Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányszor dondoltál arra, hogy...

Hányszor dondoltál arra, hogy elválsz, miután megszületett az első gyerek?

Figyelt kérdés

Az első év pokol volt. A férjem nehezen dolgozta fel, hogy osztozni kell rajtam. Nagyon vártuk mindketten a gyereket. 1 év után sikerült. Most 3,5 éves. Én 36 múltam a férjem 40. Még most is elég sok a probléma kettőnk közt, ami régen nem volt. 13 éve élünk együtt.

Sokszor gondoltam arra hogy elválunk, mert már nem bírom. És ő is.. aztán valahogy mégis sikerült megbeszélnünk a dolgokat.

Neki elég nehéz a munkája, de viszonylag nem dolgozik sokat. Jól élünk. Mindíg is két gyereket szerettünk volna.


Belevágjunk így a második projektbe, a második babánál már könyebb? Nincs annyi vita?


Én egy anyatigris típus vagyok, most hogy már nagyobb jobban tudok figyelni a férjemre is.. anyukám segít, elég közel lakik, így még néha le is adjuk 1-1 éjszakára a kisfiamat.


Kinél hogy alakult a második baba jövetele?


2012. nov. 20. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Én is jelenleg a második babán dilemmázok. Nálunk sajnos az anyagiak nem engedik nagyon hogy még egy babát vállaljunk. Ez miatt nálunk is van konflikuts igencsak.

Jelenleg új albérlőt kell találnunk, nagy a hitelünk és még sorolhatnám. Előtte is volt, hogy ellentét volt köztünk, de mióta megvan a kislányunk (13 hónapos) azóta sokkal többet veszekszünk. :(

2012. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is voltam rossz passzban az első két évben (három évig voltam itthon a gyerekkel), de válásra sosem gondoltam, mert nem a férjemmel volt "bajom", hanem magammal. Rosszul viseltem néha az itthonlétet, a hisztis tündéremet, 15 év folyamatos munka után. (Most hogy újra dolgozom, már tudom, milyen értékes évek voltak ezek) :)


Szerintem beszéljétek meg, várjatok még picit.. nem fog a 2. baba javítani....

2012. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem értettem, hogy ilyen rossz házasságba miért kell újabb gyereket vállalni. Csak rosszabb lehet.

A homokba dughatod a fejed, de egy jó kapcsolat nem romlik el egy várt gyerek miatt. Mi az, hogy osztozni kell rajtad? Mi az, hogy jobban tudsz rá figyelni? Mintha egy másik gyerekről beszélnél.

Nekünk nagyon jó házasságunk volt a gyerek előtt is, a gyerekkel pedig egy álom teljesült. Ilyen idillt még soha nem éltem át, mint amióta megszületett a kislányunk.

Egyébként ha valakinek megfordul a fejében a válás, akkor azt a kapcsolatot már megette a fene. Mióta megismertem a férjemet 1999-ben, soha egy másodpercig nem merült fel bennem, hogy ne Ő lenne az igazi. Kívánok mindenkinek, neked is ilyen kapcsolatot.

2012. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló.

Nagyon örülök, hogy ilyen idill az életed és én is azt hittem mikor még kislány voltam az enyém is az lesz.

Nem pokol a házasságom, félreértés ne essék. Csupán én egy anya lettem, a férjem pedig ugyanúgy pörög mint mikor csak éltünk vígan kettesben...

Sokat foglalkozik a gyerekünkkel és imádja is. Mégis nekem a gyerekem az első 80 %-ban és utána jön minden és mindenki más... Ebből adódnak a konfliktusok.


Vannak férjek, akik a feleség "hiányát" nem veszik észre , mert előtte sem kaptak belőle sokat! Az én férjem észrevette, én meg nem értem min csodálkozik..

Erre vonatkozott a kérdés. Nem pedig arra, hogy öljük egymást minden órában és ezt a gyerekünk is érzi, ezért lelki sérült!!


azért köszönöm a választ.

2012. nov. 20. 19:35
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

3-as vagyok.

