Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez normális dolog...

Szerintetek ez normális dolog egy 6 éves kisfiúnál?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és már fél éve járok vigyázni egy 6 éves kisfiúra. Csak heti kétszer töltünk együtt egy órát, szóval ez nem túl sok idő.

Ez előtt nem igazán vigyáztam ilyen korú gyerekekre, ezért nem tudom mennyire normális dolog, amit csinál. Elég közel kerültünk egymáshoz, aranyos kisfiú. Már az elejétől ölelget, néha puszit ad. Ez még szerintem is természetes, mert így mutatja ki szeretetét.


Én szoktam őt simogatni is (hátát, fejét), mert a családunkban ez nagyon gyakori volt mindig is. És a kisfiú is már szokta kérni, hogy simogassam.


De kezdek félni, hogy talán a kisfiú "szerelmes" belém. (Már hallottam ilyen esetről)


Ilyet kért a múltkor, hogy bújjunk be a takaró alá és ott beszélgessünk. Meg h egy takaró alatt nézzük a TV-t. Puszijam meg a nyakát hátul. Simogasam a hasát.

Sőt azt is mondta h szerelmes.

Sokszor bohóckodik, és biztos csak úgy érteete, hogy szeret engem. És szeret velem lenni.


(Meg azért sokszor rosszalkodik is.)


Ez most lehet így furán hangzik. Összeségében jól meg vagyok a fiúval, nagyon szeretek vele játszani, csak néha kellemetlenül érzem magam, egy-egy mondata miatt.


De ez azért van, mert nem volt előtte még kapcsolatom gyerekekkel, és nem igazán tudom mennyire szokványos dolgok ezek.

De akinak nagyobb a tapasztalata elmondaná mi a vélemyéne?


2012. nov. 21. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Igen normális. Sok gyerek ilyenkor még az anyukáját akarja feleségül venni. Nekem a keresztfiam mondta, hogy én leszek a felesége. Csak annyit jelent, hogy nagyon szeret téged, de Ők még nem tudják mi a szerelem. Azt később a hormonok irányítják. Hidd el ki fogja nőni.
2012. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek is képesek szerelembe esni, de számukra ez még nem kapcsolódik össze a testiséggel.

Ha olyat kér, amit szerinted nem helyes - takaró alá bújni- akkor nyugodtan utasítsd vissza azzal, hogy nem, mert ez nem helyes.

Sok kisfiú lesz szerelmes az óvónénibe, tanárnénibe, vagy a bébiszitterbe. Sok kislány meg a tanárbácsiba pl, de ezek aranyos, ártatlan dolgok.

Te vagy a felnőtt, te szabod meg a határokat, mit szabad még, mit nem.

2012. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális 6 éves kisfiútól. Abban sem látok rosszat, hogy szeret a takaró alá bújva TV-t nézni, én is szoktam anyukámmal, barátnőmmel, férjemmel, gyerekemmel, pedig 37 éves vagyok. Simogatás: tesóm kislányai minden elalvás előtt kérik, hogy simogassuk a hátukat, nyakukat, cirógassuk a hajukat... ezzel sincs baj.

A kisfiú kedvel, szeret téged, de attól nem kell félned, hogy rádmászik.

Igazából ez egy elismerés, hogy jól csinálod, amit vele csinálsz.

2012. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!