Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugy érzem elveszett az összes...

Ugy érzem elveszett az összes türelmem? Nem akarok rossz anya lenni

Figyelt kérdés
Eleven és hisztis is, ma azon kaptam magam hogy.rendesen orditottam szegénykémmel hogy fejezze be. Nagyon rosszul érzem magam e miatt, rossz anya vagyok. Imádom a fiamat de kiakaszt pár perc alatt, hogyan változtassak????? Megnyugszok hamar de nem szeretném kabálni vele, főleg ok.nélkül. Kérlek segitsetek. Egyszerűen csak kitörik belőlem és utána gondolkodom. Most ugye már alszik, én pedig itt bőgök
2012. dec. 6. 22:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek iöszönöm a válaszokat! Megprobálok számolni 10 ig kiabálás előtt. Várom még a tanácsokat hisztikezelésre. Bután hangzik, de már az megkönyebbülés hogy más is érez igy;) jóéjt holnap ismét felnézek
2012. dec. 6. 22:33
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

már ez szuper, hogy felismerted, és változtatni szeretnél.:-))

A lányom dettó, és én is felidegeltem magam mindenen, ez volt 1 éve, most 2,5 és már egész jól eltűrjük egymást..:-DD

Az első, hogy pihenj, amennyit csak bírsz, mert én rájöttem, hogy nem a gyerekkel van a baj, hanem azzal, hogy a 2 év alatt úgy kimerültem, hogy már a legapróbb akármire is robbanok... Néha ha van rá lhetőséged, add le a gyerkőcöt, ha csak fél órára is, és olvass, ülj be egy kád vízbe, vagy táncolj egyet magadba, vagy csak lazulj, magaddal törődj olyankor.



nekem a mottóm, hogy csakis akkor mondom ki a "nem" szócskát, ha nagyon muszáj, amúgy mindent megnézünk, mindent kipróbálhat, és sokmindenbe bevonom, így ma már el lehet vele menni vásárolni is, nem ordít, nem hisztizik.

Mindent magyarázz el neki, hogy értse, ha vmit nem tehet meg, az miért van, és tényleg próbáj meg elszámolni 10-ig, és gondolj arra, hogy amikor ő vmit akar, az mind azért van, mert tanulni akar, nem azért hogy téged idegesítsen. tehát engedj neki, amiben lehet, és légy türelmes, ő egy kis palánta, aki szeret téged, te vagy a mindene, de az egója, akarata most nyílik, és ezt próbálgatja rajtad.

Ja, én hogy ne idegeljem magam, ha megyünk vhová, mindig 2x annyi időz szánok mindenre, az elindulásra, arra hogy odaérjünk, öltözés, vetkőzés, mindenre...és ez mindere igaz, időt kell rá szánni...


Minél hamarabb megnyugszol, ő annál kevésbé lesz hisztis, és ez neki is jobb, mindenkinek jobb. :-)

és PIHENJ!!!!! akkor nem leszel ennyire ideges, és robbanékony..sok sikert!

2012. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 wartburg353s ***** válasza:
100%
Nekem is van egy két éves kisfiam, nem hiszem, hogy szeretethiányos. boldog ki emberke, viszont határozottan feszegeti a határokat, próbálgatja, meddig mehet el. Elmondhatom neki ugyanazt normális hangnemben akár százszor is, mosolyog rajta, egyébként rám se hederít. Ha elordítom magam, akkor tudja, hogy na most betelt a pohár, és gyorsan engedelmeskedik. Szerintem minden kisgyerek próbálja előbb-utóbb kitapasztalni, hol van a szülei engedékenységének a határa, és szükségük is van rá, hogy megtudják. Szóval ha néha kiabálsz vele, vagy keményebben rászólsz, attól nem fog kevésbé szeretni, csak jobban ismeri, mi az, amitől már kiakadsz. Mértéket kell tartani ebben is. Néha én is komolyan felmérgesedek, és tudom, mi az, amiről írsz, amikor üvöltő fúriává változunk, de az anya is csak ember, és valahogy ki kell adni a feszültséget. Próbáld ne a gyerek irányába, mert az ilyen túlzott reakciókkal tényleg csak elrémítjük, aztán jön a lelkifurdalás. Én ha nagyon mérges vagyok, gyorsan földhöz vágok egy plüssállatot erőből vagy széttépek egy papírzsebkendőt, lehetőleg úgy, hogy a gyerek ne lássa, vagy kimegyek pár másodpercre a hideg előszobába, és tényleg számolok magamban, hogy lehiggadjak.
2012. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"ezt az időszakot túl kell élni. sajnos nem ez az egyetlen rossz időszakuk."

Hát bizony, mondom néktek, lesznek még ezek a gyerekek tizenévesek is!!!

Volt, hogy visszasírtam a kétéves kori hisztiket!

2012. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is voltam már így.. Nagyon nehéz türelmesnek lenni...


A múltkor sikerült eljutnom a férjemmel moziba. Úgy feltöltött, hogy utána 2 napig csak énekeltem otthon, semmivel nem tudott kihozni a sodromból. Jó lenne több időt magamra fordítani, de a két év alatt ez volt a 3. közös programunk a férjemmel.

Egyszerűen nem szabad(na) ennyire a gyerekeknek alárendelni magunkat, mi is emberek vagyunk. Sztem havi 1 -2 óra járna nekünk is feltöltődni, de inkább még többször.

2012. dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!