Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlzásba estünk? Tényleg sok...

Túlzásba estünk? Tényleg sok a játéka?

Figyelt kérdés

Barátnőm ihlette a kérdést! A lányáénak nem sok játéka van,mondván úgysem érdekli egy sem, majd ha angyobb lesz.


2 éves egyidős az én lányommal.


Nagy a család nálunk, így ünnepekkor, szüli névnap mindig játékot kap. Lehet az én hülyeségem, de utálom mikor szülniapra ruhát vesznek neki,mert azt így is úgy is meg kell venni, és szerintem egy ennyi idős gyerek nem igazán tud örülni neki.


Ha szóval a kérdésre koncentrálva, 2 éves a lányom,kertes házban lakunk, így van neki taxi, motor, taliga, dömper, babakocsi, csúszda.

játékkonyha, taunlókutyus és laptop. Nyomda, ceruza, zsírkréta, asztal+székek, sütifaló bödön, maxi bloks építőkocka, fa építőkocka, rengeteg mesekönyv, bevásárlókocsi, pénztárgép, fogantyús puzzle-imádja őket.Rengeteg plüss(van,ami még az én gyerekkoromból való). Labda , hinta, hipp-hopp zebra és egy műanyag ugráló csacsi.Montesszori, és két egymásba helyezhető,felépíthető kockák.fa játékcenter, és egyéb formabedobó


Ez valóban annyira sok lenne? Minegyiket imádja, nem igazán érzem,hogy valamelyik is felesleges lenne. Persze szelektálva vannak, így nincs mndegyik szem előőt, de előtudja venni, komódban vannak.


Na persze onnan jutott eszembe a kérdés,hogy ha jön a kis barátnője játszani,akkor szegény azt sem tudja mihez nyúljon, mert minden érdekelné. Annyira élvezi az építést, bár meg kellett mutatni neki hogyan is működik, ugyanígy a formabedobót is,emrt egyszerűen nincs neki,és nem tudja.


Ők csinálják jól és mi rosszul??? Valóban sok ez a játék


2012. nov. 28. 14:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
10. vagyok: nyugi, én nem gondoltam mögé hátsó, rossz szándékot.
2012. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha a barátnőd megteheti akkor én sem értem miért nem vesz neki játékot.Főleg olyat ami segíti a fejlődést mint pl. formabedobó, kirakó,lego stb. Kicsi hasonlóságot érzek egyik ismerősömmel kapcsolatban aki azért nem fegyelmezi megfelelően a gyerekét mint pl. káromkodás leszoktatás asztalnál evés stb. mert majd az óvodába megtanítják rá.

A festék is jó pl.rá hogy nem nagyon akar vele igazán leülni játszani,meg lehet azt oldani hogy ne legyen minden festékes. Amúgy én is ugy vagyok vele hogy ruhát nem ajándékozok (csak ha nem valami különleges figurás) mert az úgyis megveszem neki amikor kell.

És én is igy vagyok a játékokkal hogy nincs minden elöl,2-3 havonta vannak cserélve.

2012. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

23 hós a gyerekem és nekünk ennél több játékunk van. Kiemelem, hogy, talán sajnos is! Még kisebb volt, annyira új volt nekem is minden, hogy rengeteget vettem neki, ünnepekkor ő is kap játékot. Azt gondolom, hogy sok ez... Úgyhogy, én már megállom, hogy ne vegyek neki csakúgy. A játék mindenképp ünnep kell legyen a gyereknek. Ünnepkor szerintem nem baj. Úgyis vannak játékok, amelyekkel ő nem játszik, mert nem érdekli, azokat elajándékozom, félrerakom későbbre, stb. A többivel meg játszik.

Én is sokat gondolkodtam ezen, nagyon jó kérdés, főleg azoknak kell ezt átgondolni, akik ugye megtehetik és könnyen elszaladhat a ló. Én mindenképpen csökkentem a mennyiséget, csak és kizárólag ünnep, akkor nyugodtan. Biztos, vátozik még, de most 23 hósan a fiamat egyáltalán nem érdekli a ruha, sőt, utál öltözködni:)

Úgyhogy, szerintem, azok csinálják jól, akik nem viszik túlzásba. Mert a túlzással könnyen el lehet kényeztetni a gyereket, és az nem jó.

