Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma az óvodában. Mit...

Probléma az óvodában. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy 3 és fél éves kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, előtte 2 évig bölcsis volt.Voltak ott is gondok vele, de beilleszkedett,ahogy ide is.Viszont most behívtak az óvodába, hogy nagyon sok gond van vele.Piszkálja a többieket, nem veszt részt a foglalkozásokban, sőt nehezíti azok megtartását.Úgy eszik mint egy malac, átpakolja máshoz az ételt, villát nem is lehet neki adni.Aztán kitörései is vannak, hisztijei, mindig ellenkezik az óvónőkkel, nem tudják kezelni.Ezek voltak a panaszaik, amikből kb semmivel sem értek egyet, otthon nem így viselkedik.

Ezután pár nappal volt barkácsolás szülőkkel az oviban, ahol megnézhettem, hogy viselkedik kisfiam.Semmi gond nem volt vele, jól érezte magát, csinálta, amit "kellett".A többiek szeretik, jól elvolt velük.Csak annyit láttam, hogy az egyik óvónő ideges, látszik kiszemelte magának a gyereket.A társa, a másik óvónő pont a vezetőnő.Ő is panaszkodott ugyanúgy, de ő rendesebb.Nem tudom mit tehetnék ilyen helyzetben?


2012. dec. 16. 22:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező!

Na neked mondhat bárki, bármit. Te már eldöntötted,hogy az óvónő a rossz, a gyereked meg egy angyal!

2012. dec. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem amikor nekem szóltak először ,hogy a gyermek nem működik együtt a csoportfoglakozásokon ekkor kb 3,5 éves lehetett,nemsokára időpontunk volt a nevelési tanácsadóba ,ma már 6,5 éves és figyelemzavar miatt nem volt képes megfelelni a sok óvodai szabálynak.

Az első reakció a szülőktől ilyenkor általában pont az ahogy te reagáltál én is ugyanígy voltam,személyes sértésnek vettem .


Valójában nekik kötelességük jelezni ha egy gyermek gyakorta nem követi a szabályokat,nem együttműködő ,nincs a korához mérten megfelelelő feladattudata,mert ezekből később tanulási problémák lehetnek ,például figyelemzavar húzódik meg a háttérben,amiről a szülő és a gyermek sem tehet .


Elsősorban segíteniakarást feltételezz az óvónénikről ,akármennyire is rosszul adták tudtodra ,de a gyermeked későbbi sorsáért ők felelősek amennyiben gyanúsnak ítélnek egy gyermeket azt a lehető leghamarabb jelezniük szükséges a szülőknek.


Ha a gyermek megnevelésére kértek meg anélkül,hogy tisztában lennének a te nevelési stílusoddal,elveiddel ,az nagyon szakmaiatlan volt tőlük !

Sokszor egyébként csak rosszul fogalmaznak,de valójában segíteni akarnak és minél előbb még fejleszthető korban a gyermeket segíteni,hogy leküzdje a nehézségeit .


Remélem ,hogy nincsen nagyon probléma ,a te leírásod szerint így van ,csak védeni akarják magukat az óvónénik,hogy ők a legkissebb gyanú esetén is cselekednek és a szülőnek jeleznek és így később nem kaphatják meg,hogy "Hol volt ez a gyermek idáig az óvónők nem figyeltek oda rá,pedig fejleszteni kellett volna " .

2012. dec. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Még egy mondat :amennyiben érzi a gyermek,hogy őt nem fogadják el alapjában olyannak amilyen,nem érzi ,hogy türelmesen ,szeretettel közelednek felé,akkor felerősödnek az ellenállás tünetei amik a szorongásából is fakadnak,meg miért is akarjon ő jó lenni,ha már úgyis elkönyveltetett rossznak .


Amióta tudják az óvónénik a fiamról,hogy figyelemzavarral küzd és nem tekintik közellenségenk,hogy direkt viselkedeik zavaróan (túlmozgásosság,nem tud kitartóan figyelni koncentrálni ezért egy idő után bohóckodni kezd kínjában )csakis az ő bosszantásukra,azóta a kisfiam sokkal együttműködőbb lett .


