Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha egy anya sosem olvas...

Baj ha egy anya sosem olvas mesét a gyerekének?

Figyelt kérdés
Már nagycsoportos.

2012. nov. 17. 16:18
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
90%
Igen!!!!
2012. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

háát,az nem is jó szó,hogy baj-inkább csak kár ha ez kimarad,mert a gyerek-szülő kapcsolatnak is jót tesz,és a fantáziájának is jó..


ja,és a szókincse is bővülhet!


és így ő is kedvet kaphat nagyobb korában az olvasáshoz!


de,ha a gyereket egyáltalán nem lehet rábeszélni arra,hogy meghallgassa,akkor nem lehet mit tenni.

legfeljebb pár hónap múlva próbálkozni

2012. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Baj bizony!


A mese lelki táplálék, ami elvarázsol! Rendkívül jelentős szerepet tölt be a gyermek érzelmi és értelmi fejlődésében. Különösen a népmesére jellemző, hogy olyan szinten magyarázza el a világ dolgait, amit a gyermek is könnyedén megért. Az életről tanít és érzelmi kapaszkodót nyújt. Mesehallgatás közben fejlődik gyermekünk nyelvi érzéke, figyelme, memóriája, gyarapodik a szókincse. Emellett megtanulja értelmezni a történteket, felismerni az események közötti logikai összefüggéseket.

Jól beszélő, író és olvasó ember abból lesz, aki gyermekként sok mesét hallgathatott, akit kicsi korától hozzászoktattak ahhoz, hogy a szavak nyomán belső képet készítsen. Ezért hasznosabb a személyesen elmondott mese, mint a rajzfilm.

A gyerekeknek nincs feltétlenül ábrákra, leképezésekre szükségük ahhoz, hogy a meséket jobban megértsék.


Még ha szavakkal nem is tudják kifejezni, hogyan is néznek ki a fantáziájukban születő mesefigurák, azok mégis ott élnek bennük. A rajzfilmek egyike sem helyettesíti az élőszóban elmondott mesét.

Nincs olyan fantasztikus grafika, olyan csodálatosan megrajzolt mesefilm, amely pótolni tudná azt, amit a kisgyermek a saját képzeletével átél.


Ne fosszuk meg őt ettől a lelki tápláléktól, inkább adjunk belőle minél többet!!!

2012. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Eléggé! Nekem van két ovis fiam és minden este mese olvasással zárjuk a napot. Kicsi koruk óta mesét olvasok nekik és imádják.Sőt, követelik is,ha néha megfeledkezem róla. Ez fontos a gyerekeknek, közelebb kerül egymáshoz a szülő és a gyermek. Fontos a lelki fejlődésnek is, élénkebb a képzeletük is,ha mesét hallgatnak. Szóval mesélj!
2012. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem édesanyám soha nem mesélt. :( Pedig így 28 éves fejjel visszagondolva is,annyira jó lett volna. Még most is hiányzik: maga a mese,a rituálé,az egész hangulata,a történetek,MINDEN! Hozzáteszem nincs is meg az a szoros szülő-gyermek kapocs közöttünk; amit én részben ennek is tudok be.Sajnos. Nem tudom miért maradt ez ki, én úgy gondolom talán ő nem tartotta ezt fontosnak.Amolyan felesleges értelmetlen valami lehetett neki,ami baromi unalmas volt a számára.

Már hogy én is édesanya vagyok,még meg sem született a kisfiam,de a mesekönyvek beszerzése az elsők között szerepelt. Én szeretném neki azt a varázslatot,világot és érzést megadni,amitől engem megfosztottak. :(

Ahogy a 3. válaszoló is leírta: abban minden benne van.Akárcsak magamat hallottam volna.

Ez az ő kis csodás világuk,tele fantázia szüleményekkel,kincsekkel.Erre szükségük van. És a későbbi szoros kapcsolat egyik fontos és meghatározó alapja lehet.

2012. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meséltek kiskoromban mindig, és én is folyamatosan próbálkozom mindennap vagy hát néha feladom de tényleg próbálkozom, és az én gyerekeimet egyszerűen alig köti le a mese!! Akármit választok, a divatos meséktől kezdve (bogyó és babóca, anna peti kínomban már) a klasszikusokat 3 kismalac, kiskakas gyémánt félkrajcárja tehát ilyesmik, NEM KÖTI le őket!!! Biztos rosszul olvasok vagy a fene tudja,,,a 3 éves lányom 2 mondat után vándorolni kezd a szobában mindent csinál csak nem hallgatja (onnan tudom hogy közben játszik és beszél magában) a fiam pedig 5 éves ő meg ha kicsit bonyolultabb a szöveg akkor szintén 2 lap után nem figyel, belelapoz ő akar lapozni ha engedem neki akkor IS állandóan lapozgatna belemagyaráz a képekbe tehát a sztori egyáltalán nem köti le.

Félreértés ne essék, nézegetem én velük szívesen hogy beszélgethessenek róla mi is van a képen stb.de ez NEM meseolvasás én úgy gondolom...úgyhogy van ám ilyen is.

2012. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Igen mivel ezt a szülői példát látja. Ha te nem olvasol ő sem fog soha olvasni még a kötelezőket sem a suliba.
2012. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kétéves koruktól mesélek nekik. Szerintem csomó mindent így tanul meg. Mondjuk hogy 10 percig csöndben legyen :) Imádják a meséket, egész könyvet is elmeséltetnek, nemcsak a klasszikus meséket szeretik, hanem a nézegetőseket is, pl. Tesz-Vesz Város. Szerintem jó közös programtól fosztja meg a gyerekét, aki nem mesél.

Én pl. a mondókázást rühelltem, inkább énekeltem nekik, szóval megértem, ha nehezen megy, bele kell jönni a szülőnek is.

2012. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
6-os! Mi is így kezdtük, hogy mi van a képen, pl. Boribonnál. Mert olyan rövid a mese, hogy muszáj volt beszélgetni. Szerintem a képes könyvek a legjobbak kezdetnek, nem is baj, ha csak beszélgettek róla, majd később fogja érdekelni a szöveg. Volt, hogy csak az útépítő gépekről beszélgettünk, mi micsoda a képen. Mondjuk mi A2-vel meg Autó Motorral kezdtük, mert a gyereket az érdekelte.
2012. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6 os vagyok...3 éve ez megy hogy beszélgetünk a képről....a nagyobbal...a kisebbel "csak" 2 éve...
2012. nov. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!