Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sajnálom a kislányom, de mit...

Sajnálom a kislányom, de mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
visszatérő lelki (szerintem)eredetű problémái vannak.Pisi visszatartás,dadogás.Most is úgy hagytam ott az oviban hogy tegnap este óta nem pisilt és valószínűleg az oviban sem fog egész nap.Ez megy egy hete.Már korábban is volt ilyen aztán magától rendeződött.Itt imádkozok kérlelem reggelente hogy pisiljen és azt mondja nem akar,kész ezzel le van rendezve.Érzésem szerint nem történt itthon semmi változás ,trauma.A férjemmel nem szoktunk veszekedni,nincsenek anyagi gondjaink,nagyszülőkkel jóban vagyunk,mindenki nagyon szereti.Nem értem.Voltunk pszichológusnál régebben azt mondta a problémái nem szorongásosak.Az óvó nénik azt mondták felszabadult gyerek,mindenbe bevonható.Ügyes,játszik,énekel.Nagyon rossz érzés hogy nem tudok rajta segíteni.
2012. nov. 22. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
biztos nem a veséjével van gond? Mert ha ez így megy tovább, lesz! Nem normális ennyi ideig visszatartani, nem lehet, h tényleg nem kell neki? kivizsgáltattátok ezt? Vmitől meg valóban szoronghat, ha dadog, nem érzi, h túl sokat vártok el tőle, (azt is érezheti túl soknak, amit ti normálisnak, pl beszéd terén....)
2012. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
már többször mondtam az orvosunknak erre az volt a válasz vigyünk vizeletet a laborba!Mondom hogy ha nem tudom megpisiltetni?Amikor elmúlik ez a szakasz és újra normálisan tud pisilni naponta többször akkor negatív a vizelete.További vizsgálatokra sosem küldött.Már régen nincsenek elvárásaink vele szemben inden kis apróságért megdicsérjük.Sok figyelmet kap.
2012. nov. 22. 10:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a "szerintem" nem elég. Sőt, konkrétan baromság, sőt, felelőtlenség.

Ha EGY pszichológusnak nem hiszel, vidd el egy másikhoz. Ha ugyanazt mondja, kénytelen leszel hinni neki. Szervi eredetű baja is lehet, vese is vagy idegrendszeri. Mi lenne, ha kivizsgáltatnád? A dadogás sem mindig lelki okok miatt van, az idegrendszeri eredetű sokkal gyakoribb.

Ha meg lelki, mi lenne, ha nem vinnéd oviba? Ha meg kötelező, akkor kell egy házidoki, aki igazolja, hogy torokgyulladása van. (Utána meg majd köhögni fog.) De eléggé gyanús, hogy a pszichológus és az óvónéni is ugyazt mondja: nem szorong.


Másik kérdés: hétvégén sem pisil otthon? Ha igen, egyedül vagy segítséggel? Mikor szokott át wc-re? Nem lenne jobb ismét bilibe? Lehet, hogy a wc-zéssel vannak problémái, lehet félelem (pl. hogy beleesik vagy felfröcsög a víz), de lehet technikai probléma is (valamit nem tud megcsinálni, felülni, leszállni, felöltözni, lehúzni vagy ilyesmi, esetleg fél, hogy mások meglátják, ahogy pisil az oviban).

2012. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Itthon sem pisil ilyenkor. Amikor nem járt oviba akkor is voltak ilyen periódusok hogy egy hétig nem pisil csak naponta egyszer.Ezért gondolom hogy nem az ovi miatt van.Bilibe pisil mert wc-be nem hajlandó ezért nem is erőltettem.Ül a bilin beszél ,forgolódik és kijelenti hogy nem akar pisilni.Nagyon nehéz türelmesnek maradni mert néha azt gondolom ezzel zsarol mert látja hogy ezen kiakadok.
2012. nov. 22. 10:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Idegrendszeri éretlenség miatt járunk tornára és logopédushoz .neurológusnál voltunk.
2012. nov. 22. 10:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leirsz, elég komolynak tűnnek, ezt azért nem lehet egy kézlegyintéssel és egy majd elmúlik-kal elintézni...

Teljesen tönkre mehet a gyerek veséje, és ez a Te felelősséged!!! Itass vele 2x, 3x annyi folyadékot,utána fizikai képtelenség lesz visszatartania. Ha a fiziológiás megoldáson túllesztek, akkor majd lehet agyalni a

pszichés gátlások mibenlétén és megoldásán. De ez pont nem olyan helyzet, amikor ráérsz kivárni.


(Egyébként gyerekként én is sokszor visszatartottam a pisit, egészen egyszerűen túl finnyás voltam a nyilvános és ismeretlen wc-khez. Ezt persze nem nagyon reklámoztam a felnőtteknek, mert csak legyintettek rá meg kinevettek, ezért inkább letagadtam ha pisilnem kellett.)

2012. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És mit mond, miért nem akar pisilni? Eseteleg kellemetlen neki? (pl. csip, fáj?) Ha ritkán jár wc-re, simán lehet krónikus fertőzése is, ami miatt fájdalmas a pisilés. (Ez sajnos egy ördögi kör)

Egyébként nem értem, ha ez már ilyen régóta húzódó probléma, orvosotok miért nem akar utánajárni az oknak? Pl. tudja, hogy problémás lenne vizeletet gyűjtened neked otthon házilag, akkor miért nem utal be szakrendelésre, ahol akár katéterrel is tudnának mintát venni? Miért kell megvárni, mig visszafordithatatlan károsodás éri a gyereket?

2012. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
azt mondja nem fáj neki.én sem értem az orvost de félek hogy egy katéterezés meg hasonló vizsgálatok miatt még jobban megmakacsolja magát.Figyelem az arcát,látom hogy este a fürdővízbe pisil.nem látom hogy kellemetlen lenne neki.Megpróbálom az itatást.Már 2 éve van ez még bőven pelenkás volt amikor kezdődött.Időről-időre előjön majd elmúlik.
2012. nov. 22. 11:06
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben megpróbálnám több folyadék ivásra rávenni. Sokat igyon és akkor nem fogja tudni visszatartani.

Ha ez sem segít, akkor a védőnőt kérdezném meg, találkozott-e már hasonló helyzettel és mi volt rá a megoldás. Nálunk a védőnő sokszor rutinosabb, tapasztalatabb, mint a gyerekdoki.

2012. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
azért is gondolom hogy lelki eredetű mert pl amikor elmentün k nyaralni az első 2 napban 5-6 szor bepisilt akárhol voltunk pedig már szobatiszta volt.3.naptól kezdve rendesen bilizett.idegen helyen sosem pisil.Max mamánál.oviban és itthon.Kakálni csak itthon.
2012. nov. 22. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!