Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassuk le a cumiról?

Hogy szoktassuk le a cumiról?

Figyelt kérdés

A héten 2 éves lesz a lányom.

Szerencsére csak alváshoz kéri a cumit.

Arra gondoltunk,hogy majd a Mikulás elviszi a cumit, és hoz neki valami ajándékot.

Mondtam a lányomnak,hogy és azót aha kérdezem,hogy kienk adjuk od a acumit,mondja hogy a mikulásnak, és hogy babát kér érte.


szerintetek működhet.Mire figyeljünk oda.Első csemeténk,így a leszoktatásban nem nagyon vagyunk otthon a férjemmel.


2012. nov. 12. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
nem jo őtlet se nyuszi se mikulás se jézuska ne vigye el mert akkor haragudni fog egy örök életre rá és más eszébe nem jut rola cskhogy a kedvenc tárgya akkor tünt el. vigy e el valami köztes ünnep vagy valami. télanyó, tavaszanyó iylenek
2012. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sem a télapóval vitetném el. Lehet most úgy tűnik ez jó lesz, ő is azt mondja, de mikor megtörténik egész más lehet a szituáció.

Figyelni bármikor is veszitek el, arra kell, hogy ti ne legyetek idegesek amikor a kicsire rájön a cumihiány, és kéri, és ne adjátok vissza. Nagyon határozottnak kell lenni, és kiállni a döntés mellett, és elfogadni némi nem tetszést a gyerek részéről.

De szerintem főleg ha csak este kéri, én még nem erőltetném ekkora korban, de nyilvánvaló ez a ti döntésetek.

Mi 5 évesen vettük el, úgy hogy elhagyta, én megtaláltam persze, de azt mondtuk nem találtuk. Néha hiánya volt, de elég jól könnyedén elfogadta, de már 5 volt. A fogain nyoma sincs, hogy eddig cumizott.

2012. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Denisa W. ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált az a módszer, hogy hagytam tönkremenni a cumiját (szétrágta idővel), kicsit bele is segítettem ollóval, így egyre ritkábban kapta be, mert nem volt kellemes cumizni a szakadt "csonkot". Ezután egy darabig még hurcolta magával, de csak kézben, aztán ez is ritkult, így végül elraktam, nem is kereste, csak egy hét után. Akkor mondtam, hogy elvitte a kukásautó, mert tönkrement, és belenyugodott. Egyetlen könnycseppet nem ejtett érte. 2 és fél éves volt a fiam ekkor.
2012. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem jó ötlett. keresztlányom a télapó előtt a tűzbe dobta. igaz hiányolta de mondtuk neki hogy te dobtad a tűzbe. és utána el is felejtette. azért volt otthon pót cumi ha nagyon sírna érte.de nem kellet.
2012. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia! Az én lányomnak is a Télapó viszi majd el, ő odaadja a bölcsis Télapónak, aki majd szánkót (itthon szobájában) ad cserébe (ő kérte), a Télapó pedig elviszi a babáknak a cumiját.

2 hónapja beszélgetünk vele erről minden nap. Februárban lesz 2 éves, de olyan szinten ekcémás a szája a cumitól hogy már semmilyen krém nem segít rajta. Jó ötlet vagy sem, már nem tudok a nyusziig várni, olyan helyre akarom adni a cumit, ahonnan nem tudja visszakérni, én ilyen szempontból tartom jó ötletnek.Számítok legalább 2 nap sírásra, de meg fog tanulni elaludni nélküle, emiatt az egészségügyi gond miatt nekünk ez életbevágó. A rongyija marad, remélem az vigasztalja majd.

2012. nov. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek múlt héten voltak két évesek, szintén csak alváshoz kapják meg, ahogy kijönnek az ágyból "le kell adniuk". Én még nem gondolkodom rajta, hogy leszoktassam őket. Szerintem még kicsik ahhoz. Ha csak ágyban használják, azért ez nem nagy probléma.
2012. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5ös vagyok, az enyém is leadja ágyon kívül, látod mégis, nálunk nagyon nagy probléma.
2012. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, akinél egészségügyi problémák vannak a cumi miatt, az megint más.
2012. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!