasolnám, hogy járjatok a végére, mert az ugrálás, forgás, sikítás, megkésett beszédfejlődés - nos, ezek autisztikus tünetek. Nem biztos, hogy az, de járjatok a végére!

2012. nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fejlesztő. Segítenek és kedvesek, gyerekorvos nem ért ilyesmihez. csak menjetek el, jó tudni hogy mi a baj. Főleg, hogy nem beszél még.
2012. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Neki azt szoktam mondani, hogy nem szabad így viselkedni, mert: fáj, baja eshet...stb. Oviba nem mehetett mert évvesztes, ezért bölcsis. Ott a gondozókat nem szereti, nem megy oda hozzájuk, de a gyerekekkel elvan. Az unokahuga 1 éves, vele szépen játszik, simogatja, mondja az állatokat neki, amik a könyvben vannak. ezért fucsa hogy ilyeneket csinál. kb. mióta bölcsis, elötte nem ilyen volt. aztán járni kezdett és napról napra fokozódik... már gondoltam arra, hogy átviszem máshova... a neurológián voltunk már vele, hogy nem beszél, elküldött logopédiára, azóta a logopédus sokat elért nála, néha mond egyszerűbb mondatokat.
2012. nov. 9. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg azt javaslom, hogy vidd el a korai fejlesztőbe! Ártani semmiképpen nem árt, és a viselkedése ezek szerint még nem került a szakemberek figyelmének középpontjába. Gyerekorvos, pszichológus nem ért ezekhez a dolgokhoz igazán.

(Nekem a simogatás is "tünetgyanús" például.)

2012. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A simogatás? bocsi ha bután hangzik nem értek hozzá... de az nem jó jel? tegnap átjöttek, odament megsimogatta az arcát és mondta neki, hogy ,,ciróka-maróka''.
2012. nov. 9. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül BAJ, de ahogy írtam, amiket írtál, azok autisztikus tünetek is lehetnek. Azért tűnnek fel, mert az én lányom Aspergeres autista, és neki pl. az egyik tünete az (a sok közül), hogy állandóan simogatja a gyerekeket.

De nem akarlak, ijesztgetni, mert ez olyan dolog, hogy minden embernek vannak autisztikus dolgai, de attól még nem biztos, hogy rajta vannak a spektrumon. A szakemberek dolga ezt megállapítani, csak sajnos nagyon kevesen értenek hozzá igazán ebben az országban. Azért javasoltam a korai fejlesztőt, mert ott pl. igen, 3 évesek esetében mondjuk csak gyanút szoktak kimondani, ha van, de legalább el lehet indulni valamerre. Ha ott azt mondják, hogy rendben van a kislányod, akkor az mindenképpen megnyugtató. Viszont más szakértők véleményére nem szabad adni, ez sajnos tapasztalat.

2012. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves vagy. Csak az a furcsa hogy a felnőtekkel nem jön ki, a gyerekekkel a gondozók szerint átlagosan viselkedik. Habár mindenki mást mond. Autista, hiperaktív... Nállatok még milyen tünetek vannak/voltak? Javul? remélem igen.
2012. nov. 9. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!