Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam rá a másfél...

Hogyan szoktassam rá a másfél éves gyerkőcöt például a vajaskenyérre?

Figyelt kérdés

Másfél éves kisfiunk már szinte mindent megeszik, amit mi. Szokott kapni, a levesekből, sok zöldséggel, husival tésztával, most már elég ha villával egy kicsit szétnyomkodjuk. Főzelékeket, sok gyümölcsöt. A kenyeret, kiflit, felvágottakat, májkrémet, vajas kenyeret péksüteményeket nem eszi meg. Hiába csinálunk neki kis katonákat, egyszerűen nem hajlandó még megkostolni sem. Babapiskóta, kukac, sütik, túró rudi, banán, alma darabok jöhetnek, tehát nem azzal van baj, hogy darabos. Egyszerűen nem tudom, hogy honnan tudja, hogy mit adunk neki enni. Próbáltuk már fehér kennyérrel, barna kenyérrel (az olyan mint a süti) ránéz, meg se fogja, és nem kéri.

Napi menü így néz ki:

Reggel felkelés után 6-7 óra között junior ital mindig más ízű

10-11 óra körü valami joghurt, gyümölcspép, túrókrém

11-12 között elmegy aludni

14-15 között ébred, utána rendes főtt kaja (leves, főzelékek husival, zöldségek, mikor mi, abból amit magunknak főztünk.

17-18 óra kürül gyümölcs

20-kor lefekvéskor 120-150 ml tápszer (többet nem kér)

Ötletek?

Ti hogyan és mikor szoktattátok rá a gyerkőcöt pl a vajas kennyérre?

Köszönöm


2012. nov. 13. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én 16 hónaposom sem eszi meg.Pont tegnap tettem fel ezzel kapcsolatban egy kérdést itt.
2012. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Enyém sem szerette szinte soha sem. talán a kiflit rágcsálja szivesen és néha nap kenyérböl, de ha egy negyed zsemlét reggelire megeszik akkor nagy az örömködés.


én nem izgultam ezen soha sem. minek egyen kenyeret csak hízlalja, ha nem kell neki ne egyen belöle.

2 éves.

2012. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

A fiam 11 hós kora óta eszik kiflit, zsömlét stb. (6 foga volt ekkor)

Nem tudom, mekkora a kisfiad, de nekem kicsit karcsú a napi menü, hiszen se rendes vacsit, se rendes reggelit nem kap.

Ha 6-kor kap tejitalt, 8-kor megpróbálhatnál valami reggelit, és kevesebb tízórait (nálunk pl. az ki is maradt). Kibírja 4 óra hosszát szilárd kaja nélkül?

Aztán 3/4 12-kor ebéd, és utána az alvás.

Ha nem eszik kenyérfélét, a glutént hogy vezettétek be?

Ne adj neki kukacot, meg cukros babapiskótát, kitartóan próbáld a kiflit pl. Ha valami ízesebbet (körözött, tojáskrém - nálunk ezek a kedvencek) teszel rá, akkor sem eszi meg? Esetleg jó minőségű virsli, azt tudja harapni is! Ne add fel, mert ha közösségbe kerül, teljesen másképp fogják ott etetni!

2012. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmire ne akard rászoktatni, majd egyszer megkívánja. De egyetértek az előttem szólóval: én megkínálnám rendes vacsival.
2012. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kell rászoktatni.

viszont nekem furcsa, nagyon kevésnek tűnik amit eszik, elég neki? nem ébred éjjel?

hiányzik a vacsora és a reggeli, enyém ilyenkor már a tejje mellett evett rendes ételt is este/reggel.

meg a 10órai után nekem soknak tűnik a 3 órai ebéd, 10órai köztes étkezés kéne, hogy legyen, így arra 1,5 órával van az ebéd,. ennyi idő alatt bomlik le a gyümölcs :)

tehát én még a helyedben alvás előtt bevezetném az ebédet, mostani ebéd helyére uzsonna, így még beleférne egy vacsora :)

de nem ez volt a kérdésed, bocs hogy erre reagáltam!

2012. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Valemennyire megnyugodtam, hogy nem egyedi eset.

Másfél éves és 13 kg, 86 cm. Nem egy csenevész. :-) Tehát a kaja elég neki. Nasit nem kap sokat, naponta max 1 db babapiskótát rágcsál el, azt sem egyszerre, meg max 1-2 kukacot.

Reggel 10 óra előtt hiába kínálom neki kaját nem akar enni.

Virslit is próbáltam már adni neki, egyszerűen nem kéri, ha harapnia kell. Ha egy kicsit szétnyomkodom és úgy adom neki, akkor megeszi, de azt is csak akkor ha főétkezésként kapja.

Akkor várunk. Majd alakul.

Köszönöm!

2012. nov. 13. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha nem katonákat adnál? Hanem pl. törnél neki kiflit, kenyérdarabot, amit ő fog? Az én lányom 14 hónapos, ő sem eszik katonát megkenve, inkább üresen kiflit, kenyeret, most az extrudált kenyérre cuppant rá, abból eszik reggeli tápszer után 1-1,5 darabot.

Ha megkenem valamivel, bizalmatlanul méregeti, és inkább nem kéri.

Próbáld meg a kezébe adni, és úgy talán elrágcsálja. Vagy esetleg te is süthetsz neki sós kelt tésztát olyan formában, amit tud fogni. Nem nagy dologra kell gondolni: múltkor pizzát sütöttem, túllógott a tepsin, a szélét megtöltöttem sajtszelettel, és felgöngyöltem, majd neki azt téptem le, jól kézre állt, imádta!

Mellesleg én is megkínálnám reggelivel-vacsorával, bár tényleg nem ez volt a kérdés, ne haragudj.

2012. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Éjszaka már régen nem kér enni.

Az a baj, hogy hiába próbálok neki a kezébe adni bármi ilyet (kiflicsücsköt, kenyér-tészta darabot) bármit. Egyszerűen nem fogadja el. Próbáltam neki az asztalra kitenni egy pár babapiskóta darabkát, közé egy kis kiflicsücsköt. A kifli ott maradt. :-)

2012. nov. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!