Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma az óvodában. Mit...

Probléma az óvodában. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy 3 és fél éves kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, előtte 2 évig bölcsis volt.Voltak ott is gondok vele, de beilleszkedett,ahogy ide is.Viszont most behívtak az óvodába, hogy nagyon sok gond van vele.Piszkálja a többieket, nem veszt részt a foglalkozásokban, sőt nehezíti azok megtartását.Úgy eszik mint egy malac, átpakolja máshoz az ételt, villát nem is lehet neki adni.Aztán kitörései is vannak, hisztijei, mindig ellenkezik az óvónőkkel, nem tudják kezelni.Ezek voltak a panaszaik, amikből kb semmivel sem értek egyet, otthon nem így viselkedik.

Ezután pár nappal volt barkácsolás szülőkkel az oviban, ahol megnézhettem, hogy viselkedik kisfiam.Semmi gond nem volt vele, jól érezte magát, csinálta, amit "kellett".A többiek szeretik, jól elvolt velük.Csak annyit láttam, hogy az egyik óvónő ideges, látszik kiszemelte magának a gyereket.A társa, a másik óvónő pont a vezetőnő.Ő is panaszkodott ugyanúgy, de ő rendesebb.Nem tudom mit tehetnék ilyen helyzetben?


2012. dec. 16. 22:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
megkérdezném, hogy jó, és most akkor mit várnak tőlem???
2012. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az óvónők nem mondanának igazat, a gyerek egyszerűen csak teljesen máshogy viselkedik, ha a közelben van a szülő.

Inkább szakemberhez (pszichológushoz?) vinném, és megpróbálnám kideríteni, hogy miért ilyen.

2012. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
én is próbáltam erre célozni, de annyi volt a válasz, hogy majd szünetben szoktassam így a gyereket...de ha egyszer velem nem így viselkedik?
2012. dec. 16. 22:20
 4/28 anonim ***** válasza:
45%
ááááááá nem a gyerek a hibás, kizárólag az óvónő
2012. dec. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
aha, tök nehéz ez a dolog, hogy ne legyen feszkó sem, és a gyereket se kelljen nyüstölni..de valóban, mivel kéne nyüstölni, ha veled nem ilyen???
2012. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg így viselkedik, de én akkor is úgy érzem, hogy az ő hibájuk, ők váltják ezt ki belőle.A testvérem is odajárt oviba és sajnos neki is az volt az óvónője, aki durvábban bánik a gyerekekkel.Naponta 4-5x bepisilt mellette tesóm.Szerintem nem véletlen.
2012. dec. 16. 22:22
 7/28 anonim ***** válasza:
66%
Hat lehet tenyleg kiszurtak volna maguknak? Bemehetsz ugy varatlanul csakhogy megnezd mi tortenik? Az lenne a legjobb. Azzal is lehet hogy ottfelejtettel valamit stb....tudod en mikor eloszor szembesultem azzal hogy egy "tanar" azt mondta nekem mikor kerdeztem az uj munkahelyerol felhaborodva: ezekkel a gyerekekkel jatszani kell nem tanitani! Ki latott mar ilyet?! Akkor tudtam, sok magyar oktatoval ez a gond. Ne felejtsd el, hogy az ovonenik a te adodobol es a dijbol amit fizetsz kapjak a fizetesuket. Ez nem jelenti azt, hogy bunkozni kell de semmikeppen sem hagyhatod ezt. Mondd, hogy lasd mi van ugy szeretnel bemenni, hogy a gyermek nem latja...vagy az ovoneni sem. Onnan fogod tudni ki problemas. Az ideges ovoneni vagy valoban a gyermeked.
2012. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Anyukám óvónő volt. Ő mesélte, hogy ha gond volt egy gyerekkel, és elmondták a szülőnek, akkor az estek 90%-ában vagy nem hitte el a szülő, és felháborodott, hogy az ő kicsikéje egy szent, vagy ráfogták az óvónőtől kezdve a kormányig, mindenre a felelőséget.


Kedves Kérdező, viselkedészavaros a gyereked. Előtted nem, de közösségben (ha nem látod) igen. Hogy mit kell tenni? Szakemberhez fordulni. Ő majd megmondja, hogy mitől van, és mit kell csinálni.

2012. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Jó ötlet.Úgy érzem ki is szúrta magának, meg hát alapból is bunkó a többi gyerekkel is.
2012. dec. 16. 22:25
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan így voltunk, minket elküldtek a nevelési tanácsadóba is.

Hát igen, megkaptam hogy túl enegedékeny vagyok, nem enne szabad mindent engedni a gyereknek...

Ugyan ez volt az Oviban, a gyerek nem akart leülni enni, nem fogadott szótt, hisztizett... Nem tudták kezelni!

Na bekeményítettem itthon, és meglett az eredménye! A gyerek szófogadóbb, kezelhetőbb!

Igazából a nevelési tanácsadóban egy pszichológus nyitotta fel a szem, hogy oké hogy hagyom a gyermekem kibontakozni, mindent lehet neki... de így mindenhol a nevelők, ovónők, tanárokba fog ütközni, ha nem fogadja el a szabályokat!

Igaz azóta elköltöztünk, de itt tiszta lappal nyitott a gyerek, de mindenki imádja, szereti, és mindenki észre veszi a gyereken a változást, aki ismerte előtte!

2012. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!