Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszaadtam. Rosszul tettem?

Visszaadtam. Rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Rettenetesen érzem magam,lelkiismeret furdalásom van.Nálunk is a mikulás elvitte a cumit.Előtte jóval megbeszéltük ezt a fiammal,aki önként tette a csizmájába a cumikatA szokásos szöveg...elviszi a kisbabáknak,neki hozott ajándékot.A cumit kizárólag az elalváshoz használta.Mindig ügyesen önként és dalolva ment aludni,2 perc és aludt is.Azóta viszont sír,nyavalyog este,délben nem alszik el.Többször be kell menni hozzá,simogatni,felvenni,ringatni.De mondja is hogy annyira hiányzik a cumija.Mivel délben nem alszik estére túlpörög,szinte kezelhetetlen.Hisztis,nyafogós,vagy rohangál,nem fogad szót.Sokszor nem hallgat rám,elfordul,nem csinálja amit kérek,azért sem.Ma délig bírtam,lefekvéskor jött a sírás(elment aludni önként,rá 5 percre)mennyire hiányzik.Nézzek szét nem maradt e valahol mégis a cumikból.A lényeg "találtam 1-et".Azt a boldogságot nem tudom leírni.1 perc és aludt isNincs alvós barát plüsse,a haját tekeri,és cumizik.Jól tettem hogy visszaadtam?Én úgy érzem,és látom hogy ez a jó megoldás,mert nem volt kiegyensúlyozott.Nemsokára oviba megy,majd elhagyja 1-szer.Azt hiszem most rosszul mértük fel őt,nem gondoltam hogy ennyire ragaszkodik.A lányomnál simán ment ugyanez.Azt hittem minden nap jobb lesz de nem lett.A férjemmel hitegettük egymást hogy nem adhatjuk vissza,mikor megbeszéltük vele is.Nagyon rosszul érzem magam emiatt.Szegény fiam szenvedett emiatt.:(
2012. dec. 19. 14:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Borzasztóan köszönök minden választ.Rosszul azért éreztem magam mert nem tudtam felmérni 3 gyerekes anyaként hogy a fiam nem érett még erre a dologra,és ez nagyon bánt még most is.Néztem délben a fiam ahogy alszik és sírtam.Nagyon bánt hogy valamilyen szinten fájdalmat okoztam neki.A férjemmel napról napra fogtuk egymás kezét,és biztattuk egymást,jól csináljuk,majd jobb lesz.A rokonok is azt nyomták hogy jól tettük.Én meg azt érzem hogy jó hogy visszaadtam a cumiját,hiszen nincs neki más nyugtatója.Ebben most megerősítettetek,köszönöm szépen,és a jótanácsokat is.Igyekszem tanulni belőlük.
2012. dec. 19. 20:16
 12/14 A kérdező kommentje:
Ja és a Télapóról szerencsére nincsen rossz véleménye.Egyébként a fiam 3 éves,és nagyon jól meg lehet beszélni vele mindent.A két nagyobbnál(lányok)bejött ez a módszer,gond nélkül.Ebből is látszik hogy nem egyformák.A fiam azóta ölelget,puszilgat,mint akiben felszabadul egy gát.Ennyit tesz egy cumi.Sokat tanultam...Boldog,békés ünnepeket Mindenkinek!
2012. dec. 19. 20:23
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is aMikulás vitte ela cumit. Volt is itt kérdésem,hogy meghoztam e a legrosszabb döntést és egyben az elsőtt is a gyerekvenelésben?

Első pár nap nem volt semmi gon, picit nyöszörgött,de semmi, után viszont hisztizett,alig akart elaludni,de nem kérte a cumit. Csak azt,hogy feküdjek mellé, ha meg odafeküdtem,akkor ugrált,viháncolt,minden volt,csak alvás nem. Mi is úgy csináltuk,mint te, együtt izgultunk,hogy vajon hogyan tovább. Én Karácsonyig adtam neki időt,mert minden helyzetet meg kell szokni,és láss csodát3 napja se hiszti,se nyavajgás. ÉS valóban visszagondolva,lehet nem is a cumi miatt volt, hanem kicsit felborult itthon a rend, apa fektette le,nem én,mert a kisebb állandóan sír mostanában és ez is stresszelte szerintem.

A játékbolt előtt áll egy Mikulás,akárhányszor meglátja, nem a cumi elvétele jut eszébe, hanem mondja,hogy hozott neki babát és megöleli.

Nálunk bevált, d úgy gondolom, ha már visszaadtad rosszat nem tettél. Egyébként valóban neház helyzet felmérni,hogy melyik gyerek mikor érik meg rá. Gondolhatod én első gyermekes anyaként mennyit vívódtam,hogy vajon jót tettem-evagy elrontottam.

2012. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vmelyik válaszoló vagyok!

ne legyen lelkifurdalásod,nem tehetsz róla mégha tapasztalt 3 gyerekes Anya is vagy!


a múltkor valahol olvastam egy újságcikket,hogy a gyereknevelést és fortélyait miért nem oktatják!Le kell vizsgáznod ha autót akarsz vezetni,le kell vizsgáznod idegennyelvből,le kell vizsgáznod az iskolába tehát mindenről az életbe papírod van,csak a legfontossabb és legnehezebb feladatról nem:A GYEREKNEVELÉSBŐL nem kell vizsga pedig sokszor de jól jönne ha valaki megmondaná a tutit,a frankót hogy most mi a helyes megoldás nem???


Most már nyugodj meg Kedves Kérdező,nagyon jó Anya vagy!

2012. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!