Szeretettel,megfelelő hozáállással a legtöbb gyermek irányítható ,de ha neked jeleztek az óvónénik akkor én azt mindenképpen komolyan venném és megnézetném a gyermekemet például egy fejlesztő központban ,hogy minden rendben van e vele ,vagy mégis miért nem képes a csoportfoglakozásokon együttműködni,hosszasan figyelni,koncentráni .


A jó az egészben ,hogy még nagyon kicsi a fiad és az iskoláig rengeteg időtök van,lehet addig még belőle egy együttműködő kisangyal is ,az én fiam sajnos nem nőtte ki a figyelemzavarát ,de sokkal együttműködőbb lett a fejlesztések és a saját idegrendszeri érésének köszönhetően .

2012. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az utolsónak nagyon is igaza van, főleg hogy már van tapasztalata. Szerintem fogadd meg a tanácsait, mert sokkal jobb még az elején megvizsgálni a gyereket, minthogy az iskolába derüljenek ki a dolgok, ott meg már nagyobb következményekkel is jár.
2012. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, ez nagyon hasznos volt.

Amúgy voltam ma bent, délelőtt végig az óvodában voltam, teljesen jól viselkedett.Az óvónők nem akarták elhinni.Annyit mondtak, hogy nem ezt akarták megmutatni nekem, ha ilyen lenne mindig a gyerek, nem szólnának egy szót sem.Hát én ezek után már nem tudom, kedvesebben kéne közelíteniük hozzá.

2012. dec. 17. 19:35
 26/28 anonim ***** válasza:
40%

Azért viselkedik úgy,mert te ott vagy!

De ezt már leírták páran!

Ha nem fogadod el, elég sok gondod lesz még az ovival!

2012. dec. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Amennyiben a te jelenlétedben a gyermek teljesen kontrollált viselkedéssel bír kizárt ,hogy nagyobb probléma legyen vele,mert például egy figyelemzavaros gyerek nem hazudtolja meg magát ,hosszabb ideig képtelen leplezni az állapotát .


Lehet ,hogy az óvónők ellenséges hozzáállása készeti a gyermeket az ellenállásra,bár ez csak feltevés .

2012. dec. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ha nem rosszalkodik, amikor ott vagy, akkor ez nem fejlesztendő figyelemzavar, mert az igazán figyelemzavaros gyerek nem csak akkor figyelemzavaros, ha te nem vagy ott, és nem tudja annyi ideig kontrollálni magát, amíg nézed. Én inkább azt mondanám, hogy a célja a figyelemfelkeltés. Míg tőled otthon minden figyelmet megkap, itt harcolnia kell érte - valószínű a bölcsiben is ez volt a baj, és az ovi ráadásul nagyobb kihívés is, hiszen több a gyerek. És gondolom a kicsi rájött, hogy ha rosszalkodik, akkor az óvón ő rá figyel, még ha csak azért is, hogy leszidja, vagy rászóljon.

Első körben beszélj az óvónőkkel, és mondd, hogy szerinted ez lehet a gond, próbáljanak meg ne odafigyelni, ha rosszalkodik, és halmozottan ráfigyelni, ha jó gyerek.


Ha van az ovinak pszichológusa, akkor beszélj vele is, kérd, hogy nézze meg ő is a gyereket, és ha van rá lehetőség, hetente egyszer fél órára vigye el magával, és játsszon vele - ez a plusz figyelem is sokat segíthet. Szerintem hosszú távon ezek segíthetnek.

Ettől még elmehetsz nevelési tanácsadóba, de az a helyzet, hogy ha csak az oviban viselkedik így, akkor az, hogy NEKED adnak nevelési tanácsot az ovis dolgokon nem segít.


Az is lehet egy megoldás, ha te nem beszélsz a kicsivel az oviról, mert ha a rosszalkodása még otthon is téma, akkor duplán megéri rosszalkodni - hiszen dupla figyelem jár érte.


Kitartás, elmúlik ez is:)

2012. dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!