Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek két gyerekkel...

Szerintetek két gyerekkel kétszer olyan nehéz, hárommal háromszor olyan nehéz, mint egy gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nekem most kettő van, 3 év korkülönbséggel, de nem érzem úgy, hogy annyival nehezebb lenne. Lehet, hogy lazábbra vettem?:)
2012. nov. 29. 22:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

3 gyerek és nem nehezebb mint 2vel volt anno

mondjuk nekem szülőkímélő gyerekeim vannak .-)

vagy csak én bírom jobban mint az átlag

2012. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem mint ahogy nem is kell duplán triplán enni sem.
2012. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok egy releváns válaszoló, mert nekünk csak egy gyerekünk van, de mindenki azzal riogat, hogy ha kettő lesz, az kétszer olyan nehéz, és ez tényleg megriaszt engem. Jó hallani, hogy nem mindenkinek ez a véleménye.
2012. nov. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Persze, hogy nem.

Soha olyan nyugis délutánokat, mint mikor z oviból hazahozunk egy barátot. Elszórakoztatják egymást.

Persze a testvérekkel többletmunka is van, de nem egyenesen arányos a gyereklétszámmal. te is gyakorlottabb leszel.

4 gyerekes barátnőm rég téli ruhába öltöztette az összes csemetéjét (5 évtől lefelé...), mikor én még félig se voltam kész a saját két hasonló korú lányommal. Azok a gyerekek, ha anya azt mondta öltözünk, ott voltak, és csinálták, ahogy tudták. Az enyémek meg nem egészen.

2012. nov. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem 3 van, a két nagyobb között 3 év a körkülönbség, és egyáltalán nem volt nehezebb 2-vel, mint egyel. Mikor a 3. megszületett, volt pár nehezebb hét, de kisebb is a korkülönbség, 2 picim volt egyszerre. De hamar összerázódtunk, 1-2 hónap után belejöttünk.
2012. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
ami az elsővel nehéz volt, az a másodikkal rutin, bár az enyémek is szülőkímélők. :)
2012. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Na nekem meg ikreim vannak és szerintem sem 2x nehezebb, mint 1 gyerekkel. Igaz, én meg nem tudom milyen eggyel, de szerintem inkább a dupla elfoglaltság a mehezebb. 2x pelenkázni, öltöztetni, stb... inkább azt szoktam mondani, hogy komplikáltabb, jobban meg kell szervezni a fejedben a dolgokat, így könnyebb.
2012. nov. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem 2szer olyan nehéz hanem négyszer olyan 2 gyerekkel. 1 gyerek mellett leállamvizsgáztam és felkészültem az angol közép szóbelire, áprilistól a wc-n se voltam.
2012. nov. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Eleinte lehet, de amikor a (leg)kisebbik is 2-3 éves lesz, akkor sokkal könnyebb szerintem. Látom a 6 éves lányom egyke kis barátját, aki mellett mindig ott van valamelyik szülő, hogy szórakoztassák, míg az én gyerekeim elszórakoztatják egymást, amíg én elvégzem a házimunkát. Sokkal több időm van, mint az egyke barát anyukájának. :)
2012. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as válaszoló. Hány év a korkülönbség a gyermekeid között? És a többi válaszolónak, akik nem ítélték 2x, 3x nehezebbnek? Lehet, hogy azok érzik túl nehéznek, ahol kevesebb a korkülönbség? Nálunk ha lesz tesó, 4-5 év lesz a korkülönbség.
2012. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!