Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma az óvodában. Mit...

Probléma az óvodában. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy 3 és fél éves kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, előtte 2 évig bölcsis volt.Voltak ott is gondok vele, de beilleszkedett,ahogy ide is.Viszont most behívtak az óvodába, hogy nagyon sok gond van vele.Piszkálja a többieket, nem veszt részt a foglalkozásokban, sőt nehezíti azok megtartását.Úgy eszik mint egy malac, átpakolja máshoz az ételt, villát nem is lehet neki adni.Aztán kitörései is vannak, hisztijei, mindig ellenkezik az óvónőkkel, nem tudják kezelni.Ezek voltak a panaszaik, amikből kb semmivel sem értek egyet, otthon nem így viselkedik.

Ezután pár nappal volt barkácsolás szülőkkel az oviban, ahol megnézhettem, hogy viselkedik kisfiam.Semmi gond nem volt vele, jól érezte magát, csinálta, amit "kellett".A többiek szeretik, jól elvolt velük.Csak annyit láttam, hogy az egyik óvónő ideges, látszik kiszemelte magának a gyereket.A társa, a másik óvónő pont a vezetőnő.Ő is panaszkodott ugyanúgy, de ő rendesebb.Nem tudom mit tehetnék ilyen helyzetben?


2012. dec. 16. 22:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ugyanez volt, gyakorlatilag majdnem szó szerint. Én elmondtam nekik, hogy a fiam otthon nem viselkedik így, és bár maximálisan együttműködőkész vagyok, de nem igazán tudom, mit várnak tőlem, tekintettel arra, hogy ha az oviban rosszalkodik, nem büntethetem érte otthon. Partner vagyok mindenben, de nyilván nekik kell megoldaniuk. Főleg mivel úgy gondoltam (és ebben igazat is adott nekem a vezető és a pszichológus is) ha otthon is mindig a rosszalkodása a téma, akkor továbbra is rosszalkodni fog, mert így mindig ráirányul a figyelem.


Beszéltem pszichológussal is, és ugyanarra jutottunk: sok a gyerek, nagyon megoszlik a figyelem, és így harcol azért, hogy neki több jusson belőle. A bölcsiben fele ennyi gyerekre jutott dupla ennyi gondozó, értelemszerűen több volt a figyelem.


Azóta született tesója, és megkértek, hogy hordjam haza ebéd után, és állítólag azóta rendeződött a dolog - amit mondjuk azért kétlek, mert az oviban is mindig aludt, és mire ébredt, mentem érte, és nem mellesleg másik két gyedes anyuka gyermeke is nagyon rossz az oviban, és náluk is csak az a megoldás vált be, hogy hordják haza ebéd után. Így nem volt nehéz közösen rájönnünk, hogy ez a tehermentesítésről szól, nem a gyerekről. Sok mindent nem tehetsz, beszélj az ovipszichológussal.

2012. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtok, várom még a tapasztalatokat.
2012. dec. 16. 22:29
 13/28 anonim ***** válasza:
87%

"Ne felejtsd el, hogy az ovonenik a te adodobol es a dijbol amit fizetsz kapjak a fizetésüket."


Na, ez nem igaz. Ők ugyanazt a fizetést kapják, amit bárki más, csak közalkalmazotti szinten, és az Ő fizetésükből is vonnak adót, tb-t, járulékokat...stb, mint BÁRKI fizetéséből. Nanehogy az derüljön ki, ha a pedagógusokat a "magyar nép" tartja el!!!

2012. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

"Nanehogy az derüljön ki, ha a pedagógusokat a "magyar nép" tartja el!!!"


Pedig de. Ahogy az összes többi közalkalmazottat és köztisztviselőt/kormánytisztviselőt, állami alkalmazottat is. Az adóból fizetik ki a bérét. Ő is adózik persze, ugyanúgy ő is eltartja a közalkalmazottakat, stb, stb. Ezen felesleges felháborodni, ez tény. A pedagógus nem termel a szó szoros értelmében vett gazdasági javakat. Annál sokkal többet tesz. De attól még az adóforintokból kapja a fizetését.

2012. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket ne térjünk el a témától.
2012. dec. 16. 22:37
 16/28 anonim ***** válasza:
93%
Én is benne vagyok az ovi-témában. Én is csak azt tudom elmondani, hogy kár az óvónőre, meg a dadusra fújnod. A nevelési tanácsadó sokat fog tudni segíteni nektek. Ha pedig úgy látod, kérd át egy másik csoportba.
2012. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom, hogy az én gyerekem is ellenkezőleg viselkedik az oviban mint otthon. Csak nálunk fordítva van, otthon ördög, az oviban meg egy kisangyal. Neki sok mindent megengedünk, amit az oviban nem szabad es megis ott tudja fegyelmezni magát, én is csak csodálkozok ezen. Ezért nem lehet az, hogy nálatok sok mindent nem szabad neki, korlátozva van, ezért az oviban próbálja kiélni magát? Vannak gyerekek, akik nem bírják a sok szabályt, túlzott szigort.
2012. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túl sok mindent szabad neki vagy túlzott szigor van.
2012. dec. 16. 22:40
 19/28 anonim ***** válasza:
72%
Koszonom 14.es valaszolo! Frankon, a kerdezo nem okol senkit csak nem erti mi van mert elmondtak a bajukat az ovonok de azt nem, hogyan lehetne ezen valtoztatni....az en kisfiam most toltotte a 2. evet. Tavasztol megy magyar oviba en meg fogom nezni, hogy mennek a dolgok. Nem azert mert gyanakszom, hanem mert egy gyerek meg vedtelen. A felnott meg azt mond amit akar. 12 eve dolgozom gyerekekkel es iszonyatosan okos szuleikkel. Senkinek sem hiszek amig nem latom az igazat. Menj be kedves kerdezo varatlanul ugy hogy ne lasson se gyerek se ovoneni. Legyel te magad a biraja annak ami van.
2012. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem kizárt, hogy tényleg az óvónők kiszúrták maguknak, és pikkelnek rá.

Viszont akkor el kellene gondolkodni azon, hogy miért pont őt? Gondolom nem a szeme színe miatt.

De te elfogult vagy, ami érthető.

2012. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!