Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 éves lányomat vigyen...

3.5 éves lányomat vigyen oviba továbbra is vagy ne? A szülők többsége nem képes a gyereket orvoshoz vinni igy az enyém minden héten beteg.

Figyelt kérdés
elegem lett belőle hogy egy hetet oviban egy etet itthon töltünk és most betelt a pohár tüdőgyulladásba csapott át a sok megfázás..azon gondolkodom nem viszem amíg ilyen időszak van ...
2013. jan. 28. 08:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

A lányom tavaly kezdte az ovit, konkrétan 7 antibiotikum kúrát csináltunk végig ősztől tavaszig, az hiszem a maximum amit járt egyhuzamban az 7 nap volt. Ezen át kell esni, ha most kiveszed, akkor jövőre újra kezdheted vele, ráadásul akkor már kötelező lesz az ovi.

Most a lánykám középsős, szeptember óta 1× kellett antibiotikum, mikor elkapta a skarlátot. Emellett még mindig nagyon sokszor elkapja a takonykór meg a köhögés, pl az egész decembert végig köhögte, és tűnhet akár betegnek is, de a gyerekorvos azt mondta, ettől mehet oviba. Én lelkiismeretes anyuka módjára az oviban is rendszeresen megkérdeztem, hogy nem köhög-e nagyon és hogy látják, hogy ne fogjam-e otthon, mindig azt mondták, hogy nem kell, mert ha nem lázas, nem fáj semmije, nem zöld a taknya, akkor gyakorlatilag nem beteg. De ha belegondolsz Te sem maradsz otthon náthával és köhögéssel.

2013. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell kivenni ,de az immunrendszerének meg kell erösödni e ,jövöre már nem lesz annyit beteg ,de vannak erösebb immunrendszerü gyerekek és vannak akik gyengébbek.de ovoda végére ,iskola elejére mær egyátalán nem lesz beteges.tapasztalat.
2013. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van egy kislány a csoportban,akit folyamatosan lógó zöld takonnyal és/vagy erőteljes szamárköhögéssel lehet látni.Na már most ő sosem beteg,ősz óta egy napot em hiányzott.Ugyanis van vagy 5 testvére,edzett már a kiscsaj.(anyuka persze nem dolgozik).Na igen,ő átvészeli így a telet,csak éppen a többi 20 gyereket folyamatosan fertőzi!Szóval jópofa ez így!Én is dolgozom és féltem is a munkahelyem,na de könyörgöm azért ilyen gyereket ne vigyünk már közösségbe!
2013. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
IGY VAN ..NÁLUNK PONT EZ A HELYZET kedves utolsó van egy család.. nem roma.. de nagyon elhanyagolt gyerekei vannak 6 gyerek van még beszélni sem tud éppen hogy szobatiszta és már adja be az oviba őket mivel nálunk most összevot csoport van kicsi és középső igy 3 gyereke jár a lányommal és mind tiszta betegek nekik nincs baja bezzeg az én lányom tüdő gyulladásban van pedig kap immunerősítőt és gyümölcsöt is rendszeresen eszik..ezért kiborító számomra.
2013. jan. 28. 14:34
 25/33 anonim ***** válasza:
Utolsò, mondjuk Ez az òvònők felelőssège is. Nàlunk zöld takonnyal be sem veszik, vagy ha èszreveszik azonnal telefonàlnak, hogy menjünk èrte. Ès szerintem nincs az gyerekorvos aki ìgy egèszsègesnek nyilvànìtja a gyereket.
2013. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

12 es vagyok, igen ez az óvónők felelőssége is nálunk ezt nagyon komolyan veszik hogy igazolással lehet csak jönni betegség után tehát azért full beteg netán lázas gyereket azért hazaküldenek. Persze az ilyen trükkökkel ők sem tudnak mit tenni mint pl. reggel beadja a gyógyszereket anyuka és akkor úgy beadja az oviba...

