Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxeresek, ajánljátok kicsi...

Boxeresek, ajánljátok kicsi gyerek mellé ezt a fajtát? Mik az ezzel kapcsolatos tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Kérem, olyan ne írjon, aki kimásolja a boxer tulajdonságait egy fajtaismertető oldalról, olvasni én is tudok! Konkrét boxeres kutyatartók tapasztalataira vagyok kíváncsi!

Ilyenek is érdekelnek, hogy ha jól van szocializálva ez a fajta, akkor mennyire lehet többi kutya közé engedni, elvileg olyankor nem lesz gond, vagy mégis? Emberekhez hogy viszonyul? Éles helyzetben valóban bekapcsol-e az őrző-védő gombja?


2012. márc. 16. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

bármilyen kutyát, ha jól van nevelve más kutyákközé engedhetsz gond nélkül.és emberek közé is.

De soha nem jó kisgyerek mellé kölyökkutyát venni, főleg nemtapasztalatlan kutyásnak. Vagy a kutya legyen már felnőtt, jólnevelt amikor a gyerek születik, vagy a gyerek legven idősebb.

2012. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én kb 8-9 éves lehettem,a bátyámnak volt boxere.Gyakran mentem hozzá..jó jelzőkutya volt.Játékos volt lehetett vele játszani is,bármit megtehettem vele.A mi kutyánkkal is kijött,amikor áthozta hozzánk.De nem maradt sokáig nála mert elhagyta szegényt.

Szerintem neveléstől függ mindegyik kutya viselkedése.

2012. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2,5 éves a gyerek. Annyira nem kicsi...
2012. márc. 16. 13:32
 4/14 anonim ***** válasza:

Imádja az embereket és a kisgyerekekért is teljesen odavan. Rengeteget kell vele foglalkozni, de ha kiskorától kezdve nevelve van, tudja a határokat akkor nem lehet baj. Megfelelő szocializáció esetén emberekkel és más kutyákkal sincs gond. De ha az ember hagyja, hogy a fejére nőjjön, akkor már igen (sokan úgy állnak ehhez a fajtához, hogy ez már csak ilyen és ráhagyják a dolgokat, igaz, hogy nagy bohóc, de ugyanúgy tanítható, nevelhető).

Az éles helyzetre nem tudok mit mondani, személyes tapasztalatom szerencsére nincs ilyen téren, de mivel amúgy is ÖV fajta szerintem ha úgy érzi, hogy a gazdi veszélyben van, akkor védeni fogja. Persze ehhez megfelelő idegrendszerű kutya kell, nem beltenyésztett...

Én ajánlanám kis gyerek mellé, de csak olyan gazdának, aki neveli is a kutyát és nem azt várja, hogy varázsütésre megkomolyodik (megkomolyodni amúgy se fog soha) és akinek van ideje és türelme foglalkozni vele, mert rengeteg mozgást igényel. Kifejezetten benti vagy bejárós kutyának ajánlanám, nagyon igényli az emberi társaságot.

Esetleg, ha nem akartok egy kölyökkel kísérletezni, akkor a boxer mentésnél rengeteg kutya van, biztos akad a ti igényeiteknek is megfelelő. Kölyköt meg csakis jó helyről, mert a szaporított kutyáknál rengeteg betegség előjöhet.

2012. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Anna9 ***** válasza:
Szerintem lehet. Az én öcsém kissebb volt ,mint 2,5 éves amikor megvettük. Ez a fajta imádja a gyerekeket. Csak túl vannak tenyésztve. A miénk 9 se volt amikor el kellett altatni mert lebénult a lába és nem akartuk , hogy tovább szenvedjen.:(
2012. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A boxer imádja a gyerekeket, remek választás melléjük, viszont nem szabad elfelejteni, hogy ő azért elsősorban munkakutya, ennek megfelelő mennyiségű és minőségű foglalkozást igényel, és tudni kell kezelni, hogy egy kicsit hebrencs.

Nincs rajta őrző-védő gomb, azt csinálja, amire nevelik. Ha ez a normális viselkedés, akkor azt fogja produkálni, ilyen egyszerű.

2012. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És a boxernek is olyan durva tapintású a szőre, mint a vizsláé? Múltkor simogattam egy vizslát, de borzasztó érzés volt, mint egy csiszolópapír...
2012. márc. 16. 14:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Teljesen normális kutyaszőre van. Nem egy cocclinomaci, de nem is vaddisznó. Gondolom vásárlás előtt úgyis elmész egy-két kennelbe, megnézed a szülőket, megfogdosod őket, aztán ha nem tetszik, elmész. Bár igazából elég fura nekem, hogy ekkora problémát csinálsz a kutya szőréből... Még ha az lenne, hogy napi másfél óra fésülés és úristen, azt megérteném, de hogy durva szóre van...
2012. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg egy vizsla nem kiindulópont, lehetett az drótszőrű vizsla, annak persze hogy drót a szőre, vagy piszkos vizsla, vagy szaporított vizsla. Nincs semmi baj se a vizsla, se a boxer szőrével normális esetben.
2012. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy jó helyről vedd. Igazából probléma, csak a kutya mérete miatt van. Írtad, hogy 2,5 éves gyerek. A boxer nagyon pörgős, igazi bohóc. Ha nem is szándékosan, de véletlenül fellökheti. Erre vigyázz majd! Egyébként nagyon jó gyerekes családokba. Viszont nyáladzik.

Az én személyes tapasztalatom kicsiként boxerrel:

Mikor olyan 4 éves körül lehettem jártunk át rendszeresen anyukám barátaihoz akiknél volt egy boxer. Nagyon aranyos volt. Örült nekem mindig (nekik nem volt gyerekük)

2012. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!