2012. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom de neha a gyerkocok erdekesen mukodnek. Amiket felsoroltal oszinten mondom, hogy a fiamat egyik sem erdekelne kiveve a taliga meg a domper amit kint is tologathat es pakolhat bele. Vettunk neki tobbfajta epitot gondolvan, hogy fejlesszuk valahogy az alkoto kepesseget de ra sem nez. Puzzle nem erdelki egyik fajta sem. Szinezo sem, zsirkreta sem. Gyurma sem kototte le es a zenelos jatekok egyik fajtaja sem kototte le soha es a formabedobok sem. Igy honapokig profogok voltak hiba raktuk el es vettuk elo ujra. Igy a zenelo babas dolgokat elajandekoztuk kisbabas ismeroseimnek az epitokkel meg neha probalkozom de eredmenytelenul (kiveve a lego duplo mert az a nagy kedvenc). A puzzle eselytelen de meg majd honapok mulva megprobalom. :) De valamiert ha a baratnomekhez megyunk ott erdekes modon barmit osszegyujt es barmivel olyan jol jatszik, hogy csak na. Meg a zenelos kutyukkel is. Sot epito kockakkal is meg formabedoboval. Multkor meg a kirako is lekototte meg a szinesceruzak. Nem tudom miert van ez de tenleg igy van. Van ott is babakonyha es meg azon is elpakolgatott, eljatszott. Igy elokaptam neki az en gyerekkori kiskonyhamat mert annyira orultem. Hat gondolod otthon mar erdekelte. Egyszer beletomkodte a sutobe a legokat aztan ra sem nezett. A baratnomeknel meg eljatszik vele legalabb fel orat. Igy a konyhat most karacsonyra kapja majd meg a kis unokahugom mert csak porfogo. Nem ertem miert van ez. Nem lehet, hogy nallatok is ez a helyzet amikor jon a baratnod kislanya> Ott jatszik vele de otthon mar nem lenne olyan erdekes. Dinokat is vettem a kisfiamnak mert allitolag a bolcsibe naponta ra van kattanva. Hat otthon nagyon nem. Igy azzal is varok es eloveszem majd kesobb hatha.

Visoznt van par kisautoja meg egy hatalams doboz lego duploja es 2 db. repuloje, egy foci labdaja, futobiciklije, rollere. Ezekert barmikor megorul es kepes orakig jatsznai a kisautokkal meg repulokkel. A lego duplot imadja de semmi mas epitot nem igy ezzel is naponta jatszik. Ugyhogy ha valaki hozzank jonne lehet elamelkodna, hogy szegenynek csak ennyi jateka van. Tenleg nem tartom soknak de mar tobbszor kudarcba fulladt a probalkozasom, hogy mi tetszene neki es mivel jatszana mert masnal erdekli de otthon nem. Igy azt mondtam, hogy majd veszek neki jatekot amikor o maga keri mert ha en valasztok az megy profogonak. Mar tobbszor emlitette, hogy a telapo majd hozzon neki traktort. Orommel megveszem. Ha kislanyod jatszik a jatekaival akkor szerintem nem tulzas. Nallunk az lenne mert nem erdekelne.

2012. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Nálunk is majdnem minden fellelhető ezek közül (kivéve játékkonyha, ugráló "szörnyetegek". És szerintem is sok... Nem azért, mert nem szeret játszani velük, hanem néha tényleg bőség zavara van. Hozzátartozik, hogy én a 2 év alatt kb. 5 dolgot vettem, a többi jött ilyen-olyan alkalomra, örökség, ajándék, másoknak már nem kellett, elhozták.

Ismerős a szitu, amikor a vendég gyerekek azt se tudják hova legyenek. Hiába van rendszerezve, ha belendülnek lépni se lehet az óriás nappaliban. Ilyenkor főleg azt gondolom, hogy a fele is bőven sok volna. Nincs szívem megválni semmitől, mert van még egy kicsi is, meg nem is tudnék olyat mondani, ami nem kerül elő időnként.

Viszont akinél nincs ennyi kacat, arra nem tudok mit mondani. Egyrészt megértem, hogy ha meg is tehetné, nem költ egy századik vacakra, mert szerintem is aránytalanul drágák, de pl amiket megvettem, mind olyan volt, hogy szívesen játszik vele, és pont nem örököltük, kaptuk meg, én viszont úgy gondoltam, hogy tetszeni fog neki, és be is jött. Ezt akár meg is tehetné a barátnőd is. Nekem is 2 éves kislányom van (meg egy 9 hónapos kisfiam).