Vagy ha el se viszik orvoshoz hanem csak úgy szülői igazolással van távol a gyerek, akkor se tudják elkérni a gyerekorvosi igazolást-

2013. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Én a helyedben biztos hogy otthonfognám 1 hónapig! Addigra nagyjából "vége" a kritikus virusos időszaknak. Kit érdekel hogy rossz szemmel néznek rád. Ovi nem iskola hogy ne hagyd otthon annyit a gyereket amennyit akarod, nálunk ilyen miatt még sosem szóltak. Ezalatt adj neki immunerősitőt, sőt ha kell akkor kérj a körzetitől valami tényleg hatásosat. A sok antibiotikum is csak tönkrevágja ám az immunrendszerét, sok orvos rögtön irja. A mienk szerencsére nem, és én is olyan vagyok hogy mindig mondom ha nem muszáj akkor ne irjon, ha nem javul visszaviszed és akkor eldönti hogy most kell vagy nem. Nálunk csinál újjból vértesztet hogy kell-e az antibiotikum vagy nem. A másik dolog hogy ha ilyen beteges lehet valami allergiából kifolyólag is. A nagyobbik lányom volt kicsi korában köhögős, de annyira hogy sokszor hányt szegény kinjában. Aztán egyszer elküldtek immunológhoz aki allergiát állapitott meg, kezelték őt és azóta ha egyszer egy évben köhög vagy náthás. A másik gyerkőcöm szerencsére nem volt beteges az oviban, kopp kopp.

Sajnos igy van egyébként hogy az egyik szülő lesz.rja hogy a másiké elkapja az övétől. A legjobban az borit ki ha a suliba is elküldik a hányós virusos gyereket... Barátnőm ikrei szeptembertől ovisok, 3x vitték haza..


3 gyerekes anya

2013. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

25. vagyok

De ha beteg a gyerek és ez látszik is rajta akkor hazaküldik, és orvosi igazolás nélkül nem veszik vissza! Legalább is nálunk így működik. Ha az oviban mondjuk megy a hasa, hívnak, hogy menjek, de otthon már semmi baja, nem fáj a hasa, akkor sem vihetem másnap, mert ugye nem biztos hogy másnapra be tudom szerezni az igazolást a dokitól.


Egyébként érdekesek ezek a betegségek, a legtöbb ugyanis már lappangási időben is fertőz. Pl egy kötőhártyánál, reggel még semmi baja, aztán délután ébredés után vérben úszik a szeme, és hopp már meg is fertőzött egy pár gyereket. Mi is beleestünk nem egyszer olyanba, hogy reggel nem volt semmi baja, délután meg már úgy hoztam el, hogy hőemelkedése volt (amit nem vettek észre), levert volt, másnapra tök lázas és fájt a torka. Na így aki gyengébb immunrendszerrel rendelkezik már el is kapta tőlünk, kivédhetetlenül :(

És a nátha sem feltétlenül reggelre jön elő. És megmondom őszintén hogy sima átlátszó váladéknál, ha amúgy semmi baja én sem tartom itthon, úgy ahogy szerintem rajtam kívül nagyon sokan sem, nincs is értelme. De ugye a nátha a legtöbb felső légúti nyavalya okozója, aki érzékenyebb rá, rámehet fülére, mandulájára, tüdejére.

2013. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Igen 28 as ez így van. Akármennyire is otthon fogná mindenki a már láthatóan beteg gyerekeket, akkor SE LENNE közösségi élet fertőzések, betegségek nélkül épp ezért amit írsz lappangási idő, nem egyforma immunrendszeri állapot stb...sajnos ez így van...
2013. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Utolsò, mondjuk Ez az òvònők felelőssège is. Nàlunk zöld takonnyal be sem veszik, vagy ha èszreveszik azonnal telefonàlnak, hogy menjünk èrte. Ès szerintem nincs az gyerekorvos aki ìgy egèszsègesnek nyilvànìtja a gyereket.
2013. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!