Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszaadtam. Rosszul tettem?

Visszaadtam. Rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Rettenetesen érzem magam,lelkiismeret furdalásom van.Nálunk is a mikulás elvitte a cumit.Előtte jóval megbeszéltük ezt a fiammal,aki önként tette a csizmájába a cumikatA szokásos szöveg...elviszi a kisbabáknak,neki hozott ajándékot.A cumit kizárólag az elalváshoz használta.Mindig ügyesen önként és dalolva ment aludni,2 perc és aludt is.Azóta viszont sír,nyavalyog este,délben nem alszik el.Többször be kell menni hozzá,simogatni,felvenni,ringatni.De mondja is hogy annyira hiányzik a cumija.Mivel délben nem alszik estére túlpörög,szinte kezelhetetlen.Hisztis,nyafogós,vagy rohangál,nem fogad szót.Sokszor nem hallgat rám,elfordul,nem csinálja amit kérek,azért sem.Ma délig bírtam,lefekvéskor jött a sírás(elment aludni önként,rá 5 percre)mennyire hiányzik.Nézzek szét nem maradt e valahol mégis a cumikból.A lényeg "találtam 1-et".Azt a boldogságot nem tudom leírni.1 perc és aludt isNincs alvós barát plüsse,a haját tekeri,és cumizik.Jól tettem hogy visszaadtam?Én úgy érzem,és látom hogy ez a jó megoldás,mert nem volt kiegyensúlyozott.Nemsokára oviba megy,majd elhagyja 1-szer.Azt hiszem most rosszul mértük fel őt,nem gondoltam hogy ennyire ragaszkodik.A lányomnál simán ment ugyanez.Azt hittem minden nap jobb lesz de nem lett.A férjemmel hitegettük egymást hogy nem adhatjuk vissza,mikor megbeszéltük vele is.Nagyon rosszul érzem magam emiatt.Szegény fiam szenvedett emiatt.:(
2012. dec. 19. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érezném magam rosszul, hogy visszaadtam. Majd leszokik róla. Az ő lelki nyugalma mindennél fontosabb lenne számomra!!!
2012. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Mennyi idős,hogy úgy érezted el kell venni tőle?
2012. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ovipszichológussal beszéltem, és azt mondta, hogy ha a szülő javasolja a cumi odaadását, az nem a gyerek saját döntése, és 10 esetből 6 alkalommal megbánja a kicsi, és kéri vissza. Ilyenkor nyugodtan vissza lehet adni, mert simán elhagyja majd, ha eljön az ideje.


Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, jól tetted, majd elhagyja, ha ő úgy érzi. Hoiszen a mikulásnak nem ő akarta odaadni, csak hagyta magát rábeszélni:)

És fontosabb, hogy nyugodt, boldog és kiegyensúlyozott a kicsi.

2012. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem baj, h visszaadtad. túl korai volt elvenni, de ezt nagyon nehéz felmáérni egy kisgyereknél, így ez sem a te hibád. tapasztalatból mondom, h nem igazán lehet elébe menni ennek a folyamatnak. amíg a gyerek szopni akar, addig nagyon fog szenvedni a hiányától. én bebiztosítottam magam, mert nem cumit, hanem az elvehetetlen ujjamat szoptam. kaptam hideget-meleget és mindenféle praktikát (lakk, csípős paprika, sebtapasz). semmi sem használt. akkor hagytam abba, amikor már nem éreztem úgy, h ujjat szopni jó :)
2012. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, hogy visszaadtad, és majd mesélj neki a JÓ Télapóról, aki NEM viszi el a gyerekek cumiját. A legrosszabb, amit csinálhat a szülő, hogy a Télapóval viteti el a cumit, garantáltan egy életre megutálja a gyerek a Télapót.

Úgyhogy most hajrá, legyen a gyereknek újra bizalma a Télapó felé, ez rajtad múlik, mesélj neki csupa szépet és jót.

A cumit meg majd lerakja magától.

Én lányom az ujjszopásról szokott le önszántából 3,5 évesen.

2012. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk az egyik bölcsi gondozónő gondolta,hogy majd elveszi a 1,5 éves fiamtól,már napközben így is elvette,de alvásnál,hát el kell mondjam szegény fiam tiszta nyűgös volt sírt alvás után pedig nem volt ilyen gond,akkor megkértem,hogy legyen szíves máskor megkérdezni,és ne helyettem eldönteni meddig ad neki cumit,nagyon fel voltam háborodva.Szerintem semmi baj a cumival,mondjuk előnyös ha oviba anélkül megy de nem szabad ráerőszakolni,hogy elhagyja.
2012. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Denisa W. ***** válasza:
95%
Nem tetted rosszul, szerintem a módszer volt rossz. Fokozatosabban kellett volna "leszoktatni" róla. Nálunk egyetlen könnycsepp nélkül ment a dolog a fiam két és fél éves kora után, ovi előtt közvetlenül. Ő is nagyon cumifüggő volt, nem csak alváshoz használta. Én egyszerűen csak kivártam, hogy tönkre menjen a cumija (szétrágta), olykor kicsit rá is segítettem ollóval, így egyre szakadtabb, egyre kisebb lett, és mivel már egyáltalán nem volt neki kellemes cumizni vele, egyre kevesebbet vette a szájába, inkább csak hurcolta magával, közben el is fogyott a szilikon része teljesen. Ezután már sokszor el is feledkezett róla, így egyszer csak végleg eltettem. Talán egy hét is eltelt, mire eszébe jutott a cumi, akkor megmondtam neki, hogy mivel tönkre ment, elvitte a kukásautó. És kész, ennyi volt. Mintha soha nem cumizott volna. Mindez kb. 2 hónap alatt ment végbe. Tudom ajánlani, egy próbát megér. :)
2012. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is majd elhagyja magától, ne érezd magad rosszul, hogy visszaadtad.Az én gyerekeim ilyen téren érdekesek mert a kislányom(2,5 éves) szopja az ujját, a kicsi (8hónapos) szövetpelenkával alszik el, azt szopogatja, betakarja az arcát vele.A kislányomtól az ujját sosem fogom tudni elvenni..... :)
2012. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
Jajj, meg is könnyeztem az írásod, olyan szívszorító, ahogy leírtad. Belegondoltam magam, hogy én mit tettem volna a helyedben, és ugyanezt. Persze következetesnek kell lenni, de a következményeket ebben az esetben nem ismerted. Találtál egyet, visszakerült. Majd magától elhagyja. Én is félek, hogy mi lesz, mert a most 21 hónapos fiamnak 14 db cumija van kb. Neki sincs más "barátja", azokat cserélgeti alvás közben, rakosgatja őket. Tudom én rontattam el, és majd reménykedem, hogy ovi előtt lemond róla.
2012. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem jól tetted,hogy visszaadtad,majd elhagyja ha megérik rá!

Szegényke így látatlanba is sajnálom,hogy hiányozhatott neki az ő kis cumikája!

Igen sajna mi szülők nemtudjuk felmérni,hogy mikor van itt az idő a cumielvételre..

2012. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!