Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység: másfél...

Testvérféltékenység: másfél éves gyermekem a pici születése óta rikácsol, dobálja magát, álló nap hisztizik, engem ver, semmit nem enged, éjjel sokat nyöszörög. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A babát nem bántja, nem is foglalkozik vele, csak gondolom, azt szeretné, hogy játsszak vele annyit, mint régen, de sajnos szinte semennyit sem tudok...engem is megvisel, mert imádom őt is, és olyan jó baba volt és sokat foglalkoztam vele!
2009. aug. 13. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos nehéz ídőt szakítani,de muszáj,hogy érezze,hogy ő is ugyanolyan fontos mint a tesója,amit ő sajnos szavakkal még nem ért meg.Barátnőm is ebben a helyzetben volt,ő pl amikor szoptatta a picit,oda fektette maga mellé a nagyobbikat,és simizte neki a fejét.Valahogyan mindig összehangolta őket.
2009. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Adj neki is cicit, ennél jobb módszer nincs erre, hidd el!!
2009. aug. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A férjed foglalkozzon sokat a nagyobb gyerekkel, másfél éves gyerekkel jó móka játszani, meg a gyerkőc is érzi,hogy törődnek vele. Szükséges, hogy te is szakíts rá időt.
2009. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én SOHA nem engedem hogy engem verjen, még ha tudom is hogy a fáradtság miatt van akkor sem

sztem vannak határok amit be kell tartani

és a baba mindig akkor "rossz" amikor több figyelmet szeretne

2009. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tudom, érzem, hogy több figyelmet szeretne, és mindent megteszek, de a pici nagyon sokat szopik és sokat van ébren, ez határozza meg...Pár napja anyósom segít átvészelni a kritikus időszakokat, én pedig próbálok még türelmesebb lenni, és amikor együtt vagyunk, még látványosabban kimutatom a szeretetemet pl. rengeteget puszilgatom, gyömöszölöm, persze imádja. azóta a helyzet sokat javult!!!
2009. aug. 16. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!