Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadjam bölcsibe vagy ne?

Beadjam bölcsibe vagy ne?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves. Eddig úgy volt, hogy 2 évesen megy bölcsibe, én meg vissza dolgozni. De időközben jött a tesó, aki májusban megszületik. A közösség nagyon jót tenne a kislányomnak, mert egy kicsit le van maradva, és ott fejlődhetne a többiek által. Viszont az is eszembe jutott, hogy akkor nagyobb lesz a tesó féltékenység, mert én meg kettesben maradok a kicsivel. Szeptemberben tudna csak menni, ha felvennék, akkor a tesója 4 hónapos lesz kb.
2013. jan. 11. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye, hogy felvegyék ha te otthon van a kis tesóval.

Én nem adnám be, bölcsibe még nem egymással hanem egyedül játszanak, a játszótéren is találkozhat gyerekekkel.

2013. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szakvéleménnyel elképzelhető, hogy felvennék. Nagyobbakkal szeret játszani amúgy. Persze nem a klasszikus szerepjátékokat. Játszótérre nem nagyon járunk, mert borzasztó messze van.
2013. jan. 11. 15:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem adnám be, vagyis nem adtam be.

23 hónap volt az első két gyerek között, szuper volt az első évünk otthon.

Aztán ment oviba, de azt is csak fél naposra az első évben.


Otthon is tud fejlődni Veled meg a picivel, ez a legérzékenyebb korszak, örülj, hogy otthon lehettek együtt!

2013. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem adnám be. Hozná haza a betegségeket a picinek. Ráér később mikor már a baba immunrendszere megerősödik. Én ezért nem adtam oviba 3 évesen a lányomat, hanem csak fél évvel később. Egyébként sem vennék fel ha te otthon vagy. Milyen szakvélemény indokolhatja a bölcsit?
2013. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem adhatod sima, állami bölcsibe ha van kistesó, szakvéleménnyel sem.

ha van szakvélemény, fejlesztésre szorul akkor speciális bölcsibe adhatod csak be, még akkor is ha nincs tesó és te visszamész dolgozni.

mi most mentünk ezen keresztül. nem veszik be ha nincs az alapító okiratbába.

mondjuk én csak azért nem adnám be, hogy majd a gyerekek felhúzzák mert ott van a másik oldala, ha nem húzzák akkor elveszik és egyébként se egy olyan hű de jó hely a bölcsi, alig van foglalkozás, inkább csak játszanak a gyerekek, ellentétben ugye az ovival

2013. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azért sem írattam be (amit te is írtál), mert féltem hogy azt gondolná hogy a tesóra lecseréltük, mondjuk az ovi nálunk pont egybe esett volna a kicsi születésével, mert 3 év van köztük. És boldog voltam hogy velünk van még pár hónapig otthon, ahogy ez előttem szóló is írta. A közösség nem olyan sürgős egy 2 évesnek.
2013. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na, úgy néz ki, hogy tárgytalan a kérdésem. Be akartam másolni, hogy miért veszik fel szakvéleménnyel, de megújúlt a felvételi követelményrendszerük. Szóval nem fogják sehogy sem felvenni. Minden esetre köszönöm a válaszokat, mert sok hasznos dolgot olvastam!
2013. jan. 11. 16:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem adtam be a "nagyot" (most 2,5 éves), de naponta rágódtam rajta, hogy ő valószínűleg igényelné. Vagyis ez nem jó szó, inkább az volt, hogy míg én a kicsivel foglalkoztam, ő még nem tudott segíteni és nem értette, miért nem vele foglalkozom, ilyenkor eltöprengtem, hogy a bölcsiben valószínűleg nem "unatkozna". Aztán rájöttem, hogy ez bődületes marhaság, neki akárhogyan is, de velem/velünk a legjobb, és ha megtehetem, hogy vele legyek, annál jobbat nemigen tesz vele a bölcsi sem...

Mostmár örülök, hogy nem adtam be, mert a kicsi is 1,5 éves, és remekül eljátszanak.

Igaz, nálunk nem volt szó lemaradásról, de ilyen helyzetben nem hiszem, hogy a bölcsi a legjobb megoldás. Inkább vidd játszóházba, játszócsoportba, addig a kicsi is elvan veled, a nagy tud a nagyobbakkal játszani.

2013. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
(most látom, hogy tárgytalan... azért próbáld meg, amit leírtam, védőnő biztosan javasol játszócsoportot a környéketeken)
2013. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ebben a városkában egyetlen ilyen lehetőség van. Na de mikor máskor, ha nem alvás időben? :(

Messzebbre nem tudom, hogy mernék-e menni busszal, 2 gyerekkel, egyedül.

2013. jan. 11. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!