Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi édességet adtok egy 2...

Mennyi édességet adtok egy 2 éves gyereknek? és mit szoktatok adni turo rudin kivul?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 08:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

2. vagyok. Nap mint nap kap valamit, mivel én nem dugiban, eszem a gyerek háta mögött.

Én is minden nap esz valami édességet. Délután 1 kávé kekszel, akkor jön, ő is kér egyet.

Ebéd után én mindig ennék valami édeset, ha nem Sütöttem, akkor egy kis csoki, de a lányomnak is adok belőle.

Én is megettem anno gyerek koromban, Apu minden nap úgy jött haza, 1-1 kis csokkt Duna kavicsot, selyem cukorkát hozott, Mama minden vasárnap sütött.

Semmi bajunk nem lett.

Lányom mindent megeszik szépen, én úgy gondolom bele fér az édesség.

Bár érdekes, Ételben nem eszi az édeset.

2012. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A lányom 21 hónapos. Kevés édességet kap. Heti 1x mondjuk Túró Rudit.

Ezen kívül nekem édesség a krémtúró is, meg a gyümölcsös joghurt, ezt heti 1-2 alkalommal kap uzsonnára.

Heti 1x megehet egy Kinder csokit is, általában pénteken, bölcsi után.

Kinder Pinguit kb havi 1x eszik.

Amit nem adok, az a cukor meg nyalóka. Az pusztítja a fogzománcot, azt eddig 2x kapott, egyszer egy szomszéd adta neki, meg egyszer az apja vett.

Egy időben nagyon rászoktattam, hogy kekszet egyen uzsonnára, meg tízóraira, de most azt elhagytuk.

Barátnőméknél vagyunk heti kb 2 alkalommal, az ő lánya mindent ehet, még chipset is. Szóval ha ott vagyunk, az én lányom is eszik ezekből, bár nagyon nem örülök. Mondjuk aranyos a barátnőm, mostanában inkább kukit tesz ki, vagy ropit, ha mi is megyünk.

Szóval adok, de keveset. Vagyis mértékkel. Az adventi naptárat is úgy raktam össze neki, hogy kb. minden 3. napra jut benne valami édesség. Amúgy hajcsat, müzli szelet (Hipp), zsírkréta, ilyesmik vannak benne.

2012. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12.vagyok. A bölcsiben szokott lenni uzsonnára töltött zsemle, almás rétes, túrós pite, szóval süti heti 1x uzsonnára.
2012. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, lehet én vagyok a paramami de 2 évesen nem adtam a gyerekeimnek még (3 van) m&ms vagy dunakavics tehát ilyen kicsi cukorkákat...szerintem veszélyes félrenyelés szempontból, de nem ez volt a kérdés:)És cukrot amúgy sem veszek sose. (fogaik miatt)

Túrórudi tejszelet, dörmi maci, müzli szelet, csokiból veszek egy táblás jó minőségűt és akkor abból 1-1 kocka. Ezek a bolti dolgok.

Itthon sütök havi 1-2 szer (nem vagyok egy nagy sütőbajnok) túróspitét, almáspitét,brownie-t, csokis muffint, kekszet ilyesmit. Abból akkor kapnak természetesen.

Főzök pudingot, csinálok gesztenyepürét.

Nagyjából ennyi.

2012. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Értem.Nagyon szépen koszonom mindannyiotoknak a válaszokat igazábol én sem szeretek sok édeset adni neki foleg mert hogy 2éves sokszor az is elegendo ha kakaot iszik.Ebéd után ha jol ebédel akkor szoktunk adni neki tejszeletet,kekszet,kolesgolyot,kukit hasonlokat.

Azért kérdeztem ugy hogy a turi rudin kivul mert itt ahol mi élunk nem találtam még turo rudit tejszelet ezek vannak .

2012. nov. 24. 12:45
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Kedves második! Ahogyan mondtam, nem azért eszem a gyerek háta mögött mert sajnálom, hanem mert neki még nem való! Azt mondod Te is megeszel minden nap valami édeset...Igen, gondolom két évesen is agyon nyomtak édességgel. Nem mindegy, hogy valaki 2 évesen vagy 28 évesen eszik meg napi egy csokit. A sok cukor bevitele nem csak az elhízásért de a rákos sejtek kialakulásáért is felelős .. A sok lepontozós meg nyugodtan kérdezzen meg egy gyerekorvost vagy egy védőnőt mit szól ahhoz, hogy egy két éves nap mint nap kap valami csokit, vagy drazsét...Nekik még nem való, ennyi. De hát legyek én a buta aki inkább nem tömi édességgel a gyerekét, én elfogadom!
2012. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát... be kell vallanom hogy bizony én is szoktam csokit meg ilyeneket enni amikor o nem látja és én sem azert mert sajnálnám tolle hanem csak egyszeruen nem láttom jonak hogy sok édeset egyen arra jutottam hogy ha csokit akarok adni majd neki akkor veszek olyat ami minoségi és sok kakao van benne az azért jobb mint a tejcsoki de csak azért mert nem akarom teljesen megvonni tolle de abbol is csak 1-2kockát fog majd kapni.Minden szulo másként gondolkodik de szerintem se jo az ha sokat nassol..aztan mindenki maga donti el hogy mi a jo a gyerekének.Koszonom szépen a válaszokat
2012. nov. 24. 16:35
 18/22 anonim ***** válasza:
Gyerekkorban a zsírszövetek száma és mérete is nő, felnőtt korban csak a meglévők mérete. Nekem ez a legfontosabb érv amellett, h miért is fontos h a gyerek étkezésére fokozottabban odafigyelnünk.
2012. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

20hós a kislányom.

Túrórudit adok neki (legtöbbször csoki nélkül),kinder tejszeletet,túrókrémet,nagyon ritkán 1-2db keksz.

Ezeket "napi szinten" ebéd után desszertnek fogyasztja,de mivel imád minden gyümölcsöt ,inkább azt kap a legtöbbet.

Ha a családtagok hoznak neki valami olyat ,amitől a falra mászok :S (nyalóka) azt nem eheti meg!!!

Ha kapunk valamilyen sütit a nagyitól,egy-két falat erejéig ehet belőle.

Amit nagyon szeretne ,az a chipsz ,ezért az apukája a hibás,délután kap belőle 4-5 db-ot ha van itthon.

Nagyjából ennyi,próbálom a minimumra szorítani az édességet,de eltiltani sem akarom tőle:)

2012. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
26 hós a kislányom. Egyáltalán nem szereti az édeset. Túró rudit pl. még nem is evett soha. Próbáltam, de kiköpte. A palacsintát sem szereti."Kukit", kölesgolyót szívesen rágcsál. Az "édesség" Nála kimerült abban, ha 2-3 hetente elmegyünk cukrászdába, eszem 1 túrós pitét, abból kér kb. 2 villányi darabkát. Viszont a mandarint, csemege uborkát kilószám enné.
2012. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!