Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 4 éves. Beadattam a...

Kislányom 4 éves. Beadattam a bárányhimlő oltást és azt hallottam hogy ha terhes lesz veszélyes lehet. Most rosszat tettem?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves. Beadattam neki a bárányhimlő elleni oltást, de azt hallottam hogy terhességkor kijöhet nála és veszélyes lehet. Most rosszat tettem vagy sem? Nem lesz baja ha terhes lesz? Vagy hol van az még? Akkor miért találták ki ha árthatnak is vele? Hasonló eset,
2012. dec. 14. 06:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. Az oltás valószínűleg nem ad védettséget már a terhessége idején (főleg, h kitolódik a gyerkevállalás kora), ígíy majd neked kell figyelmeztetned, h nézessen vér-ellenanyagot vagy oltassa magát újra.
2012. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Semmi rosszat nem tettél, itt olvastam egy korábbi hasznos hozzászólást, hogy a szövődmények tényleg nagyon súlyosak lehetnek (környezetemben volt is sajnos példa). Gyermekorvosunk azt mondta, várhatóan pár éven belül ezt is kötelezővé teszik, mint az MMR-t, mivel a bárányhimlő tényleg veszélyesebb, mint a rózsahimlő, és akkor a korábban beoltottaknak is kötelező lesz egy emlékeztető, ami életre szóló védettséget ad. Minden jót!
2012. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és gyermekorvos barátnőm is beoltotta bölcsis kisfiát... 10:40-es voltam.
2012. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is beadattam a gyermekemnek, majd letolt a védőnő, hogy miért nem kértem ki a véleményét, ő nem szokta javasolni. Már bocsánat, de gondoltam én vagyok az anyja, talán el tudom dönteni. Én is azt olvastam, hogy most már minden 4. bárányhimlős gyermek kórházi kezelésre szorul, mert annyira erős már ez a betegség.

Azért majd mondom neki, hogy 20 éves kora körül oltassa be magát újra.

Egyébként engem tini koromban oltottak be rubeola ellen. Pár év múlva hallottam, hogy kellett volna ismétlő oltás, így semmit sem ért. Megnézettem magam, és 36 évesen is még mindig védett vagyok ellene!

2012. dec. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem magától az oltóanyagtól lehet bármi baj majd ha terhes lesz, hanem attól, hogy pl. megszűnik a védettség, és a felnőtt korban elkapott bárányhimlő sokkal veszélyesebb (halálos is lehet). Az a legjobb, ha még gyermekkorban, vagy legalábbis minél fiatalabb korban túl van rajta. Egyébként maga az oltás -én legalábbis úgy tudom- nem ad 100%-os védelmet, enyhe lefolyású fertőzése így is lehet.
2012. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromba én nem estem át a bárányhimlőn.

22 éves koromba elkezdtem dolgozni egy óvodába kisegítőként.Három hétre szólt a szerződésem.(Alkalmi munka volt.)1 hét után elkezdődött a bárányhimlő terjedése az oviba.Volt olyan csoport is ahol a 30 gyerekből csak 2 gyerek nem lett beteg.Tehát nagyon tombolt a bárányhimlő.

Persze én is elkaptam.Két hetet dolgoztam az oviba,majd két hétig otthon voltam anyukámnál.Nem emlékszem,hogy annyira beteg lettem volna.Viszkettek a pöttyök és annyi.


Anyukám is felnőttként kapta el a bárányhimlőt...21 évesen de ő kórházba került vele 2 hónapra nagyon beteg volt.


Nekem is van egy kisfiam 3,5 éves.Még nem oltattam be.Tervbe van majd meglátjuk mikor lesz beoltva.Azt tudom,hogy most az óvodás csoportjába ahova jár a 28 gyerekből csak ketten nincsenek beoltva.

2012. dec. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!