Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesednek kb. hány könyve...

2 évesednek kb. hány könyve van? Szeret olvasni? Hogy érjem el, hogy a lányom hajlandó legyen legalább 2 soros mondókát végigülni, és megszeresse az olvasást? Párom szerint nagyon rákattantam a könyvtémára.

Figyelt kérdés

Felesleges sok könyvet venni a gyereknek. Miért?Ma is láttam többezres könyveket párszázért használtan.Megvennétek úgy, hogy elteszitek későbbre?

Szerinte sok van a gyereknek. ( kb. 10 db)


2012. dec. 1. 16:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%
Egy 2 évesnek még nem kell végigülni 2 soros mondókát sem. Őt még nem érdeklik. Bár gyereke válogatja. Kisfiamat úgy 2,5 éves korától kötötték le a kis leporellos könyvek. Gyorsan végig néztük és ment a dolgára. Hosszabb mesét 3 éves korától hallgatott végig.
2012. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
kb. 10-15 könyve volt. DE akkor még csak inkább nézegettük.
2012. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
A mi kisfiunk 3 éves. Mi folyamatosan vettünk neki könyveket (pontosabban nem csak mi, hanem a nagyszülők, keresztszülők is). Most olyan 60 kötetes könyvtára van a gyereknek, 2 évesen kb. 30-40 könyve volt. Van olyan, ami csak később lesz neki jó.
2012. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
2,5 évesemnek 1-2 van elöl és használva ,de több mint 10db könyv vár rá eltéve de öt se érdekelte 2 évesen a könyv .
2012. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

A lányom 21 hónapos. Simán végigül egy Anna, Peti, Gergő könyvet. Szerintem többet is bírna, csak én nem. :)

Kb. 40 könyve van. Ebben vannak olyanok, amiben egy képhez egy sor van, de vannak Bogyó és Babóca illetve Anna, Peti könyvek is. Ő imádja, ha olvasok neki. A diavetítés is nagyon élvezi, akármit meghallgat. De ő ilyen típus. Szerintem erőltetni nem lehet. Próbálgatni kell, aztán vagy megszereti, vagy nem. Nincs rá garancia.

2012. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
mondokák ,dalok igen de azt fejböl mondtunk neki.
2012. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Sajnos én a legtöbbet elfelejtettem :)
2012. dec. 1. 17:09
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szép nagy képpekkel rendelkező könyvet vegyél ha tálálsz akkor olyat amit szeret. Az én lányom imádja az állatokat és az állatos könyvek már lekötik. Igaz sokszor csak nézegetjük és az adott képhez találok ki történeteket. Már két hete végig üli teljesen a egy gegy mesét ami állatos. Válasszon ő és akkor azt olvasom neki. Most abban az időszakban vagyunk hogy egy nap akár 6x is végig olvasom neki a Tappancs játszani szeretne című mesét akkor is amikor ő játszik. Ha egy szobába vagytok ő hallani fogja.

Szerintem így lehetne neki megszerettetni az olvasást, hogy kezdetben nem olvasni akartok hanem közösen nézegetitek a képeket.

Lányom november 16-án töltötte a 2.

2012. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 éves és 4 hónapos, imádja a könyveket. Egészen pindurka korától vettem a könyveket, igazából azért, amit te is írtál, nem emlékeztem szinte semmilyen mondókára. Mostanra már rengeteg könyve van, lapozók, képeskönyvek, mesekönyvek, nekem meg a hobbim lett, hogy könyveket keresgéljek neki. Nagyon jók vannak, de elég kevesen ismerik, pedig pl az Aksjomat Kiadó és a Fröhlich Kiadó szinte fillérekért árulja a szuper könyveket. Ez utóbbinál most ráadásul féláron vannak a könyvek, az ő oldalukon is körül tudsz nézni, 200-300 Ft-ért vannak most a lapozók.

Ha érdekel, hogy nálunk mik mennek, akkor nézd meg a mitolvasunkitthon.blogspot.hu oldalt, itt kezdtem el összeszedni, hogy mik a kedvenc könyveink. Szerintem az is számít, hogy milyen könyvet mutatsz neki, csak meg kell találni, hogy mi érdekli.

Aztán, hogy megszeresse az olvasást... erőltetni semmit sem szabad. Viszont jó lehet, ha elérhető közelségbe teszed a könyveket. Még jobb, hogy ha úgy vannak a könyvek, hogy a fedőlapjukat lehessen látni. Lidl-ből általában lehet elhozni dobozokat, én azokba tettem a könyveket, így a kislányom saját maga tudott keresgélni, hogy épp melyik könyvet akarja megnézni. Most már ikeás képtartók vannak a falon, és arra állítottam a könyveket, de nem fér el mind, úgyhogy továbbra is vannak még dobozaink és van olyan, ami csak a mi könyvespolcunkon fér el, hát ott csak a gerincét látja a könyveknek, de így is rájuk ismer. Egyébként ez a címoldallal kifele tárolás dísze is lehet a szobának, nagyon jól mutat a sok színes könyv a falon!

2012. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
100%
Meg lehet szerettetni velük a mondókákat, ha közben kitalálunk a mondókához/vershez egy "koreográfiát"pl.:mozgatjuk a kezét, leguggolunk vele, kört rajzolunk a tenyerébe, stb.
2012. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!