Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislánynál gyakori...

3 éves kislánynál gyakori krákogás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Barátnőm kislánya 3 éves, most kezdte az óvodát. Észrevettük rajta, hogy játék közben, mesenézés közben,vagy szinte bármikor krákog, de ezt nagyon gyakran, akár 5 mp-enként. Ez megy mondjuk 5 percig, aztán abbahagyja, de adott esetben újrakezdi pár perc múlva. Néha napokig semmi, aztán újból. Ez összefüggésbe hozható az óvodával? Stressz? Idegi alapon?

Vagy tényleg vmilyen allergiás reakció lenne? Mert a doktornő ezt mondta, és fenistilt írt rá.

Találkozott valaki hasonlóval?


2012. nov. 14. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is krákogtam kiskoromban... többször vittek a szüleim orvosi kivisgálásokra, még kórházba is be kellett feküdnöm, de sehol nem találtak semmit... sem allergia, sem tüdő probléma, sem torokgyulladlás és még sorolhatnám. A lényeg, hogy "kinőttem". Vélhetően az óvoda miatt volt nálam talán, nehezen ment a beszokás, mert nagyon anyás voltam...
2012. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet szorongástól is.

Nálunk is ezt csinálta egy kislány olyan 8-9 éves koráig, de tudni kell, hogy az anyjától hallotta:) Őt utánozta kiskorában, és alig tudott leszokni róla.

2012. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

valószínűleg pszichés alapon van,ilyen figyelemfelkeltés féle. Ha tényleg semmi baja, akkor úgymond ne foglalkozzatok vele,elsősorban ne reagáljatok rá, majd abbahagyja.

Nálunk ilyen-illetve az inkább ilyen köhécselés volt-akkor volt, mikor a kis tesó született,kb egy hónapig tartott.

2012. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, neki is nehezen megy a beszokás. Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 14. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!