Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Himlős a lányom. Mit csináljak?

Himlős a lányom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 éves múlt, úgy néz ki himlős. A kicsi 3 hónapos.

Elkaphatja ő is??? Mire kell figyeljek???

Elég sok pötty van rajta, annak ellenére hogy az oltást is megkapta.

De nem értem hol kaphatta el, bölcsibe nem jár. Barátnőmék szoktak jönni, de mostanában nagyon más kisgyerekkel közvetlen nem érintkezett.


Addig ki sem vihetem míg el nem múlnak a kiütések rajta???

Nektek hogy vészelte át a gyerkőc??



2012. dec. 2. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pont így volt én himlős lettem 3 évesen és akkor a 4 hónapos húgom is elkapta. Hívd fel a gyerekorvost ő majd ad tanácsot és ha kell házhoz is jön.
2012. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!!Mindenképen tartsd melegben,egy pár napig ne vidd ki,ha nem muszáj.Viszketésre mi kaptunk Naturlandos mentolos hintőport,recept nélkül lehet venni+ ha láza lenne,Nurofent.Egyébként nem volt semmi gond,az első nap nyűgösebb volt a lányom,akkor láza is volt,de másnapra már az is lement.Egyedül a viszketéssel harcoltunk,állandóan vakarta magát..Valószínűleg a kicsi is el fogja kapni,mert már a pöttyök kijötte előtt 1 héttel fertőz a himlő.Bár attól is függ,hogy szopik-e még,az adhat némi védelmet neki.Egyébként mást nem nagyon tehetsz.Melőbbi jobbulást kívánok!Üdv:2 kislány anyukája
2012. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Két oltás ellenére elkapta?

A kicsit, ha szoptatod, akkor nagyon enyhe lefolyású lesz. Ha nem szoptatod, akkor nem tudom.

2012. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, mindkét oltást megkapta, a másodikat aug-ban.

De nem értem hol kaphatta el.

2012. dec. 2. 13:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen a kicsit szoptatom!!!
2012. dec. 2. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
"úgy néz ki", vagy a doki mondta?
2012. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ügyeletes orvos(nem gyerekorvos), annyit mondott szerinte himlő, holnap vigyem a gyerekorvoshoz!
2012. dec. 2. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem le ne vidd az orvoshoz,már csak azért sem,mert ott megfertőzheti a többi gyereket is,ami nem lenne jó ugye,na meg amúgyse kéne ilyenkor kivinni,jöjjön ki az orvos!Felhivod,biztosan kijön.
2012. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!