Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjeli szobatisztaság, mi a...

Éjjeli szobatisztaság, mi a helyes?

Figyelt kérdés

Kisfiam februárban lesz 4 éves. Nappali szobatisztasága erőltetés nélkül, 2 éves kora óta kialakult. Az éjjeli teli-pelusok viszont megmaradtak.

4 hete apukája, amikor nála volt a Törpi, levette róla éjjelre a pelust (bár mindig volt benne reggelre pisi, nem is kevés).

Azóta pelus nélkül alszik, éjjel 2-3x kiviszem pisilni, emellett 1-2x mégis bepisil. Szerintetek visszaadjam a pelust? Nagyon hajlok rá, nem látom értelmét ennek az éjjeli wcre rohangálásnak és pizsicserének. Bizonyára nem érett még meg a feladatra.

(Amúgy egy okos, kedves, kiegyensúlyozott, tipikus 3,5-4 éves kisfiú, a miért-korszak kellős közepéről:)



2012. dec. 21. 08:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
2 évesen? Hát nem.... 5 éves korra elvárt az éjszakai szobatisztaság....
2012. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
2 évesen szerintem nagyon szuper, ha az éjszakai szobatisztaság is alakulóban van. Nálunk a nappali nagyon könnyen és gyorsan ment, 2 éves kora körül már rendben voltunk. Nagyon ritkán pisilt be azóta napközben... Jaaj, de ez az éjszakai... Szívem szerint visszatenném rá a pelust. Korainak érzem még, a korától függetlenül. Hiszen akárhogy is igyekszem alakítani az éjszakákat, mindig becsurog. Úgy gondolom, ez nem a kortól, vagy a szellem érettségtől függ...
2012. dec. 21. 11:16
 13/24 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy beígértem egy játékot, ha nem kell több pelus. Próbáld ösztönözni valamivel.


És egyébként a miért korszakot sem értem, az olyan 3 évesen szokás max. De inkább hamarabb.

El nem tudnám képzeni, hogy a lányom 4 évesen éjjel pelusos legyen, valamit rosszul csináltok, bár tudom, hogy 5 éves korig nagyjából normális, ha néha van baleset, de én elgondolkodnék egy kivizsgáláson.

2012. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Az én kislányom is ennyi idős.A nappali nekünk is simán ment 2 éves volt akkor.Az éjszakai nálunk is így megy ahogy nektek.Én nem vettem le róla a pelust.De én is kiviszem egyszer éjszaka pisilni és ennek ellenére van hogy pisi is van reggelre. Változóan. De hogy én sem hagynám pisisen reggel az biztos.Sőt szerintem fel is ébrednének rá.Én nem erőltetem már.Én is próbáltam ösztönözni de nem vált be.Szerintem türelmesek kell hogy legyünk és majd idővel talán leszoknak.

2012. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Én szerintem visszaadnám rá a pelust, vagy megpróbálnám bekorlátozni a az ivás mennyiségét. Ébreszteni semmiképp nem szabad, mert azzal azt tudatosítod benne, hogy félálomban pisiljen. Ezt semmilyen szakember (nephrológus, pszichológus) nem javasolja. Sajna elég tapasztalt vagyok a témában, a 6 éves lányom ugyanezzel a gonddal küzd, és miután minden testi-lelki gond ki lett zárva, csak azt tudták mondani, hogy majd megérik rá az idegrendszere, akkor ágytiszta lesz. Ja, és hogy ilyen idősen ez még teljesen elfogadható. Nem tudom, a te kisfiad mennyire alszik mélyen, az én lányom teljesen ébreszthetetlen, nagyon mélyen alszik.
2012. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
nyugodtan add vissza a pelust,az éjszakai szobatisztaság korhatára 5 év. Ne azzal foglalkozz,hogy másnak már 3 évesen nem kell pelus, minden gyerek máskor érik meg rá! Az éjszakai keltegetéssel kevered meg a legjobban. A pisilési ingert éreznie kell,ez az alapja mindennek. A nappali szobatisztaságnál is ez a lényeg! Az én nagyobbik fiam 4év 4hósan lett éjjelre szobatiszta,a kicsi pedig 3 évesen. Mi úgy csináljuk,hogy vacsora fél 7kor, egy pohár víz. Fürdés,de előtte pisilnek. Fürdés után egy bögre tej, pisilés. Utána még egy kis játék,vagy mese,majd fél 9kor lefekvés aludni,de előtte pisilnek még egyszer. Reggel fél 8-8ig alszanak.
2012. dec. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolóim!

Köszönök minden segítséget! Tegnap délután vásárlás közben megvettem az új pelusadagunkat! Pampers sleep and play. Elég vékonynak tűnik, pont elég az esti pisi felfogására.

Úgy voltam vele, hogy az én kisfiam, én nevelem születése óta, ismerem. Egyszerűen nem áll készen erre, nem erőltetem. Egy felnőtt sem pelenkás, ha eljön az ideje majd mi is leszokunk.

Apukától biztosan megkapom majd a magamét, de nem baj!

Kellemes Ünnepet mindannyiótoknak!

2012. dec. 22. 08:02
 18/24 anonim ***** válasza:
En mindig azt hallottam, hogy ha mar levették a peksutemeny, nem szabad visszaadni.....
2012. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
:D Bőcs, szótár program van a gépen es nem olvastam el, hogy mit hozott össze. :D A peksutemeny az pelus akart lenni
2012. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Kedves "Péksüti"! Azt hittem, valami új szleng a pelusra:)

Úgy érzem felesleges erőltetni az éjjeli pelustalanságot, ha a pisiltetések ellenére is folyton becsurog. Majd ha nagyrészt száraz lesz reggelre, leveszem. Ő sem értette miért kap újra, de elmondtam, hogy ha reggel száraz lesz, újra levehetjük majd.

Ügyes Törpi ő, minden rendben lesz, tudom. Hallgatok az ösztöneimre, eddig nem nagyon hazudtak... Szerencsére:)


Egy korábbi válaszolónak, aki azt írta, vigyem el orvoshoz:

Nem fogom, mert nem látom okát. Egészséges és szuper kis kölyök, A miértezés az örökös kíváncsisága és tudni akarása miatt van, én örülök neki, hogy nyitott és válaszokat akar a miértekre:) Nem hiszem, hogy amint elfújjuk a 3. gyertyát a tortán, el kell, hogy múljon! Sőt...

2012. dec. 22. 08:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!