Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeret a gyerekem?

Nem szeret a gyerekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél éves a kislányom.

Nagyon sokat vagyunk egyedül ,kettesben.

Apuka a munkája miatt csak havonta van velünk.

Mindenhová együtt megyünk,mindent együtt csinálunk.

Senki segitségem nincs.

A kislányom a korához képest nagyon okos,fejlett rengeteget beszél és igazi kis szélvész kisasszony:)

Fegyelmeznem kell mert nagyon makacs természetű:),de ez egy-egy határozottabb szóval történik,ritkán kell kiabálnom de megteszem,ha az ezredik kérésre sem reagál (ne nyúljon konektorhoz stb)

Szóval nem terrorizálom!!!

Mégis ha kimegyünk sétálni,akkor a szomszédasszonyhoz szalad,hogy vegye fel,ha jön egy autó,vagy vigye ölbe,vagy neki ad puszit,amig én nem kapok csak nagy ritkán!

Persze ha valami gond van,akkor hozzám jön!(Megüti magát stb)

Ha az apukája itthon van akkor pedig nem is létezem a számárá!

Nem akarom ragozni de olyan szomorú vagyok ezek miatt!

Igyekszem a tőlem telhető legtöbbet és legjobbat nyújtani és imádom őt,mégis úgy érzem nem szeret úgy engem!!!??


Mit gondoljak,valamit nem jól csinálok???

Volt ilyen érzése másnak is?

Megváltozott később??


Segitenétek pár jó tanáccsal nekem???

Köszönet minden ötletért!


2012. nov. 30. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez a normális, te vagy a gyereknek a mindennapja, a biztonság, de nem különlegesség. Az apa, szomszédasszony, stb az újdonság, azok, akik csak "szórakoztatják", de te vagy a legfontosabb, állandó személy számára - ezért menekül hozzád, ha baja van, te vagy az éleének a központja, az a személy, aki VAN - nemcsak néha, hanem mindig.


Gondolj bele, ha valaki összejön egy új partnerrel, akkor állandóan szeretgeti, közli vele, hogy szereti, ha már együtt élsz valakivel hosszabb ideje, akkor ez nem annyira folyamatos, mert TUDOD, hogy a másik szeret, meg ö is tudja rólad. Az, amit a gyerekdnél látsz, hasonló helyzet, nem szeret téged kevésbé, mint mást, hanem éppen ellenkezöleg.


négy gyerekes anya

2012. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Egészen biztos vagyok benne, hogy végtelenül szeret!!! Te mindig kéznél vagy, ezért az új, idegen esetleg jobban érdekli, hogy felvegye, puszit adjon,stb.

Csak egy kis tanács: másfél évest nem lehet úgy fegyelmezni, mint egy 6-10 évest. "ezredik kérésre" azért nem reagál, mert NEM ÉRTI!! és provokálja mondd ezerszer-hátha kiderül, mi van. Gondolj bele, hogy érthetné a konnektor veszélyét-ő kíváncsi, és miért nem lehet odanyúlni? Próbáld úgy alakítani a lakást, minél kevesebbet kelljen "rászólni" (a konnektorokat lezárni van erre alkatrész, a könyveket beszorítani a polcra, ne szedegesse ki(ami nem az övé)stb. Ha meg veszélyes, vagy rossz, vedd fel és irányítsd másfelé a figyelmét, játszatok. Nem érti még a magyarázatokat még.

2012. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

azért mert állandóan együtt vagytok.

anyucit már ismeri, és örül ha új arcokat lát.

apukát is ritkán látja ezért viselkedik így.


ez természetes !!

2012. nov. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Annyira megnyugodtam....!!!


Kedves 2. válaszoló!

Hidd el ,hogy az én kislányom tudja,a konektoról ,hogy azt nem szabad,veszélyes...egyébként levannak "dugózva" konkrétan belenyúlni nem tud,viszont feszegeti az oldalát,és volt már,hogy az egészet lepattintotta...ne kérdezd ,hogy ki volt lazulva..nem tudom!

Az elterelés híve vagyok maximálisan,de ha hiszed ha nem ,bár nem mindig,nála fordítva működik a dolog.

Amint látja,hogy próbálom elterelni valamitől,annál inkább akarja és csinálja:))

Azzal tisztában vagyok,hogy még nincs tisztában a "miértekkel" csak próbálom a hangsúllyal kifejezni,hogy azt nem szabad!

Például,ha megyünk sétálni ,kimegyünk a kapun ,ő elindul...

én rászólok ,normál hangon,hogy vigyázz kicsikém,állj meg,jöhet egy autó ,abban a pillanatban lecövekel,mig meg nem fogom a kezét vagy nem mondom,hogy indulhatunk.

Mindezt minden előzmény nélkül teszi,úgy értem nem tanitgattam neki.

Szóval tudom,hogy érti a dolgokat:)

Csak nagyon kis huncut!

2012. nov. 30. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Pont ilyeneket éreztem én is régebben, el is voltam keseredve :-). De pár hete rendszeresen ölelget és mondja hozzá, hogy szeretlek anyucika... imádlak anyucika. Stb.Most 27hónapos és fiú. Szerintem mindent jól csinálsz, majd idővel ő is biztos változik. Én egy-egy meghitt összebújós pillanatban, mondom neki, hogy mennyire szeretem, és kérem, hogy ő is mondja, hogy: szeretlek anyuci! Lehet, ogy önzőség, de elolvadok tőle. Egyébként az apjáért is rajong, ő viszont azt szokta kérdezni, hogy szereted aput? Na arra nagy huncutul mindig rávágja, hogy nem (pedig nagyon is)
2012. dec. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező, és Válaszolók!


Az én kisfiam, 2 éves (lesz pár nap múlva) és ha megkérdezem hogy szeret-e, egyből rávágja hogy nem, és a kis fejét is csóválja, ha én mondom neki hogy szeretem, arra is nem-et int a fejével. Nagyon elszomorít, mert régóta ez az állapot, és sosem volt más a válasza. Ilyenkor egyből mondja, hogy Mama, Mama, (ez anyukám) és bújik is hozzá, hogy a Mama, szeret, és ha anyukám megkérdezi, hogy őt szereti-e, egyből válaszol igen,igen! :(

Nagyrészt a Mamával van, én dolgozom, 6 hónapos kora óta, egyedül vállaltam őt, mert mikor kiderült hogy várandós vagyok az apja szakított velünk, ennek ellenére én megtartottam. Muszájból mentem el dolgozni, sajnos nem kaptam gyed-et, a gyesből nem tudtunk megélni. Szóval padhelyzet, napi 12-14 órákat dolgoztam, most már másfél éves kora óta van egy jobb munkahelyem itt napi 8 órát kell dolgoznom és fél 4-től már otthon vagyok, de a kisfiam nem szívesen van velem, ha bújok hozzá elhúzódik. :( Nagyon szeretnék közel kerülni hozzá újra, nem tudom hogy lehetne. A szüleimért van oda, napközben velük van, akik szintén imádják.

2013. máj. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves #6-os! Végtelenül szeret. Csak haragszik egy kicsit rád, amiért keveset voltál vele. Jó, hogy most már többet tudtok együtt lenni: mesélj neki minden nap, énekelgess, ahogy tevékenykedsz és ő ott van, verseket is mondj. Most nagyon érdekli, tanul beszélni,fülel ám! meg fog enyhülni durcás kis Őfelsége.
2013. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+ne kérdezgesd szeret-e, keveset kérdezz, figyelj rá, majd ő kérdez
2013. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!