Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjeli szobatisztaság, mi a...

Éjjeli szobatisztaság, mi a helyes?

Figyelt kérdés

Kisfiam februárban lesz 4 éves. Nappali szobatisztasága erőltetés nélkül, 2 éves kora óta kialakult. Az éjjeli teli-pelusok viszont megmaradtak.

4 hete apukája, amikor nála volt a Törpi, levette róla éjjelre a pelust (bár mindig volt benne reggelre pisi, nem is kevés).

Azóta pelus nélkül alszik, éjjel 2-3x kiviszem pisilni, emellett 1-2x mégis bepisil. Szerintetek visszaadjam a pelust? Nagyon hajlok rá, nem látom értelmét ennek az éjjeli wcre rohangálásnak és pizsicserének. Bizonyára nem érett még meg a feladatra.

(Amúgy egy okos, kedves, kiegyensúlyozott, tipikus 3,5-4 éves kisfiú, a miért-korszak kellős közepéről:)



2012. dec. 21. 08:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csináltad! Majd megérik rá! Nem kell erőltetni, nem kell nézni, hogy más gyereke már jóval korábban ágytiszta, hanem hallgass az ösztöneidre. Próbáld pelussal szoktatgatni, hogy kevesebbet igyon este, hogy lefekvés előtt még így is elmenjen pisilni, hogy felkelés után azonnal menjen pisilni. Mi így csináltuk, az 1 hét alatt 2x volt bepisilés, a többi napon csak reggel. Pedig ma is 3/4 8-kor ébredt a lányom, este meg már fél 9-kor aludt.
2012. dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó Válaszoló!

Gratulálok Nektek, ügyes a lánykád! Biztosan nálunk is alakul majd a helyzet, ha itt lesz az idő!

Üdv!

2012. dec. 23. 19:48
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam majdnem 5 éves koráig bepisilt éjszaka.

Amikor kb. annyi idős volt, mint most a te fiad, a gyerekorvos azt javasolta, hogy egyáltalán ne adjak már rá pelust, és ne is ébresztgessem, húzzak gumilepedőt, mossak, és várjak türelemmel, majd el fog múlni. Megpróbáltuk, de éjszakánként 3-4 alkalommal is bepisilt a csemeténk, így inkább visszaadtuk rá a pelenkát. Fél évvel később ismét megpróbáltuk, ezúttal 1-1,5 órával lefekvés után ébresztettem, így csak 1-2 alkalommal pisilt be, de néha már száraz is maradt. Kb. 2 hónap múlva teljesen ágytiszta lett.

Még annyi, hogy miután végleg levettük a pelust, utána rendszeresen olvastam neki a Bepisilt királyfi című mesét. Még rajzos illusztrációt is készítettem hozzá, amit a kisfiam színezett ki.

Link: [link]

Van egy másik hasonló mese is (ez kicsit lányosabb), a címe Csuri királykisasszony, és szintén megtalálható a neten.

2012. dec. 31. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves Utolsó! Gratulálok a nagy fiadhoz/nak:) ! Boldog Újévet
2013. jan. 8. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!