Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 éves lányomat vigyen...

3.5 éves lányomat vigyen oviba továbbra is vagy ne? A szülők többsége nem képes a gyereket orvoshoz vinni igy az enyém minden héten beteg.

Figyelt kérdés
elegem lett belőle hogy egy hetet oviban egy etet itthon töltünk és most betelt a pohár tüdőgyulladásba csapott át a sok megfázás..azon gondolkodom nem viszem amíg ilyen időszak van ...
2013. jan. 28. 08:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Kicsi még, most kezdte az ovit. Ez ilyen időszak, ugyanez lesz nyáron is. Szoknia kell a bacikat. Minél később kezded, annál inkább eltolódhat iskolás korára. Különben is nem tudom, talán érvénybe lépett már, hogy 3 évesen kötelező az óvoda, ez esetben orvosi igazolás nélkül nem tarthatod otthon egész télen, napi 4 óra kötelező. Ha még nem képett érvénybe, bocsi.
2013. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Értem miről beszélsz mert nekem is van 2 ovis korú gyerekem, a fiam 5.5 a lányom 3.5 és itthon vagyok egy picivel.

A lány az szeptemberben kezdett , mivel korábban a nagytesó hazahozott már neki mindenféle fincsiséget (tüdőgyulladás, többszöri kötőhártya, hányós hasmenős stb.) így nagyon sokat volt beteg kicsiként de most mióta elkezdett ő is járni azóta 3szor volt beteg.

Most a legkisebbem van soron akinek szegénynek egy nyugodt hónapja nem volt október óta mert állandóan hazahoznak neki valamit. Tavasszal a nagyobb hozta haza a bárányhimlőt, végigsöpört mindhárom gyereken, a pár hónapos legkisebbem ki se látszott a pötty alól kb.

Most is épp kötőhártya gyulladása van, de az elmúlt 3 hónapban volt neki torokgyulladása és középfül gyulladása is.

Sokat vagyunk a friss levegőn, rengeteg gyümölcsöt zöldséget adok neki, kapnak vitamint is mindhárman, de szegény legkisebbem aki most találkozik mindenféle bacival vírussal, sajnos mindent elkap.

De szerintem nála is így lesz hogy mikor közösségbe megy addigra neki is erősödik az immunrendszere.

Nekem sincs sok pénzem így hó végére főleg ez a hónap különösen rossz úgyhogy átérzem milyen amikor még hó végén bejön több ezer ftos gyógyszer mint fizetendő.:(

De amit előttem is írtak, megteheted hogy nem viszed, ha otthon vagy úgyis de akkor a következő évtől lenne ez.

Ez meg amit írsz hogy viszik betegen hát sajnos nagyon sok helyen így van, mert a szülők nem tudják megoldani hogy ennyi szabit kivegyenek.

2013. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

igen ebben lehet igazatok van hogy ezzel nem megoldom a gondot hanem eltolom..


kedves utolsó nem ..nem a munk amiatt itt senki nem dolgozik..faluban élünk.minden anyuka otthon ül --ha dolgozna egy szavam sem lenne..

2013. jan. 28. 08:41
 14/33 anonim ***** válasza:

Sajnos mi is at estunk ezen csak a bolcsivel. 8 honap kellett kereken amig a kisfiam immunrendszere megerosodott. Addig volt mar baranyhimlos, 2-szer kotohartya gyuladasos, rota virusos, manduladulagyuladasos, egy masik fajta hanyasos-hasmeneses virus a rotan kivul es oszinten mondom mar nem is emlekszem hanyszor folyt az orra es kohogott. Olyan is volt, hogy 4 hetig egyfolytaban kohogott es ketnaponta vittem orvoshoz meghallgatni mert nem hittem el, hogy semmi baja olyan csunyan horgott. Meg voltam gyozodve, hogy le van neki rakodva stb. De nem. Aztan, ahogy jott elmult. Amiota lejart a 8 honap es megerosodott az immunrendszere egyszer sem volt beteg, meg az orra sem folyt pedig ennek mar lassan 2 eve. Most ovis de soha semmit nem kap el. Viszont a rotavirust meg tarsait most pont azok a gyerekek kapjak el akik nemreg kezdtek. :(

Nallunk a bolcsibe meg az oviba is ugy van, hogy orrfolyassal meg kohogessel lehet vinni a gyereket amennyiben nincsen laza. Ebben az esetben a betegseg mar nem fertoz mert ha nincs laz akkor az immunrendszer mar nem harcol. Azaz a bacikat mar legen legyozte csak eppen a szerveztnek helyre kell jonni es meg egy ideig folyni fog az orra es kohogni fog. Amennyiben lazas nem szabad vinni mert ekkor meg benne van a virus. A laz az immunrendszer harca es innen lehet tudni, hogy meg fertozo kepes vagy sem. Ezert is van az, hogy a legtobb doki elso kerdese, hogy van-e a gyereknek laza. A bolcsik es az ovik ezszerint mukodnek. Ha nincs laz lehet vinni. Sokszor a gyerekek meg a kohoges es orrfolyas elott elkapjak egymastol amikor a betegsegnek meg semmi nyoma sincs. Mire pl egy anyuka eszreveszi, hogy a gyereke lazas masnap ha nem is viszi mar par gyereket megfertozott. Ilyen a rota virus is. Mikor mar elkezd hanyni keso, mert a fel ovoda elkapta. :( A betegsegek meg a kitores elott fertoznek.

