Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 3 évese is ennyire nehezen...

Más 3 évese is ennyire nehezen elviselhető?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyermekem 3 éves múlt és nagyon szeretjük. DE drágámat alig lehet elviselni...megállás nélkül magyaráz, kér valamit, figyelmet igényel és mindíg mindenre van egy válasza, az övé az útolsó mondat a beszélgetésben mert már nem lehet rá mit válaszolni.Képtelen egyedül ellenni, folyamatosan körülöttem vagy apja körül sündörög és kérdez, mondja hogy most ezt és azt fogjuk játszani, ha nem érünk rá akkor megállás nélkül lábalatt van, 10 másodpercenként kell neki valamiben segiteni, csinálni, válaszolni, ha beszélgetek valami felnött dologról az apjával azonnal odajön kérdezgetni hogy mit beszélünk, mit jelent ez vagy az, miért, hogyan stb mindent megkérdez, olyat is ami teljesen egyértelmű -Kezet mosunk és megkérdezi anya megtörölhetem a kezem ?

Agyilag és fizikailag is annyira lefáraszt minket hogy a férjemmel estére teljesen leamortizálódunk, ingerültek leszünk egymással... Sokat játszunk vele, sokat tanitgatjuk is de úgy tűnik képtelenség kielégíteni az igényeit, egy percre sem bír leállni és mondjuk elvonulni a szobájába eljátszani a mi segitségünk és odafigyelésünk nélkül.Mindent ezerszer kell elmondani, legközelebb megint csinálja az ellenkezőjét...


Másnak is ilyen a 3 évese? Hogy bírjátok? Mikor nő ki ebből?


2012. nov. 24. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aha, ilyen. Iszonyatosan sokat beszél többszörösen összetett mondatokban, pörög-forog-rohan egész nap. Mi már abban elfáradunk, hogy nézzük :) Nem tudom, mikor változik, amúgy szerintem nem rossz, csak fárasztó. És nekünk van egy fél éves is hozzá.
2012. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az enyém is ilyen. Nagyon fárasztó, folyamatosan beszél, kérdez, valamihez segítséget kér, stb. Egy perc nyugtunk sincs! Mondjuk, nála ez nem most kezdődött. Mindig ilyen volt. Nem tudom, kinövi e valaha, de tartok tőle, hogy nem.
2012. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

dettó ugyanez. A héten 5 percet szerettünk volna valamit megbeszélni a férjemmel, gyakorlatilag be kellett a fürdőszobába zárkóznunk, hogy meg tudjuk vitatni a dolgot. (komoly, halaszthatatlan dolog volt)

mondjuk engem annyira nem fáraszt le, mert imádom hallgatni ahogy csacsog, nagyon cukikat szokott mondani, de néha jól esne 2 perc csend:)))

és a 2 évesem most kezd beszélni, mi lesz itt pár hónap múlva....? bele se merek gondolni...:)

2012. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden gyerek ilyen :) most van abban a korban, hogy igen is 24 órában foglalkozni kell vele, tanítani kell, nem szabad elhanyagolni vagy kicsit lekiabálni, amikor már nagyon idegesít mert ebben a korban nagyon megmarad benne, ami kihathat az egész életére. Ilyenkor érdekli minden ami a világban van, de ilyenkor fog legjobban az agya is :) tudom, nagyon nehéz egész nap vele foglalkozni, de kössetek kompromisszumokat: "anya játszik veled fél órát, de utána meg kell csinálnia ezt meg ezt, addig te Tv-zel vagy építesz, vagy amit szeretnél" meg fogja érteni, vagy ha mindig ott akar lenni ahol te, akkor ott keress neki elfoglaltságot ahol te vagy(nálunk tipikus: ha főzök, ő az asztalnál rajzol, ha teregetek akkor a nappaliban épít vagy mesét néz, közben beszélgetünk).
2012. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is detto ugyan az mint a tied. De imádom, olyan édeseket tud mondani, és okos dolgokat. Engem nem idegesít, bár estére azért elfáradok szellemileg. Néha azért jó lenne egy is csend úgy érzem, de ha nincs itthon (mint ma is, mamázik, ott alszik náluk) iszonyatosan hiányzik nekünk, csendes a ház nélküle:-)
2012. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban:-))) Jövô hónapban lesz 3 éves a lányom. Napi 24 órában karattyolna, pörög ezerrel, mindent tudni akar és azon nyomban. Ha meg mondom neki, hogy várjon egy pillanatot, akkor kivágja a magas cét. Egy ideje nem alszik délután. Eleinte próbáltam altatni, de 1 óra küzdés után feladtam. Reggel fél 7 - 7-tôl este 8-9-ig pörög egyfolytában. Menni általában nem tud, vagy futva vagy ugrálva közlekedik, esetleg 200-zal repeszt a kismotorján. Egyszóval nálunk sem könnyû:-)))
2012. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
engem nagyon stresszel a 3 éves fiam. Nem azért, amiért titeket. Engem azért, mert zavar, hogy nem beszél, és néha úgy érzem, szándékosan úgy viselkedik, mint egy 2 éves. Nem érdekli a szobatisztaság, este ugrál, fürdés után alig tudom felöltöztetni, sokat hisztizik, sír. Idegileg kimerít. A fél lábamat odaadnám, ha végre elkezdene kérdezősködni, csacsogni, mert így folyton csak azon rágom magam, hogy miért ilyen és milyennek is kellene lennie. Pedig értelmes, ha nem figyel oda, számol is, a színeket is ismeri, de ha rákérdezek, úgy tesz, mintha nem tudná, mintha szándékosan nem akarná mondani. Ez a dackorszak?
2012. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Enyém 2,5éves, nyugodt, sokat beszél, de nem idegesít, nem akar mindig a figyelem központjában lenni. Sokszor elvonul a szobájába mert ott imád játszani és jól elvan egyedül is.

A nagyfiam is ilyen volt, ő 4éves -és már remekül el is játszanak együtt.

2012. nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
az én drágám 3,5 éves.reggel 7 körül ébred és este van hogy 9-10 ig is játszik,magyaráz,kérdez,megmondja mit játszunk,de úgy hogy leosztja szerepre mindenkinek és megmondja a szöveget is.annyi segítségem van hogy a két nagyobb lányom(12,13)sokat játszik vele.sokat szerepjátékoznak és barbiznak együtt.iszonyatos tempóban fedezik fel ők még a világot,hisz valóban nekik most minden új.és borzalmas okosak! :)
2012. nov. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!