2012. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Megválni én sem szeretnék tőle,mert a kicsi is lány, 3 hónapos, így neki még szüksége lesz rá. Nálunk is a többség idevándorolt, kapott hozott, örökölt stb..


Barátnőm állandóan panaszkodik,hogy nem tud a lányával mit kezdeni. Nem játszik egyedül. De miközben pötyögtem nektek, rájöttem egy fontos dologra, ő nem ül le vele:(:( Nem játszanak együtt, apuka is ha otthon van, beül a tv elé és ez a program a gyerekkel:(:( Nálunk a férjem aminap leült a lányokkal játszani, és szegény barátnőm csak áémálkodott,hogy milyen jól elvan a lány, és két óra múlva egy ordítozó hisztiz kislányt vitt haza, aki nem akart menni, mert játszani akart:(:(


De én megyek is,mert ébredtek a lányok..

2012. nov. 28. 15:25
 17/26 anonim ***** válasza:

15 vagyok megint. Igen, ez a kulcsa a dolognak, hogy VELE is kell játszani.

Nálunk néha az a poén, hogy kiborít mindent, és válogat. Meg a dömperbe rakományokat válogat és szállít ide-oda :).

Szeret kockából építeni, meg a kisvonatokat kapcsolgatni, pályát építeni, plüssöket hintáztatni. Ezekkel van most el legjobban, de az volt az "ára", hogy addig-addig kérdezgetett, kérte, hogy segítsek, ha épp más dolgom is lett volna, míg megtanulta hogy működnek, és remekül bele tud feledkezni. Ami bevallom jól jön a kisöccse meg a házimunkák mellett :).

2012. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Szerintem sok....az más ha a családtagoktól kap játékot, de én nem vennék neki annyit.Nálunk például névnapra nem kap játékot csak egy kis csokit, édességet gyümölcsöt.Vagy most lesz mikulás most sem kap csak ilyen édességes-gyümölcsös csomagot.Mondjuk nálunk hétköznap ritkán van édesség így nagyon tud örülni olyankor neki.Játékot csak szülinapra és karácsonyra kap.Szerintem azért sem jó a sok játék mert később nem fogja értékelni a dolgokat, nem fogja megtanulni, hogy néha ki kell érdemelni dolgokat.Én például később majd szeretném ösztönözni, hogy ha segítesz kitakarítani megkapod azt a játékot amit kinéztél...vagy ilyesmi.Ha most mindent megkap, majd serdülő korába mi lesz.....Szerintem a barátnődnek igaza lehet.....
2012. nov. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem túl jó "kifogás", hogy összekeni a falat, meg majd az oviban megtanulja. Sokkal inkább az a probléma a barátnődéknél, hogy nem ülnek le játszani a gyerkőccel. Én igyekszem fejlesztő játékokat venni a gyerkőcnek, persze sokszor letojja és inkább marad a baba, az a minden. Sokszor szelektálunk. De van játéka bőven. Persze itt nem is ezen van a hangsúly, sokkal inkább a foglalkozáson.
2012. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekem az az érzésem, hogy a kérdés számodra is költői, hiszen részletezed, hogy mennyire jól és sokat játszik a kislányod minden egyes játékával (egyet se kapott olyat, ami nem jött be neki?), a másik gyerek meg azt se tudja, mi az a fakocka és mit kell vele csinálni. Szóval sarkítottnak és sugalmazónak érzem a kérdést, és talán ezért is nem fogadod el az elképzeléseddel ellentétes válaszokat vagy akár feltételezéseket.


De ha kell a megerősítés, megadom szívesen: szuper, hogy ennyi játéka van a lányodnak, csupa divatos és klassz dolog, ingergazdag környezetet és sok mozgáslehetőséget biztosítanak neki ezek a gondosan kiválasztott eszközök. Bár ha az ellenkezőjét írnám, akkor se kezdenéd el kidobálni a játékokat, gondolom. Azt meg, hogy más anya mennyi játékot lát jónak felhalmozni egy kétéves gyerek számára (az enyémnek kétévesen speciel a krumplinyomó meg a színező volt a kedvence), hagyjuk meg az ő döntésének és ne törjünk pálcát felette így a távollétében.

2012. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!