A fő kérdés az volt, hogy hányszor gondoltunk válásra. Erre válaszoltam.

Azért ez egy kicsit gonosz volt:

"Vannak férjek, akik a feleség "hiányát" nem veszik észre , mert előtte sem kaptak belőle sokat!"

Sajnálom, hogy Te csak így tudod elképzelni a dolgokat.

Talán az a különbség a házasságaink között, hogy a Te férjed ugyanúgy pörög mint mikor csak éltetek vígan kettesben, Neked pedig a gyerek került az első helyre. Nálunk mindkettőnknél a gyerek, illetve maga az egész család az első. A férjemnél is minden megváltozott mióta megszületett a gyerek.

2012. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sohaaaaa!!!!!
2012. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

hát akkor gratula nektek :)


Lényegében a kérdés arra irányult, hogy kiknek a kapcsolata romlott meg részben a gyerekvállalás után.

Mindenféle gonosz és hátsó szándék nélkül.

Örülök hogy a tiétek nem. Én is egy kicsit gonoszkodónak találtam a hozzászólást, a válasz is azért sikerült kicsit keményre.

2012. nov. 20. 21:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem érzem úgy, hogy gonoszkodó lett volna a válaszom. Ha visszaolvasod mit írtál az egyértelműen egy rossz házasság jellemzése:

"Az első év pokol volt.", "Még most is elég sok a probléma kettőnk közt, ami régen nem volt.", "Sokszor gondoltam arra hogy elválunk, mert már nem bírom."

Ha csak rosszul fogalmaztál, akkor örülök.

Azt továbbra is fenntartom, hogy egy kapcsolat nem lesz jobb, az élet pedig nem lesz könnyebb még egy gyerekkel. Nekem sajnos az összes olyan ismerősöm elvált, aki ilyen esetekben bevállalta a második (harmadik) babát. Én ezt tapasztaltam, de őszintén kívánom, hogy nektek legyen szerencsétek és lépjetek túl a nehézségeken.

Minden jót.

2012. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz sokkal jobb a helyzet, mert a férjed nem "osztozik" abban, hogy mostmár nem a te+én, hanem a mi (beleértve a gyereket) a legfontosabb közösség. Bár nehezen értem meg, h 40 évesen ezt hogy lehet így felfogni, mert egy huszonéves párnál még valahogy érthető ,de egy 40 éves férfinál azért ez elég gyerekes szerintem. Én nem vállalnék még egy gyereket ebbe a kapcsolatba, de ezt neked kell érezni.
2012. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6-os válaszadó vagyok ismét. Arra kell reagáljak, h a férj hiányt érez a feleségéből. Körömszakadtáig ügyeltem, h a férjemnek továbbra is a felesége, szerelme, szeretője maradjak attól, h anya lettem. Az első gyerekünk születése után az első 3 hétben a gyerekszobában aludtam, de minden éjjel a hajnali szopi után lopakodtam át a paplanommal-párnámmal a férjem mellé. Ha én nem, akkor ő jött át. A második gyerek születése után (21 hó van a két gyerek között)miután letettük a két gyereket, esténként "randizgattunk". Főztünk egy finom teát, lekuporodtunk a puha szőnyegre egy doboz keksz mellé, és dumcsiztunk. Pedig elhihetitek két pici mellett akkorra én már rendszeresen hullafáradt voltam. Ma este is leraktuk a kicsiket 9kor aludni, fél 11ig aztán tévéztünk, beszélgettünk, ő lefeküdt aludni, én akkor ültem le maszekolni ide a gép elé, még kb egy jó 3/4 órát itt leszek, aztán zuhi, és ha felébred rám, akkor nem fogom "elhajtani", még egy kis kényeztetés is lesz a nap végére. Energiát feccölünk a házasságunk színvonalának megtartására minden szinten, és ezért nem fordul meg a fejemben a válás. Persze le lehet pontozni a válaszom annak, akinek csípi a szemét, de azt hiszem h a lepontozás ott nem engem, hanem a lepontozót minősíti! Szép álmokat Mindenkinek! :)
2012. nov. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!