Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul csinálom, vagy vezet...

Rosszul csinálom, vagy vezet valamire ez a megoldás (evés gondok-bővebben lent)?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kisfiam. Mindig is rossz evő volt. Pár hónapja még inkább romlott a helyzet. Tudom, hogy nem kellett volna, de próbálkoztam azzal is, hogy valamivel lekötöm a figyelmét evés közbe. Úgy szépen evett egy darabig... Most a sarkamra álltam, és "bekeményítettem" . Leteszem elé az ételt, amikor evés idő van. Semmi figyelem elterelés. Ha eszik belőle, akkor eszik, ha nem elmegy az asztaltól, és legközelebb a következő étkezésnél kap enni. Nincs össze vissza evés. Ma is 2 falatot evett az ebédből, utána próbálkozott minden félével, hogy banánt kér, gyümölcsjoghurtot kér... Mondtam neki, hogy rendes ebéd van. Nem kellett neki(pedig tegnap jóízűen ette). Kivettem az etetőszékből, és lefektettem aludni.

Tudom, hogy drasztikus ez a módszer, de nem akarom, hogy rossz étkezési szokások alakuljanak ki. Hogy mindenféle "töltelék " élelmiszerrel lakjon jól, és egész nap rendszer nélkül, össze-vissza egyen. Nasit ritkán kap. Általában ebéd, vagy vacsora után, ha rendesen evett.

Vezet valahova ez a módszer? Érdemes kitartanom az elhatározásom mellett? Lesz eredménye valamikor? Nem akarok rosszat a kisfiamnak, de szeretném, hogy megoldódjon az evés körüli gond...


2013. febr. 8. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak ez a megoldás, működni fog, meglátod, csak legyen hozzá türelmed és kitartásod.
2013. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom javasolni, hogy bármit is csinálsz, ne erőltesd (tudom, nem is csinálod, csak azért szólok, hogy ne is lépj rá erre az útra). Én is rossz evő voltam, anyám meg mindennel bepróbálkozott - ezt meg azt kapom, ha megeszem az ebédet; bünti lesz, ha nem eszem meg; addig fel nem kelhetek, amíg meg nem eszem; stb. Nem akart rosszat, csak aggódott, mert nagyon alultáplált voltam ... de csak azt érte el, hogy 6 éves koromra már puszta rákoncentrálással képes voltam hányni, gyakorlatilag bármikor, mert miután odahánytam a konyha közepére, már nem kellett tovább ennem :( Most felnőttként különféle étkezési zavaraim vannak, amin próbálok úrrá lenni úgy-ahogy...
2013. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsó

Nem azt mondta hogy erölteti hanem azt hogy fel lehet álni és el lehet menni nem muszály enni. Szerintem jol csinálod, nem fog ám éhen halni ha nagyon éhes lesz megeszi.

Sok sikert!

2013. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 porcukormókus ***** válasza:

Ird meg majd legyszi, hogy celra vezetett-e az uj modszered!

Az en 20honapos lanyom detto ugyanez, ha rajta mulna ellenne napi 1-2etkezessel is..

Nem te irtal ki tegnap is egy ehhez hasonlo kerdest? Hogy baj e, hogy eves kozben hagyod, hogy elbabraljon vmi jatekkal, mert akkor legalabb eszik valamennyit..?

2013. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez lesz majd ha elmúlik két éves a kislányom. JÓle szik, ha mesét néz. :S Ez tök gáz, korábban nem is evett, nem is hízott jól. Mióta nézheti evés közben a mesét, azóta eszik jól. Ennek a fele hogy én etetem, a másik fele, hogy ő maga. Ez a ritkább sajnos.

De eldöntöttem, én az önálló evésre kezdem el rászoktatni hamarosan. Szerintem a módszered jó. De sok kisgyerek nem tud sokáig enni, mert minden más érdekli. Ilyenkor kell az anyuka, hogy etesse. Ha érted.

:)

2013. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Porcukormókus- igen az is én voltam, csak ott annyi "lehurrogást" kaptam, hogy nem eszik teljesen önállóan a gyerekem... Akik jó tanácsokat írtak, azokét megfogadtam(ha éhes lesz, eszik). Csak ez most meg a másik véglet, hogy nem eszik. Teljesen kétségbe estem, hogy vajon tényleg jó-e ez a módszer, megéri-e, hogy napokig gyakorlatilag fele annyit eszik, mint addig, ameddig "szöszmötölés" volt közben. Tanácstalan vagyok. Azért írtam ki ezt a kérdést is, hátha valakinek van gyakorlati tapasztalata ezzel a "módszerrel" kapcsolatban.
2013. febr. 8. 13:34
 7/10 porcukormókus ***** válasza:
Engem a ferjem okitott, hogy hulyesegre szoktatom a gyereket, meg annyit ugyis eszik, amennyire szuksege van. Most itthon volt 3napig, megkertem h etesse o, hatha neki jobban megy, tobb turelme van hozza, stb... Na a 2. napon vacsoranal mar elokerult a toll meg a ceruza.. Larifari... :S :)
2013. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 porcukormókus ***** válasza:
Na mi a helyzet? Sikerult celt erni a kisfiadnal?
2013. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia Porcukormókus!


Elég jól haladunk szerencsére. Az első pár nap nehéz volt. Előfordult bizony, hogy üres pocakkal feküdt le aludni. Sajnáltam is szegényt, de a cél lebegett a szemem előtt. Még néha bepróbálkozik,de már egyre ritkábban, hogy rajzoljunk közben, vagy kéri a kulcs csomómat,stb. Határozottan megmondom neki, hogy most evés van, és nincs közben matatás. Rájön, hogy nem ér el semmit, és folytatja az evést.

Most már egyre ügyesebben eszik egyedül is, csak sajna semmilyen előkét nem hajlandó fölvenni(van vagy 5 féle, a hagyományostól a belebújós ujjasig)így gondolhatod hogy néz ki evés után... Azért van, hogy besegítek, mert különben 1 órán keresztül képes lenne pepecselni az evéssel :)

A mennyiségek is szerencsére nőnek. egyre többet eszik. Az elején 3-4 falat után "befejezte" az evést. Most már elég szép adagokat megeszik, és tényleg az evésre figyel...

2013. febr. 17. 13:09
 10/10 porcukormókus ***** válasza:

Na az tok jo, ugyes vagy! :)

En is probalok bekemenyiteni, de sztem vmi lappang a kislanyomban, mert most epp inni is alig akar.. Nem egy egyszeru eset a kisasszon..

2013. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!