Nallunk akkor nem lehet vinni ha hasmenese van. Amennyiben 48 ora eltelt es nem tortent hasmenes lehet vinni. A hanyassal 24 orat kell varni. Ha valamilyen kiutese van dokitol kell pappir, hogy nem fertoz (tehat nem ruh vagy valami mas szornyu betegseg), baranyhimlovel lehet vinni pottyosen is ha eltelt 1 het es kezdenek leszaradni a pottyok, kotohartya gyuladassal 1 napot kell otthon maradni amennyibe szemcseppel volt kezelve az elozo nap. Anibiotikumos kura alatt egyaltalan nem lehet vinni. Tehat mandula gyuladas, tudogyuladas es tarsaival otthon kell tartani.

Igazan nem tudom mi lenne a legjobb de sajnos ezen tenleg at kell esni. Van aki szerencsesebb es akkar 3-4 honap alatt megerosodik a gyereke immunrendszere. Nallunk kemeny 8 honap volt. Szivem szerint akkor annyira keszen voltam, hogy kivettem volna de sajnos meloznom kellett. De viszont akkor most ovikezdessel kezdhettuk volna elolrol. Nagyon nehez ez az idoszak. :(

2013. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így lesz, amíg meg nem szokja a szervezete. Mi idén kezdtük az ovit. Ebből egy hetet itthon voltunk, mert hazaküldték a lányom, hogy lázas és megy a hasa. Csak hőemelkedése volt, és egy napot ment a hasa. Én már 1,5 hete szívom az orrát és inhalálunk,tegnap már nagyon kevés jött az orrából, szóval már múlik neki....de nekünk is haza hozta, szóval nem csoda, hogy ők is elkapják!

Nálunk is lehet vinni, ha nem lázas, nem megy a hasa, nem hány, és nincs kiütése. De egy megfázással lehet vinni, bár szerintem is jobb otthon lenni, és kikúrálni amíg tünetmentes lesz, de sajnos nem mindenki teheti meg, hogy otthon maradjon a gyerekekkel, amúgy a lányunkat is egy olyan gyerek fertőzte meg, akinek az anyja otthon van, vagy 7-en vannak testvérek! Ez van, nincs hozzá szokva a szervezete, mert amúgy nem beteges! Kitartás, remélem hamar hosszászoknak a bacikhoz, és így ellenállóak lesznek!

2013. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek.Mi bölcsit kezdtünk ősszel,azóta minden hónapban antibiotikumot kap a fiam.Ugyanis a folyamatos taknyozás,köhögés havonta rámegy valamire(torok,fül-arcüreggyulladás)De volt közben bárányhimlő és hányós vírusunk is-ezeket már nem is számolom,mert legalább gyógyszert nem kapott rá:)Én is írtam ki már egyszer hasonló kérdést.ugyanis,az teljesen érthető,hogy némi orrfolyás vagy egy-egy köhögéssel nem tartja otthon a szülő a gyereket,de nálunk is észrevettem,hogy volt gyerek akinek konkrétan ömlött a takony az orrából+úgy köhögött,majd megfulladt-de ott volt,mert hát nem lázas.Ez van,és persze olyan gyerek akinek nem is dolgoznak a szülei.Na ez tényleg felháborító.Mindazonáltal nekem a gyerekorvos azt mondja ez így van rendjén,tehát ha jövőre kezdenénk akkor sem lenne jobb.Úgyhogy ne vedd ki oviból,kitartás hamarosan jobb lesz.Jön a tavasz!:)
2013. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam március 1-ével kezdi az ovit.Most családi napközibe jár.Itt havonta 1x beteg,kivéve a decembert akkor 3 hétig kínlódott szegény.És itt csak 6 gyerek van,most mi lesz az ovival.Már előre félek...:(
2013. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
49%

Ismerős.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Az ilyenek miatt beteg sok gyerek. AZ enyém már középsős, és még mindig elkap minden hónapban valamit. És ami az egyiknél "csak" nátha és köhögés, a másiknál akár tüdőgyulladás is lehet belőle.


Azok, akiknek a gyereke viszonylag könnyedén átesik ezeken a betegségeken, sosem fogják fel, hogy másoknak mit okozhatnak. Azt ismételgetik,hogy nekik dolgozni kell, és tesznek rá, hogy a tiedet meg kórházba juttathatják. (nálunk ez történt). Hát én meg teszek az ő munkahelyükre.

2013. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen mindig lesz. Ha teheted, ne vidd oviba, bár az az igazság, hogy az oviban mindig vannak vírusok, bacik. Mi a bölcsiből emiatt télre ki is vettük, nem vittük, mert nem volt értelme, gyakorlatilag betette a lábát, már beteg is volt. Azt én sem értem, hogy zöld taknyos, tüdőből köhögő, esetleg lázas gyereket miért visznek a szülők, ez számomra is rejtély sajnos. Ha picit folyik az orra, de az vízszerű, akkor szerintem nem probléma, mert ha pici orrfolyással is otthon kellene maradni a szülőnek, akkor valóban a munkája látná kárát. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

12 es vagyok, igen értem hogy otthon vannak és nem dolgoznak, de a te szempontodból ez teljesen mindegy sajnos, nem? :( Szóval mindegy hogy a dolgozó anyukák nem tudják kivenni a gyereket minden taknyosságnál, vagy az "otthon ülő" anyukák viszik betegen is vagy félig betegen, a te szempontodból mindkettő azt jelenti hogy kissé betegekkel jár együtt a lányod.

Idegeskedhetsz rajta, meg rosszul érezheted magad miatta de attól nem fog változni semmi, attól nem viszik majd haza. :(

2013. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!