Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, ha nem...

Rossz anya vagyok, ha nem akarok több gyereket, csak egyet?!

Figyelt kérdés

Miért kell magyarázkodnom, amikor megkérdezik a tesó-ügyet?! Miért csak az a "normális", ha 2 gyerek van?

Mikor fog már eltűnni a köztudatból: "egy gyerek - nem gyerek" , de: "három gyerek - minek?" - típusú felfogások?



2013. jan. 30. 11:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
7. Válaszoló, nagyon jó példát mondtál! sajnos a valóságban is mmegtapasztalhattam a szitut, ugyanis 5 gyerekes (lassan 6) Anyukaként már nem egyszer kerültem olyan helyzetbe, hogy nekem szegezték a kérdést, hogy mikor óhajtom abba hagyni a szülést. Nemcsak "félismerősök", hanem pl a saját ANYÁm is (épp ezért a 6. babát nem is tudja, pedig már a 20. hétben vagyok)
2013. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Ezt én kérdeztem nemrégen :)

Mindenkivel egyet értek, akik előttem szóltak! Én is úgy vagyok, mint az egyik válaszoló, h a hitelünk miatt akkor lenne jó a 2. baba, amikor én már 36 leszek és a kislányom 10 éves, a férjem 40 felett. Hát nem hiszem h akkor be fogom vállalni. És tényleg nem érzem, h elölről tudnám megint kezdeni. Ennek ellenére sztem nem vagyok rossza anya, h ezeket érzem és biztos Te sem vagy az!!! Ezek a korlátaink és kész.

2013. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat:)


Az igazság az, hogy 4 év sikertelenség után szület(het)ett gyermekünk végre. Azonban lelkileg (szoptatási nehézségek, rokoni elvárások, baráti távolmaradások, munkahelyi sikerélmények hiánya, egyedül a babával egész nap, nagyszülők messze, nincs segítség...) és testileg (súly, leharcolt külső) nagyon megviselt az első év.

Nem akarom ezt még egyszer átélni!

2013. jan. 30. 17:50
 14/23 anonim ***** válasza:

12-es vagyok

Szívemből szóltál! Bocsánat, de én utáltam terhesnek lenni :( Az elején a rosszullétek nekem borzalmasak voltak, pedig épp hogy csak émelyegtem, sosem hánytam, mégis számomra borzalmas volt. A közepén aggódtunk, mert nem láttak orrcsontot, ez tett ki 12 hetet. Aztán meg rögtön vizesedtem, bálna lettem, 24 kg-ot szedtem fel, amit 13 hónap alatt tudtam leadni, bár még 3 kg lemehetne, de így már tűrhető. Iszonyatosan nehéz volt az eleje nekem, szoptatás, nem volt tejem, nem bírtam enni, kislányom rengeteget bukott, hasfájós volt. Számomra szörnyű idők voltak, rájönni miért is sír. Most már 2 éves lesz, imádom, dumagép, sokat játszunk, beszélgetünk, nagyon jó kislány. De nem tudom felejteni az 1. évet, a kezdeteket sajnos... Fárasztó a mostani hisztis ideje is, de sokkal jobb, hogy már biztosra tudom mi a baja vagy h mit szeretne.

2013. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Pontosan így érzek én is! Inkább a mostani hisztis-anyás korszak, mint az első év. (Másfél éves most.)
2013. jan. 30. 22:47
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagy rossz anya!Nekem is egy lányom van és nem is szeretnék többet.A te dolgod eldönteni mennyi gyermeket szeretnél és magyarázkodnod sem kell senkinek.
2013. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%

Az a rossz anya/apa aki 3+ gyereket csinál,főleg a semmire.

Én egyet sem akarok.

Nem tudnék neki megadni egy emberhez méltó életet.

Magamat is nagy kihívás lesz fenntartani a mai világban.

2014. aug. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
11%

Ha férjed igen, akkor rossz feleség. Bár kétlem, hogy ezen a mai nők felkapnák a vizet. Ezért kell egyes esetekben - főleg ha lányuk született - másnál is próbálkozni.

Meg aztán a gyereknek is jót tesz egy kis tesó. Nem képzeli magáról, hogy ő a világ közepe. Én is két gyereket tervezem, hogy az idősebb ne legyen elszállva magától, tanulja meg mi a konkurencia, és a versengés. (Itt nem arról van szó, hogy versenyeztetni akarom őket. A testvéreknél a versenyszellem automatikusan alakul ki.)

2014. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%
Haha, a 18. válaszolónak inkább új kérdést kellett volna kiírnia olyan címmel, hogy „Rossz ember vagyok-e, ha szaporodok, holott buta és előítéletes vagyok?” :)
2014. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
21%
Az te vagy, bunkó barátnőm. :)
2014. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!