Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan telik otthon egy...

Hogyan telik otthon egy napotok 21 hó körüli gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

Étkezése, alvásidő, önálló és közös játékidő aránya, séta, stb.

Illetve: miket játszotok együtt, hogyan fejleszted?


2013. jan. 30. 06:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisafiam 21 hónapos.

Alvás: alszik este 9-9-30-tól reggel kb 6-7-ig. 9 körül alszik vissza, általában 11-ig.

Reggelizik, majd játszik, feltalálja magát, főleg, hogy most megszülettek az ikerhugik, de eddig is el volt önállóan. Bár sokszor kibírhatatlanul eleven, kiszed, felmászik, kiborít.... nem könnyű vele. Ebédel, majd délután sétálok vele picit. Megjön a nagytesó is a suliból, vele tanulok, majd játszik a kicsivel, vagy ha alszanak a lányok, akor én ülök e vele, legózunk,az az új kedvenc, mesekönyvet nézünk, játszunk.

Beszéde beindul lassan, egyre több szót mond.

Fejlesztés? Ezt a szót nem szeretem, majdnem minden játékra ra van írva, hogy így meg úgy fejlesztő, de egy egészséges gyereket nem kell fejleszteni, fejlődik magától, illetve a közös játék, bármilyen is legyen, bármivel is játszunk, tökéletes a gyerek fejlődése szempontjából.

2013. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom most 21 hónapos, de nagyjából így alakult 2 hónapja:

Hétköznap:

- reggeli ébredés 7 körül, öltözés, indulás bölcsibe

- 3-ra megyek érte, vagy csavargunk, barátnőzünk, vagy ha rossz az idő, jövünk haza

- ilyenkor általában játszunk, rajzolunk, gyurmázunk, testünk, építünk, legozunk, babázunk. Közben elmosogatok gyorsan, ha kell, vagy megcsinálom a vacsorát. Azokon a napokon könnyebb, mikor jön hozzá az apja. Akkor ők játszanak, én meg vagy csatlakozom, vagy csak nézek ki a fejemből. :)

- fél 7 körül vacsi, 7-kor fürdés

- meseolvasás, legkésőbb 8-kor lefekvés.


Hétvége:

- ha szerencsém van, elalszik fél 8-ig

- reggelizünk, amíg én kávézom, ő mesét néz, vagy játszik

- mosogatok, beágyazok, nekiállok főzni. Addig ő egyedül játszik.

- amíg fő a kaja, általában kicsit takarítok. Vagy segít, vagy játszik addig.

- ha jó idő van, ebéd elott kimegyünk kicsit

- ebéd, utána csendes pihenő, mert aludni nem hajlandó

- utána vagy kimegyünk, vagy elmegyünk barátnőmékhez, vagy játszóházba, vagy jön az apja (2 hetente szombaton el is szokta vinni), vagy játszunk.

- este ugyanaz, mint hét közben, kivéve, hogy korábban elalszik, mivel nem alszik ebéd után. Bölcsiben le tudják birkózni, itthon lehetetlen.


Külön fejleszteni nem szoktam. Beszélgetek vele, mióta csak megszületett. Nem baba stílusban, már nehány hónaposan is elmondtam neki bevásárlás közben pl, hogy mit miért veszünk, mit fogunk belőle főzni, hova megyünk, mit csinálunk. Mellette nagyon sokat olvastam neki, a képes könyvek már pár hónaposan lekötötték. Talán ennek köszönhető, hogy rengeteget beszél, már verseket, dalokat, mondókákat mond.

Mellette rajzolunk, gyurmázunk, kint felfedezzük a világot, bevonom a hétköznapi teendők be, pl segíthet megetetni a kutyákat, törölgetni, ilyenek.

Jól elvan azért magában is, nem kell mindig mellette ülni. Ez mondjuk nagyrészt a bölcsinek köszönhető. Azóta jobban elvan.

2013. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Reggel 8 körül kel,utána reggeli, aztán délelőtt játék, önállóan nincs el sokat, inkább csak akkor ha látja hogy nagyon el vagyok foglalva valamivel, ha megneszeli hogy ráérek, már le is csap rám, és együtt játszunk. Dél körül átugrunk a mamáékhoz ebéd, játék ott is, 2 körül megy aludni, 0,5-2 óra között alszik, mikor milyen napja van. Aztán déután játék, szintén általában velem, este felé megint átmegyünk a mamáékhoz, ott is játék szereti nézni a számítógéen a róla készült kis videókat, meg a youtubon,a többi gyereket, ahogy verseket mondanak. este 8-9 körül fürdünk, de 10-11 óra mire elalszik. Éjszaka minimum 2x ébred, üldögél, tápit kér inni, van hogy hamar visszaalszik, van hogy egy órát üldögél, és próbál visszaaludni.
2013. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Most 23 hónapos, csak elirtam.
2013. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nálunk így zajlik egy nap:

- 7-kor ébredés, kakaóval, majd szöszmötölés, öltözködés, játék (ilyenkor még egyedül is jobban eljátszik)

- 9-kor reggeli, utána közösen elpakolunk, beindítunk egy mosást, és ami kell s.o.s. házimunka

- 11 körül elmegyünk egy rövid sétára, vagy vásárolunk pár apróságot (kenyér, tej, stb.)

- 12-kor ebéd, aztán még fél óra közös játék, majd peluscsere és irány az ágy

- 13-16-ig alvás

- délután már alig játszik el egyedül, bár nem igényli hogy konkrétan velem játszon, de ott kell ülnöm vele egy helyiségben. Ahogy a gép elé ülnék, rögtön abbahagyja a játékot és nyúz, hogy ő is ideülhessen (de semmilyen mese nem jó neki végül a youtube-ról, csak ő akarná nyomogatni a gombokat).

- 18.30-kor vacsi, beviszem az etetőszéket a szobába, hogy tudjak egy kis híradót nézni legalább 10 percig:)

- 19.30-kor fürdés, majd rögtön az ágy, ahol még nézegetjük a képeskönyveit.

- 20.30-kor legkésőbb lámpaoltás, de van még hogy fél óra múlva visszatapsol.

2013. jan. 30. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!