Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet leépíteni egy...

Hogy lehet leépíteni egy tolakodó, agresszív kisgyereket?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremfiáról van szó, aki éves, a lányom pedig egy. A kisfiú, allandóan ráncigálja, szorongatja, a lányompedig sír és megmentésre vár. Van köztük 2 évnyi fejlődésbeli különbség, de hiába szóltam az anyukának, hogy ne engedje,mert még az én lányom nem érti az öleld meg( szorítsd)dolgot és nem díjjazza ha húzzák, sőt a gyereknek is mondtam, hogy most hagyd a kicsit,mert az ölemben akar lenni, ők nem vesznek róla tudomást, mondván a kisfiú ilyen és kész.

Tényleg csak az a megoldás, hogy nem találkozunk velük? Jóban vagyunk, barátnőm és rokonom, nem akarom megbántani, de már ha hallja a lányom, hogy róluk beszélek inti a fejével, hogy nem és sírásra áll a szája.


2013. febr. 15. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a barátnőd nem hajlandó megnevelni a fiát, így jobb ha nem találkoztok, vagy csak úgy, ha a lányod a közeledben van és nagyon figyelsz rá, nem engeded a közelébe a kisfiút. Más megoldás nagyon nincs, egyedül ezen nem tudsz változtatni, ne tedd ki a lányod a stressznek és a félelemnek.
2013. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg jó barátok vagytok, akkor meg kell értenie a barátnődnek hogy nem ez a legjobb viselkedés egy gyerek részéről. Ha nem képes felfogni hogy a lányod nem szereti a fia modorát akkor te szólj finoman rá.

Nyugodtan guggolj le a kisfiúhoz és mond el neki hogy

"Tibikém! ne csináld ezt, mert Katikának ez fáj.. Ő nem szereti ha így nyúzod. Legyél gyengédebb mert így nem lesz közös játék"

Ha egyszer nem érti meg, akkor elmondod még egyszer de akkor tedd hozzá, hogy "Tibikém. Még egyszer nem szólok.. Ha nem tudsz szépen játszani akkor nem lesz játék"

Ha ezek után is durva akkor fogod a lányodat és hazamentek. Vagy megkéred a barátnődet, hogy menjenek haza, mert elég volt hogy a fia nem tanulja meg hogy kell gyengédebb lenni..

2013. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Én letépném az agresszív kölyköt a lányomról és a sarokba állítanám, hogy gondolkozzon el, ha már az anyja nem neveli meg.
2013. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezeken már túlvagyunk, szóltam, de az anyukának ez trendi, hogy a gyereke ilyen fickándozó, mondja ő pedig szerintem csak neveletlen.

A lányom nem egy tutyimutyi kislány, de egy éves, még nem szaladgál, csak lassan és még nem stabilan jár, a kisfiú húzza, a kicsi leesik, és sorolhatnám.

2013. febr. 15. 19:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem állítottam a sarokba! Sem nálunk otthon sem itthon nem tehetem meg.
2013. febr. 15. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Én megtenném.
2013. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
agresszíven.az én lányomat is mindig megharapta az oviba egy neveletlen kölyök.Hol a karját hol a pofiját.Mikor mentem érte az oviba már futott az ovónő megint baj van.Szóltam az 2 anyjának,az meg csak "na majd megmondalak otthon apádnak"ezzel le rendezte.Na én meg megkaptam a gyerek mellén a cuccot és bele mondtam a képébe ha még egyszer megmered harapni ugy váglak pofon a füleid is le esnek.Az anyja meg se mert szólalni,de a gyerek se harapott soha többe.Én tudom nem a gyerek hibája volt a böszme anyjáé aki mindig mindent ráhagyott.ő meg azt gondolta mint kis gyerek ez igy van rendjén.Hát nem.
2013. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem bírálhatja senki sem felül azt, hogy hogyan neveli a másik a gyerekét. Véleményem szerint a legoptimálisabb megoldás az az, hogy ha még egyszer ilyet tesz a kisfiú, akkor elveszed onnan a lányod, és megmondod neki, hogy nem játszhat vele többet, mert túl durva vele, és ebből talán a kisfiú rájön, hogy rosszul közeledik hozzá, ha nem, akkor ne menjetek többet, a barátnőd talán megérti, hogy ha megmondod neki az igazat, hogy a kislányod fél a fiától, és talán amíg a fiú le nem nyugszik, vagy a lányod nem lesz erősebb (stabilan fog állni, járkálni, el tudja magától lökni a fiút... stb..)addig kerüljétek ezt a fajta találkozást... addig csak inkább sétáljatok (a lányod babakocsiban="biztonságban") meg ilyenek ahol együtt lehetnek, de szétválasztva.
2013. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 7-es!

Ha az én gyerekemmel csináltad volna, akkor valószínűleg beépítelek a szekrényekbe.

Az én fiam is gyakran csinál ilyet a bölcsiben, és nagyon kemény munka van, a mögött, hogy "megneveljem". A közösségbe kerülés váltotta ki nála, eddig minta gyerek volt.

Szóval...

2013. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szóval talán még erőteljesebben nevelhetnéd, különben a másik szülő is lazán a te gyerekedre uszíthatná a sajátját, legyintve, ha már fáj neki..
2013. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!