Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nem akar leszokni a...

Kisfiam nem akar leszokni a pelenkáról, nem vagyunk elkésve?

Figyelt kérdés

Áprilisban lesz 3 éves, és most már fürdés előtt néha ráül a bilire és pisil, de máskor nem. Kakinál sem szól, hogy kakilt és cseréljük ki a pelenkát.

Mindenkitől azt hallom, hogy már 2 évesen szobatiszta a gyerek és szörnyülködve néznek, hogy az én fiam még pelenkás.


2012. dec. 28. 12:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ó hát akkor meg semmi gond! Az idő, a nyugalom, türelem mindent megold! Gratulálok a picihez!

Ja!...hogy írod hogy van kistestvét. Sok gyerkőc ilyenkor vagy visszaesik, vagy nem tud leszokni, mert az öcsi, vagy hugi is pelusos, plusz lelki okok is lehetnek háttérbe.

Van az ovis csoportunkban egy kislány, nyár végén született a kisöccse. Képzeljétek el, szegényke már be is kakilt, miközben már szobatiszta volt. Végül kiderült, hogy az anyuka, mikor pelenkázta a kisöccsöt mindig dícsérgette, és gügyögött, hangjával szeretgette, hogy jajj de ügyes az öcsi, amikor meg kaki volt, akkor még jobb örült, hogy Ó öcsi mekkorát kakikt.......ergo a kislány úgy vette le, hogy a kistestvér ha bekakil vagy pisil az mekkora öröm az anyukájának.

Hát ez a történet csak úgy eszembe jutott, bocsi......


Lényeg a lényeg, semmi ok a parára!

2012. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is pont ugyanennyi idős. Ő bilizik, de messze nem szobatiszta még, ha elmegyünk itthonról, kell a pelus, és kakilni csak abba tud. Már megbékéltem vele, hogy a harmadik szülinapját pelusban fogja ünnepelni, végül is nem a világ vége.

Szeptemberig még van 9 hónap, és egy egész nyár, majd akkor leszoknak. Egy 3 éves már nagyon értelmes, nem adsz rá pelust, párszor majd bepisil aztán rájön, hogy ez nagyon kényelmetlen, és jobb a bilibe. Muszáj, hogy így legyen, iskolás korukig csak nem maradnak pelusosak. :)

Ezt egyébként a magam biztatására is írom, mert gyakran bizony én is nekikeseredek. Őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy valaha magától fog szólni, hogy pisilnie kell.

2012. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Lehet, hogy benne van a dologban a kistesó érkezése is, bár nem hiszem, hogy emiatt nem akar bilizni. Nagyon szereti az öccsét, és én nem csinálok ekkora felhajtást, ha a kicsinek tele van a pelenkája. :) Sőt nagyon figyelek, hogy ne érezze kiszorítva magát.

Tegnap este a nagyfiamat töröltem meg fürdés után és már vettem a pelenkát, hogy ráadom és akkor lepisilt, de előtte azt vettem észre, hogy elkezd nevetni, szóval tudta, hogy pisilni fog, de mégsem szólt. Azért reménykedem, hogy egyszer eljutunk majd odáig!

Mindenkinek boldog új évet kívánok!

2012. dec. 31. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!